Sony KDL-32V4500 z Cyfrą+

ptaszeczek

New member
Witam ma ktoś może Sony KDL-32V4500 z Cyfrą+, podłączoną do dekodera SD . Jak wrażenia jak się spisuję czy warto zakupić ten telewizorek. Czy jakieś inne propozycje
 

meduza88

Banned
Ja mam jego kolege 32W4000 Full HD z telewizja N.Musze przyznac ze polska telewizja jest poprostu amatorska w porownaniu np. do stacji niemieckich gdzie juz bardzo wiele programow nadawanych jest w 16:9.Obojetne czy masz N czy Cyfra+ obraz bedzie dobry na SD jednak musisz liczyc sie z chaosem formatow w jakich nadaja nasze polskie stacje.Niestety Sony nie najlepiej radzi sobie z formatowaniem obrazu i czasami trzeba korygowac recznie.Jesli ci to nie przeszkadza wez tego Sony jesli chcesz aby troche ulatwic sobie robote wybierz PanasonicHD ready-LCD TX-32LX85F

ktore o wiele lepiej radzi sobie z formatowaniem obrazu.
 

witalis60

New member
ptaszeczek napisał:
Witam ma ktoś może Sony KDL-32V4500 z Cyfrą+, podłączoną do dekodera SD . Jak wrażenia jak się spisuję czy warto zakupić ten telewizorek. Czy jakieś inne propozycje

Miesiąc temu szukałem TV dla kobiety /więc wążny wygląd itp./, oglądałem i porównałem wiele LCD około 32", wybór padł na SONY jedna z nowszych serii 4500 /ma np tuner MPEG4-ale czy to będzie w PL standard?/ - cena ok.2200 w internecie. Jednak po wielu już konkretnych opiniach użytkowników i tych z "teorii" :confused: nastapiła szybka zmiana na PLAZMĘ 37" - a jak plazma to PANASONIC, bo... lepszy odbiór SD, z kablówek, zwykłych dekoderów/platform , a SONY nie bardzo....; lepsza biel-czerń, cieplejsze kolory, a lcd/SONY nie bardzo /dopiero serie W, Z i wyższe/...; to samo z kontrastem, jasnością i odświeżaniem- Sony 8ms....; pobór prądu - nominalnie lcd 40% mniej, ale stały, a plazma niejako "dynamicznie" wedle jasności /średnia o 1/3 mniej od max/ - wychodzi podobnie!....; no i CENA - plazmy /z najnowszymi matrycami serii "11", w nazwie musi być cyferka "8"/ STANIAŁY przez kwartał o 1/3. Plus dla SONY to 5 lat gwarancji i łatwiejsze zestawianie np. z PC.
Ale jak już Panasonic to wybór między: TH37 PV8 - już od 1700zł w internecie i 1870 w marketach albo TH37PV80 /dodatkowe wyjścia właśnie do kompa, czytnik kart/zdjęcia; trochę lepsze lepsze parametry/ z ceną od 1900 w internecie do 2300 w marketach, czyli ceny z półki SONY 32"! Więc po takiej "LOGICE" dokonano zakupu TH37 PX8es za 1700zł :)/X i s to dodatkowo tuner MPEG2 i kolor srebrny, "V" kolor czarny i bez tunera/ i wybór okazał się b. dobry, zresztą wystarczy poczytać forum <PV8 czy PV80>, no i to jest ta "inna propozycja"...
 

ptaszeczek

New member
Gabaryty mojego mieszkania niestety nie pozwalają mi na zakup 37 bo napewno była by tp Plazma 37PV80, pporównywalem wczoraj Sony V4500 i Panasonica LX85P i powiem szczerze że Sony bardziej mnie przekonał na tym samym sygnale na róznych ustawieniach jedngo i drugiego obraz bardziej żywy, ostry, lepszy dzwięk no i 5 lat gwareancji jeszcze zostaje Shap RD8 ale skłaniam się ku Soniaczovi
 

ptaszeczek

New member
Gabaryty mojego mieszkania niestety nie pozwalają mi na zakup 37 cali bo napewno była by tp Plazma 37PV80, porównywałem wczoraj Sony 32V4500 i Panasonica 32LX85P i powiem szczerze że Sony bardziej mnie przekonał na tym samym sygnale na róznych ustawieniach jedngo i drugiego obraz bardziej żywy, ostry, lepszy dzwięk no i 5 lat gwarancji jeszcze zostaje Shap RD8 ale skłaniam się ku Soniaczovi
 

stasiek2

New member
jestem użytkownikiem V4500 i na odbiór kanałów SD z dekodera cyfrowego Vectry nie narzekam :) odbiór b.dobry, na ustawieniach - standard, ustawiłem ostrość na 2 i z odległości 1,5 - 2 m nie widać żadnych śmieci na ekranie, przy oglądaniu powyżej 2 m obraz świetny na większości stacji - wiadomo jak mamy słaby sygnał to i ustawienia tv nie pomogą. Kupiłem go w euro agd za 2349 zeta - zastanawiałem się nad W4000 ale kosztował 2999 :) jak dla mnie trochę za dużo. Na razie jestem b. zadowolony - spodziewałem się gorszego odbioru kanałów SD. Po nowym roku sprawdzę jak będzie sprawował się dekoder HD z vectry.
 
Do góry