SONY KDL 37 EX 500 czy SAMSUNG LE 37 C 650

josephik

New member
Witam
Prosze o pomoc w wyborze TV, najlepiej spośród 2 z tematu.

odległość od ekranu:
2-2,5 m
jak słońce świeci w pokoju: od 14 praktycznie non-stop, ale TV będzie stał bokiem do okna lekko schowany za szafą, więc nie powinno byc tak źle
Jak duży jest pokój: 4,6 x 3 ; dł x szer
jaki masz obecnie telewizor: stary, zmęczony TRILUX 21'
jakie programy najczęściej oglądasz: film, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: najczęściej od godzin popołudniowych od 17 i w nocy
preferowana wielkość telewizora: 37 cali
preferowana marka: brak
czego nie lubisz w telewizorach: awarie, pixeloza
jakie urządzenia będą podłączone: pendrive, BluRay, komputer poprzez DLNA
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% telewizja, 40% ( internet TV, bluray, komputer)
jakimi złączami: Bluray - HDMI, komp - DLNA
jaki masz sygnał: i tu jest problem, mam zwykła kablówkę SD. Ale za jakies 3-4 miesiace bedzie pewnie N albo Cyfrowy Polsat
ile programów HD: w obecnym czasie 0,
ma stać czy wisieć: Stać
jaka klasa cenowa: ~ 3000zł

Tv szukam już od dawna ale ciężko jest mnie przekonac do konkretnego modelu.
Z tego co wyczytałem po różnych forach swój wybór zawęziłem do modeli z tematu. Razem z TV zakupie BluRay jeszcze nie wiem czy będzie to LG BD390 czy SAMSUNG BD C 6500 bo tu też mam problem z wyborem. Jeżeli ktos cos wie na ich temat to równiez prosze o zabranie głosu.

Po krotce TV musi sobie dobrze radzić z sygnałem z SD, posiadac możliwość podłączenia adaptera WiFi, obsługiwac YouTube w wysokiej rozdzielczości i posiadać szeroka game kodeków bym mógł oglądac rózne pliki video z komputera poprzez DLNA.

I teraz tak sobie mysle jak to sie ma do wyboru BluRay bo moze ktorys z podanych przeze mnie posiada te mozliwosci ktore wypisalem a moze nawet lepiej radzi sobie z nimi niz ktorys z tych TV.

Prosze o podpowiedzi, sugestie może wywiąze sie jakas dyskusja, ktora pomoze mi w wyborze.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Mike25

New member
SD lepsze w Sonym. Samsung daje bardziej nienaturalny, zbyt wygładzony obraz. Głośniki lepsze w Sonym. Funkcje netowe lepsze w Samsungu.

Zważ jeszcze na taki fakt, że przekątna 37'' nie posiada matrycy S-PVA (czyli tej dobrej sprawdzonej, z której słyną dobre Sony i Samsungi, bo firmy te wspólnie produkują te matryce), tylko matryce AUOptronics, dającą gorsze katy i słabszą czerń. Nie są to ogromne różnice, ale są zauważalne, więc jeśli zależy czy Ci na jak najlepszej jakości brałbym 40'' (zarówno Sony jak i Samsung mają tu S-PVA).
 

Tocki

Member
ja sie podpisze bo mysle o 40ex500 lub wlasnie c650. Jest jakis lepszy odpowiednik tych tv do kwoty max 3tys zl ? tv glownie do podlacznia kompa przez hdmi, PS3, zwykla tv antenowa przez jakis czas potem jakis dekoder tylko nie wiem co canal + , polsat cyfrowy czy N`ka

a np Samsung UE40C6000, Sharp LC-37LE320E, lub LG 42SL9500 ? Wybor LED do kwoty max 3500zl bedzie dobrym pomyslem ? czy lepiej zostac przy 40EX500
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
juz jestem nastawiony na soniacza
tylko chcialbym jeszcze wiedziec czy sony daje rade wyswietlic Youtube w wysokiej rozdzielczosci? to dla mnie wazny atut
jesli nie to bede musial szukac bluraya z taka opcją
 

