SONY KDL-37V4000 i funkcja PIP

lamparcikiel

New member
Witam
Zakupiłem telewizor SONY KDL-37V4000. Wiem, że posiada on funkcję PIP. Sam model telewizora posiada jeden tuner. W instrukcji jest podane, że PIP działa gdy telewizor jest używany w trybie PC, czyli telewizor jako monitor komputera i wtedy można wyświetlić w małym oknie podgląd tego co jest nadawane w tv. Nie wiem czy w innych trybach PIP działa czy nie. Mam jeszcze oprócz tego nagrywarkę dvd z tunerem. I teraz zastanawiam się czy mając dwa tunery, PIP zadziała mi bez problemu. Myślałem jeszcze o takim patencie aby podłączyć nagrywarkę (z tunerem) przez złącze dvd (tzn. wyjśćie z nagrywarki przez hdmi potem przejścióka hdmi/dvi i potem do gniazda dvi w telewizorze. Myślicie, że w ten sposob da się "oszukać" LCDeka i puszczając sygnał telewizyjny przez nagrywarkę do telewizora po złączu dvi będę mół bez problemu używać funckję PIP? Zależe mi trochę na tym chociażby w czasie nadawania reklam w tv.
Dzięki
 

lamparcikiel

New member
To proste: funkcja PIP w tym modelu działa tylko wtedy gdy telewizor pełni funkcję monitora. W takim przypadku pracując na PC (obraz wyświetlany właśnie na LCD Sony) istnieje możliwość podglądu obrazu z anteny telewizyjnej w małym oknie. Jeżeli teraz zamiast komputera podepnę (ale po tych samych złączach) nagrywarkę dvd to czy taki zabieg da ten efekt, że funkcja PIP będzie aktywna? Przy standardowym podłączeniu nagrywarki przez gniazdo hdmi (w telewizorze) PIP nie działa.
 
Do góry