Sony Kdl 32s2010

uruk-hai

New member
@Simon1 --> musisz wiedzieć co czynisz, nie jesteś pewien - nie gmeraj!

Poza tym to nie ja opisuję tylko Lyris na zupełnie innym forum - najlepiej będzie jeśli zrozumicie (wicie) co on tam napisał po albiońsku :)

Co do mojego telewizora to po tych paru miesiącach użytkowania nie mam jakichś obiekcji wobec niego jak na razie mnie nie zawiódł i poza ceną początkowa (no ale wtedy to te Sony były jeszcze ciepłe bułeczki) nie mam powodów by marudzić
Ostatnio po podłączeniu tunera sat HD z Syfry stało się jeszcze milej .... ale zawsze mogłoby być lepiej - to że nie jest o wiele milej spowodowane jest jednak wyrobem Philipsa i podłym sygnałem słynnego operatora, no ale to już inna bajka......
 

simonb1

New member
Dzięki uruk-hai, jestem prawie zdecydowany, choć mam wątpliwości czy nie lepiej poczekać na tańsze Full HD.
 

ural

New member
Ja mam 32S2030K i jestem w pełni zadowolony. Dodatkowo przez HDMI podłączyłem sobie PS3 i zapuściłem parę filmików w formacie HD i wtedy dopiero miałem szczenę na podłodze, tak doskonały był obraz. Lepszego TV w tym przedziale cenowym moim zdaniem się nie znajdzie. Obraz z DVD również żyleta. Po antenie konwencjonalnej wiadomo - idealnie nie jest, ale jak porównywałem różne TV, to te Sony prezentują się pod tym względem najlepiej - obraz mam równie dobrej jakości po konwerncjonalnej, co na telewizorze CRT Sony Wega - więc nie ma powodów do narzekań. Uważam, że dobrze, że zdecydowałem się na tego Soniacza - a powiedzieć, że już prawie byłem zdecydowany na Samsunga - całe szczęście, że w ostatniej chwili mi się odmieniło.
 

mafo

New member
kdl32s2010

uruk-hai czy możesz podać mi jak masz wyregulowany swój lcd . co zmieniłeś w ustawieniach fabrycznych i w ustawieniach własnych (proszę o cyferki)
 

simonb1

New member
ural napisał:
Ja mam 32S2030K i jestem w pełni zadowolony. Dodatkowo przez HDMI podłączyłem sobie PS3 i zapuściłem parę filmików w formacie HD i wtedy dopiero miałem szczenę na podłodze, tak doskonały był obraz. Lepszego TV w tym przedziale cenowym moim zdaniem się nie znajdzie. Obraz z DVD również żyleta. Po antenie konwencjonalnej wiadomo - idealnie nie jest, ale jak porównywałem różne TV, to te Sony prezentują się pod tym względem najlepiej - obraz mam równie dobrej jakości po konwerncjonalnej, co na telewizorze CRT Sony Wega - więc nie ma powodów do narzekań. Uważam, że dobrze, że zdecydowałem się na tego Soniacza - a powiedzieć, że już prawie byłem zdecydowany na Samsunga - całe szczęście, że w ostatniej chwili mi się odmieniło.

ural, miałeś może możliwość porównania gier PS3 na swoim HDready i Full HD. Jeśli tak to czy duża różnica?
 

uruk-hai

New member
mafo - jak nie zapomnę to zobaczę do środka - na razie jestem na szychcie

jak zapomne to po prostu usiądź sobie wygodnie w fotelu zakup piwko i popracuj pilotem - tak nasycaj (bądź przeciwnie) aż uzyskasz mniej więcej to co chcesz - to żmudna robota a poza tym nie każdy widzi i czuje tak samo :D (więc nie koniecznie moja podpowiedź będzie wybawieniem)

Co do full HD - ktoś mi kiedyś tłumaczył że 32 cale HD nie będzie full HD za .. (hm-hm-hm) bo to wynika z matematyki i przeliczenia pewnych parametrów. I tak to właśnie mój tv jest max 720p a nie 1080p co upwoazniłoby do miana full HD (jak mniemam)

Ktoś światły mógłby nas oświecić albo zapodać link - bo na forum już taka lekcja była udzielana

jahonek - mnie ten smart do rozpaczy doprowadza - za to żona jest wniobowstapiona - jak wchodzę do pokoju i widzę te rozpłaszczone mordy to się natychmiast wnerwiam i rzucam się do pilota :p


Co do problemów z obrazem w seri '26S' i szybkością z jaką się pojawia obraz po zmianie kanału ( nie jest to za szybko jak ktos wspominał)

Mam zdanie że może być tak, że nowe panele S-PVA w serii KDL się pojawiły dopiero w modelach od 32 wzwyż. Tak było wtedy gdy zakupiłem mój sprzet, czyli gdzieś w wakacje ubiegłego roku - wtedy nie było jeszcze nowych paneli 26" a 32" już tak - dalej pakowali stare '26.
Może sie to zmieniło - może jeszcze nie, ale jeśli nie, to powolne przełączanie sie obrazów może mieć źródło w starszym typie panelu....


Zakupiłem wreszcie kabel HDMI i sobie Gwiezdne Wojny cz. 1 pooglądałem (1080i) - szczena nie opada ale było BARDZO dobrze :D
 
Ostatnia edycja:

beny1987

New member
Witam wszystkich ogarniętych, posiadam TV model kdl-32s2010, ostatnio zauważyłem że górna połowa ekranu zrobiła się ciemniejsza (wygląda to mniej więcej jak oglądanie TV przez okulary przeciwsłoneczne), dolna połowa ekranu jest normalna. Jestem totalnym leszczem w tych sprawach, wiec proszę o diagnozę, ewentualny koszt naprawy i czy sama naprawa będzie się opłacać jako że telewizor ma już swoje lata (5 lat). Pozdrawiam
 
Do góry