Sony Kdl-32l4000

mateopoznan

New member
Na 90% w tym tygodniu zakupie tą Bravie, ale na wszelki wypadek, oceńcie ten sprzęt - może warto pomyśleć o czymś lepszym w podobnej cenie. Tego mogę mieć za 2200 pln.

A i jeszcze pytanie, telewizor posiada tuner dvb-t (zapewne mpeg2 jedynie). czy jest mozliwosc w przyszlosci wymiany softu na obsługujący mpeg4/h264, czy jedynym wyjsciem jest karda transkodujaca. jesli tak, czy ma to w ogole sens (jakosc/koszta)? czy lepiej kupic dodatkowy tuner dvb-t w mpeg4/h264.

General
Product Type: 32" LCD TV
Series: BRAVIA
TV Tuner: 1x analog/digital combo
PC Interface: VGA (HD-15)
Weight: 29.8 lbs
Enclosure Color: Chrome, satin black
Width: 31.8 in
Depth: 3.9 in
Height: 21.5 in
Dimensions: Without stand
Digital Television Certification: HDTV
Display
Technology: TFT active matrix
Diagonal Size: 32" - widescreen
Resolution: 1366 x 768
Progressive Scan: Progressive scanning (line doubling)
Image Aspect Ratio: 16:9
Image Contrast Ratio: 2000:1
Comb Filter: 3D digital
Additional Features: V-Chip, parental control, on-screen menu, 3:2 pull down compensation, channel labeling
Display Format: 720p
Widescreen Modes: Full, Wide Zoom, Zoom, Normal
V-Chip Control: Yes
Display Menu Language: English, French, Spanish
Picture Adjustment: Vivid/Standard/Custom
TV Tuner
Reception System: NTSC-M
Stereo Reception System: MTS
Secondary Audio Program (SAP): Yes
Analog TV Tuner: NTSC
Remote Control
Type: Remote control - infrared
Audio System
Sound Output Mode: Stereo
Speakers Included: 2 speakers
Output Power / Total: 20 Watt
Additional Features: Auto volume adjustment
Speaker(s): 2 x right/left channel speaker - built-in - 10 Watt
Audio Controls: Sound mode
Connections
Connector Type: 4 x audio line-in ( RCA phono x 2 ) - rear ¦ 1 x audio line-in ( RCA phono x 2 ) - side ¦ 2 x component video input ( RCA phono x 3 ) - rear ¦ 1 x composite video input ( RCA phono ) - rear ¦ 1 x composite video input ( RCA phono ) - side ¦ 1 x digital audio output (optical) ( TOSLINK ) - rear ¦ 1 x S-Video input ( 4 pin mini-DIN ) - rear ¦ 1 x audio line-in ( mini-phone stereo 3.5 mm ) - rear ¦ 1 x VGA input ( 15 pin HD D-Sub (HD-15) ) - rear ¦ 2 x HDMI ( 19 pin HDMI Type A ) - rear ¦ 1 x audio line-out ( RCA phono x 2 ) - rear
Power
Power Device: Power supply - internal
Voltage Required: AC 120/230 V
Video Features
HDTV Ready: Yes
Input Video Formats: 480p, 720p, 1080i, 1080p, 480i
Parental Channel Lock: Yes
Stands & Mounts
Stand Included: Yes
Stand Design: Tabletop
Dimensions & Weight Details
Dimensions & Weight Details: Panel without stand - 31.8 in x 3.9 in x 21.5 in x 29.8 lbs ¦ Panel with stand - 31.8 in x 9.5 in x 23 in x 33.3 lbs
Digital TV Tuner
Digital TV Tuner: ATSC, QAM
Manufacturer Warranty
Service & Support: 1 year warranty
Service & Support Details: Limited warranty - parts and labor - 1 year
Additional Specifications
TV Technology: LCD
TV Definition: HDTV
HDMI: Yes
 
Ostatnia edycja:

mateopoznan

New member
Kupiłem :krol:. Piekna rzecz. Dalsze reflekcje potem, tylko moje pytanie. Z boku pod zachecajaca klapka z napisem "service only" namierzylem miedzy innymi slot usb. Mozna z nim cos niecnego zdzialac, czy faktycznie tylko service wgra mi nowe oprogramowanie?!
 

