Sony KDL-32U2000 Popsute gniazdo HDMI(komunikat o braku synchronizacji)

Miki105

New member
Witam.Borykam się z problemem nie działającego gniazda HDMI w moim LCD(model w tytule).Gniazdo było używane kilka razy.Wszystko podłączane zgodnie z instrukcją itp.(nawet aż za bardzo,ale słysząc jak to gniazdo jest delikatne wolałem dmuchać na zimne:)),kupiłem również naprawdę dobrej klasy,elegancko wykonany kabelek.Już wcześniej jak podłączyłem lapka zdarzały się braki obrazu,czy dźwięku,myślałem jednka,że to wina lapka(zaśmieconego vistą i innymi zbędnymi śmieciami)i zlekceważyłem to.Jednak wczoraj chciałem znowu podłączyć laptopa,a tu co?!Przełączam w telewizorze na PC i widze napis brak synchronizacji i jeszcze co gorsza po ok.20s następuje wyłączenie?Wydaje mi się,że najprawdopodobnie popsuło się gniazdo przepaliło czy coś(to wyłącznie się telewizora nasuwa taką hipotezę).Wszystko inne działa prawidłowo,ale gniazdo jest mi bardzo potrzebne(przyszłe kupno satelity,laptop itp.,a w mam tylko jedno HDMI w telewizorze!)i nie mam zielonego pojęcia ile będzie kosztować jego naprawa?Oddawać do serwisu sony czy gdzieś indziej do zwykłych?Oczywiście telewizor już od ponad roku nie jest na gwarancji.Czy to poważna usterka i ile będzie kosztować jej naprawa?To główne kwestkie,w których proszę o radę!Jeślli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie,a za wszelkie odpowiedzi dziękuje;)
 
Do góry