Seba21

New member
juz jestem nastawiony na soniacza
tylko chcialbym jeszcze wiedziec czy sony daje rade wyswietlic Youtube w wysokiej rozdzielczosci? to dla mnie wazny atut
jesli nie to bede musial szukac bluraya z taka opcją

Nie jestem tu specjalistą, bo założyłem taki sam wątek, tylko że 32 cale, ale właśnie Youtube w Sony można oglądać w full HD, a w Samsungu nie.
 

josephik

New member
Seba ale sprawdzałes to sam?
bo na forum Sony napisali mi ze odtwarza tylko do 320p wiec lipa
a nie ukrywam ze jest do ldla mnie rzecz b. wazna

wiecie czy jest na rynku jakiekolwiek urządzenie (tv, BluRay) ktore posiada mozliwość odtwarzania YouTube w HD?
 

Seba21

New member
Seba ale sprawdzałes to sam?
bo na forum Sony napisali mi ze odtwarza tylko do 320p wiec lipa
a nie ukrywam ze jest do ldla mnie rzecz b. wazna

wiecie czy jest na rynku jakiekolwiek urządzenie (tv, BluRay) ktore posiada mozliwość odtwarzania YouTube w HD?

Nie sprawdzałem oczywiście, ale tu czytałem że Samsung nie ma: hdtv.com.pl/forum/547191-post885.html
A gdzieś czytałem że Sony może, ale ci nie podam gdzie, to mogło to być nawet inne forum.
 

josephik

New member
no i wyszło na to ze ani Sony ani Samsung nie odtwarza Youtube w HQ ( dotyczy to zarówno TV jaki DVD/BR ) a szkoda
orientujecie sie czy inna marka to potrafi?
 

josephik

New member
Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku że skoro kupię BluRay SAMSUNG BD C 5500, który obsługuje internet TV, ma DLNA, czyta divixy, mkv itd to nie potrzebuje TV który będzie miał takie same właściwości.

Czyli w tej chwili potrzebny mi TV który znakomicie radzi sobie z SD bo HD to każdy mniej więcej tak samo wyświetla chyba. TV nie musi mieć żadnych bajerów tak jak pisałem wyżej.
Rozmiar 37" w ostateczności 40
Macie jakąś propozycje? czy raczej pozostać przy soniaczu?

EDIT:
ceny wygladaja tak

sony 37 kdl-ex500 ok 2700
sony 40 kdl-ex500 ok 2900

samsung 37 c650 ok 2200
samsung 40 c650 ok 2500

toshiba 37 xv733 ok 2000
toshiba 40 xv733 ok 2250

no i co wy na to?
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
Przemyślałem sprawę i doszedłem do wniosku że skoro kupię BluRay SAMSUNG BD C 5500, który obsługuje internet TV, ma DLNA, czyta divixy, mkv itd to nie potrzebuje TV który będzie miał takie same właściwości.

Czyli w tej chwili potrzebny mi TV który znakomicie radzi sobie z SD bo HD to każdy mniej więcej tak samo wyświetla chyba. TV nie musi mieć żadnych bajerów tak jak pisałem wyżej.
Rozmiar 37" w ostateczności 40
Macie jakąś propozycje? czy raczej pozostać przy soniaczu?