PiotrekDGT

New member
Trudno powiedzieć, kolego.
To nowy model Sony i wygląda na to że nikt inny z tego forum go jeszcze nie zakupił.:roll:
Ale w sumie najważniejsze że sam jesteś z niego zadowolony...:D
Podziel się spostrzeżeniami odnośnie jakości obrazu jaką oferuje.

Pozdrawiam
 

MarcinCC

Banned
mateopoznan napisał:
A i jeszcze pytanie, telewizor posiada tuner dvb-t (zapewne mpeg2 jedynie). czy jest mozliwosc w przyszlosci wymiany softu na obsługujący mpeg4/h264, czy jedynym wyjsciem jest karda transkodujaca. jesli tak, czy ma to w ogole sens (jakosc/koszta)? czy lepiej kupic dodatkowy tuner dvb-t w mpeg4/h264.


w modelach z MPEG2 nie ma możliwości poprzez zmianę software uruchomić odbioru MPEG4/h264 – są jedynie karty transkodujące ale innych producentów nie Sony (póki co transkodują jedynie sygnał SD i audio MPEG2; sygnał HD i audio Dolby Digital nie) – Ja nie słyszałem o opcji produkcji przez Sony takich kart dla tych TV.
Natomiast, jeśli chodzi szczególnie o model KDL32L4000 (i tylko ten model) to jest problem jeszcze innej natury- jego specyfikacje przygotowane przez Japonię nie przewidują obsługi kart transkodujących, więc ten TV nawet nie gwarantuje odbioru MPEG4/H264 przez kartę transkodujaca – ta niedogodność być może do się usunąć przez korektę software, ale póki co nie mamy żadnych informacji że coś takiego zostanie wprowadzone.
 

Axl2000

New member
Dziś kupiłem ten TV, przesiadka z Panasa 26LX60 - różnica duża, dużo funkcji, ładny i porządnie wykonany. Co do tunera to w sumie mi on wisi ;) Wazne ze z TV jestem zadowolony, oglądam z około 1,8m i obraz jest super :) (DVD) SD jak to SD....taki se ;) czekam na BD i jazda :)
 

mateopoznan

New member
Sprzet sprawdza sie wprost idealnie. Jedyna wada - prozaiczna ;) - nie moge sie zarejestrowac na stronie sony bo w formularzu nie istnieje ten model. Na stronie glownej bodaj wczoraj dopiero sie chwalili ze wproawadzaja ten produkt na rynek ;).

A z powazniejszych, rozwazam ten transkoder mpeg4, podpowiedzcie bo slyszalem rozne opinie i czytalem rozne opisy produktu - poradzi sobie z TVP HD? I ktory lepszy Conax, Viacas (bezroznicy?). A! i moze ktos juz sie bawil USB pod klapka "Service Only" mnie kusiło i włozyłem pendrive (aby sprawdzić czy będzie jaka kolwiek aktywność (dioda się zaświeci) ale ciemności i brak reakcji...
 

nyczaj100

New member
MarcinCC napisał:
Klapka „Service only” służy do aktualizacji oprogramowania przez serwis

Mam nadzieję, że będzie istniała możliwość samodzielnej aktualizacji softu przez kabel USB podłączony do kompa, albo lepiej przez pendrive. Na razie Sony mówi, że to jest operacja tylko dla serwisu, ale to musi się zmienić, bo trendem jest samodzielne uaktualnianie softu (spopularyzował to Windows Update). Od kilku dni rodzice kupili ten tv i jesteśmy zadowoleni z jakości. Na razie mamy podłączoną analogową kablówkę, więc to jeszcze nie jest pełnia możliwości telewizorów LCD. Przy sygnale cyfrowym na pewno będzie super, skoro nawet analog jest zupełnie niezły.

Dziwi jedynie, czemu nowy model (nasz ma datę produkcji 08.2008 ma tuner DVB-T jedynie MPEG2. To taki krok wstecz w nowym modelu.

PS
Nie powinni dawać pilota z włożonymi bateriami, bo praktycznie zdążyły się wyczerpać i były bezużyteczne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry