Sony KDL-32EX503 jako monitor do PC

Fudsters

New member
Witam Serdecznie jest to moj pierwszy post na tym forum dlatego Dzien Dobry Wszystkim.
Tak jak w temacie chcialbym zakupic telewizor o przekatnej 32" do mojego PC. Telewizor wspolpracowalby z karta Asusa HD5870 poprzez wyjscie HDMI lub DVI z odpowiednia przejsciowka (tutaj zalezy co bedzie lepiej sie sprawdzac chyba ze nie ma to znaczenia oprocz tego ze przez HDMI dostarczany jest rowniez dzwiek). Przejzalem caly temat odnosnie tej serii Sony i tak naprawde mam totalny metlik w glowie a to za sprawa Input Laga. Przyznam ze pogrywam sobie od czasu do czasu w takie gry jak Battlefield Bad Company 2 i Call of duty MW2 (oczywiscie rozgrywka multiplayer) i tutaj wlasnie zaczynaja sie schody nie chcialbym jakichs opoznien czy zwolnien obrazu. Wiem ze jest jakas mozliwosc wylaczenia pewnych opcji w Menu telewizora aby on najmniej ingerowal w obraz (tak jak ma to miejsce chyba w Samsungach ze przez HDMI mamy tryb PC) dlatego tutaj pytanie do ekspertow i wlascicieli w/w telewizora.
Jak takie zestawienie sie sprawdzi??
Czy jest wogole sens wyboru TV 32" do PC?
Przegladajac rozne fora niektorzy takie zestawienie sobie chwala ale zwykle z telewizorami Samsunga z Sony jakos sie nie spotkalem :(
Dodam jeszcze ze obecnie mam podlaczony do kompa monitor 19" Sony z serii HX z matryca X-Black. Monitor ma juz dobre piec lat dlatego chcialbym wymienic go na cos wiekszego aby oprocz gier obejrzec sobie komfortowo film w HD bo jak wiadmo na 19" nie ma rewelacji jezeli chodzi o ogladanie filmow.
Prosze o wszelkie sugestie i rady. Z gory wielie dzieki.
Pozdrawiam.
 

Ares78

New member
A z jakiej odległości zamierzasz korzystać? Bo jednak 32" telewizor to już będzie kawał monitora i siedzenie w odległości 40cm-50cm raczej nie będzie wskazane. Co do gier to przy PS3 nie odczuwałem input lagu (tryb gra).
 

Fudsters

New member
Ares78 dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz.
Odleglosc od tego telewizora bylaby jakies 70cm. A powidz mi jeszcze jedna rzecz czy w tym TV mozna wylaczyc dopalacze obrazu?? a pozostawic tylko opcje takie jak kontrast, nasycenie barw, temperatura barw, podswietlenie, itp. Codzi mi o to aby byly tylko podstawowe opcje przy polaczeniu z PC tak jak w zwyklym monitorze.
 

Ares78

New member
Ares78 dziekuje za zainteresowanie i odpowiedz.
Odleglosc od tego telewizora bylaby jakies 70cm. A powidz mi jeszcze jedna rzecz czy w tym TV mozna wylaczyc dopalacze obrazu?? a pozostawic tylko opcje takie jak kontrast, nasycenie barw, temperatura barw, podswietlenie, itp. Codzi mi o to aby byly tylko podstawowe opcje przy polaczeniu z PC tak jak w zwyklym monitorze.

Tak jest taka możliwość inaczej input lag byłby zbyt wysoki dlatego do grania na PS3 korzystam z trybu gra. Odnośnie opóźnień dużo zależy od użytkownika, nie jestem nałogowym graczem i różnicy między w5500 a ex500 pod tym kątem nie odczuwałem... Wiadomo najlepszą opcją byłoby sprawdzić to samemu, jeśli masz niedaleko centrum Sony to podpytaj może jest taka możliwość.
 
Do góry