EDIT:
ceny wygladaja tak

sony 37 kdl-ex500 ok 2700
sony 40 kdl-ex500 ok 2900

samsung 37 c650 ok 2200
samsung 40 c650 ok 2500

toshiba 37 xv733 ok 2000
toshiba 40 xv733 ok 2250

no i co wy na to?

doradzi ktoś?
warto brać te sony 37 cali czy lepiej wziąć 40 sama albo toske ( i jeszcze zostanie parę złotych), duże różnice są miedzy tymi modelami w SD?
 

tokamak

New member
Witam,

odnośnie tych dwóch modeli - też miałem kiedyś (jakieś 3 miesiące temu) ten dylemat.
Kupiłem SONY 37EX500 i dlatego kilka słów o tym modelu.
TV używam głównie, by ogladać filmy DVD oraz programy z cyfrowej platformy UPC, dlatego moja ocena tego odbiornika będzie przez ten własnie pryzmat.
Do jakości obrazu nie mam zastrzeżeń - sporo możliwości ustawienia jej tak, by nam odpowiadała. Programy HD z UPC wygladają bardzo dobrze. Wyraźne opóźnienie (obraz/dźwięk) w materiale HD z kablówki ale podobno to norma. Materiały SD wygladają bardzo dobrze, filmy DVD też.
Ale... no właśnie!
Mam kino domowe HK gdzie DVD podłączone jest do TV przez HDMI, a jednocześnie kablem optycznym (TOSLINK) dźwięk wędruje z DVD do amplitunera. I tu się zaczynają schody bo przy ustawieniu obrazu na np. KINOWY występuje opóźnienie (obraz/dźwięk). Można to łatwo usłyszeć gdy mamy aktywne głosniki KD i TV. Efekt ten można zminimalizować lub usunąć - zminimalizować poprzez ustawienie typu obrazu na tryb GRA (efekt opóźnienia nadal występuje choć już minimalnie, bo wszelkie "ulepszacze" obrazu zostają wyłączone; profil ten dobrze się sprawdza przy używaniu konsoli PS2 - wiem, że stara ale ... jara :)
Brak synchronizacji obraz/dźwięk można wyeliminować całkowicie podłączając TV (OPTICAL OUT) do amplitunera KD kablem TOSLINK - wtedy obraz i dźwięk są idealnie zsynchronizowane. Niestety nie ma róży bez kolców - Sony nie obsługuje DTS - u mnie występuje komunikat, że nie jest możliwe uzyskanie dźwięku DTS przez HDMI (to znaczy, że, przynajmniej mój model DVD - HK-28 - nie prześle dźwięku DTS przez takie złącze). Dolby Digital działa idealnie. I właśnie za brak obsługi DTS Sony ma wielkiego minusa - w nim uzyskamy znacznie lepsze efekty dźwiękowe w filmach niż te w DD. Wiem, wiem ... mało który film DVD ma ścieżkę dźwiękową w DTS ale chodzi o zasadę. Zresztą dużo filmów na BD jest udźwiękowionych w DTS i tu Sony będzie kuleć - no chyba, że zastosujemy pierwszą metodę połączenia o której pisałem - choć to moim zdaniem nie załatwia to problemu. Motion Flow mam zawsze wyłączony (sprawdza się tylko przy sporcie) - nie podoba mi się taki rodzaj obrazu podczas oglądania filmów (jak w teatrze).
YouTube wygląda na tym TV bardzo dobrze, jeszcze sprawdzę co z filmikami z tego serwisu w HD - dam znać.
I teraz kilka słów o Samsungu - obsługuje DTS, ma dwa USB (jeśli nie masz netu podłączonego do TV kablem to akurat 2 gniazda USB są dobrym rozwiązaniem - jeden na WI-FI, a drugi na pendrive'a/HDD z filmem, zdjęciami), obsługuje NTFS (funkcja wcale nie od rzeczy, jeśli dane na Twoim dysku sa przypadkiem na partycji tego typu). Pilot w Samsungu (tu akurat mogę porównać pilota Sony do pilota Samsunga 22 cale serii 3xx lub 4xx - nie pamiętam dokładnie) "łapie" z każdej pozycji, Sony już nie tak bardzo, choć nie ma kłopotu ze sterowaniem).

Podsumowując - z jakości obrazu Sony jestem bardzo zadowolony i nauczyłem się radzić sobie z jego ograniczeniami. Jednak dziś kupiłbym Samsunga - głównie z powodu DTS (nic nie wiem o opóźnieniu podczas oglądania filmów DVD - być może też coś takiego występuje, nie wiem). Tryb 100 Hz w Sony dla mnie tylko do sportu, choć i bez niego programy ogląda się bardzo dobrze.
Mam nadzieję, że moje uwagi do czegoś się komuś przydadzą, a szczególnie Tobie i kupisz taki TV, który będzie spełniał Twoje oczekiwania.
Pozdrawiam serdecznie.
Piotrek
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
dzięki za obszerna odpowiedź, właśnie o taki mi chodziło
szczerze to byłem już zdecydowany na sony 37 cali a z tym dts'em trochę mnie zaskoczyłeś
samsunga już raczej nie biorę pod uwagę bo dużo gorzej radzi sobie z SD
jedynie zastanawiam się czy nie wziąć tej toshiby w 40 cal, większy i tańszy
edit:
co do tego dts:
przeciez programy tv nie sa nadawane w dts? wiec w tv nie musi byc chyba?
bede mial BR Samsunga z DTS to chyba wystarczy
 
Ostatnia edycja:

tokamak

New member
co do tego dts:
przeciez programy tv nie sa nadawane w dts? wiec w tv nie musi byc chyba?
bede mial BR Samsunga z DTS to chyba wystarczy

Programy TV rzeczywiście nie sa emitowane z dźwiękiem DTS, choć część programów HD ( np. MTV HD - świetnie nagłośnione koncerty), filmy itp. są są nadawane z dźwiękiem Dolby Digital 5.1. Tak jak pisałem - z DD nie ma problemu (jeśli chodzi o ten brak synchronizacji audio/video przy połączeniu bez użycia OPTICAL OUT z odbiornika TV), ale jeśli chciałbym pozbyć się tego efektu przy oglądaniu filmu DVD w DTS to mam do wyboru albo niedoskonałe (w moim przypadku, z tym sprzętem jakim dysponuję) połączenie bez użycia wyjścia optycznego w TV i delikatne rozsynchronizowanie obraz/dźwięk lub korzystając z wyjścia optycznego TV i wtedy muszę oglądać w DD (które jest wyraźnie mniej dynamiczne od DTS).

Uparłem się na ten DTS ale co mi tam ... :)

Pozdrawiam
Piotrek
 

Ares78

New member
doradzi ktoś?
warto brać te sony 37 cali czy lepiej wziąć 40 sama albo toske ( i jeszcze zostanie parę złotych), duże różnice są miedzy tymi modelami w SD?

Jeżeli jesteś zainteresowany ex500 to z dwóch przekątnych które wymieniłeś, zdecydowanie lepiej wziąć wersję 40 calową, ma trochę lepsze kąty oraz czerń (są wstawione inne matryce niż w przypadku wersji 37"). Także taka mała uwaga z mojej strony.
 

josephik

New member
dziękuje wszystkim za odpowiedzi
zdecydowałem się na Toshibę ze względu na obróbkę SD i cenę
do zastosowań multimedialnych zakupie BluRay Samsunga C5500 (DLNA, Iternet TV, USB itp) i będzie git
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
dzięki za obszerna odpowiedź, właśnie o taki mi chodziło
szczerze to byłem już zdecydowany na sony 37 cali a z tym dts'em trochę mnie zaskoczyłeś
samsunga już raczej nie biorę pod uwagę bo dużo gorzej radzi sobie z SD
jedynie zastanawiam się czy nie wziąć tej toshiby w 40 cal, większy i tańszy
edit:
co do tego dts:
przeciez programy tv nie sa nadawane w dts? wiec w tv nie musi byc chyba?
bede mial BR Samsunga z DTS to chyba wystarczy


Podłącz sobie oba tv pod jakieś zródło sd...samsung skaluje sd równie dobrze jak sony, o ile nie lepiej. Testy na hdtvtest.org (najrzetelniejszy portal) pokazują że i do sd i ogólnie c650 jest lepszym tv niż ex500...ale jak tam sobie chcesz.
 
Do góry