Sony KDL-26S2000 czy Panasonic 26LX60

ArekR79

New member
Witam Szanownych Forumowiczów :)

Noszę się z zamiarem kupna TV LCD 26''. Mam więc pytanie, który wybrać (Sony KDL-26S2000 czy Panasonic 26LX60) - czytaj który ma lepszy obraz, itd ? Niestety nie mam możliwości porównania tych dwóch TV na jednym i tym samym sygnale. Być może ktoś porównywał te dwa modele.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

ArekR79

New member
Prośba do Kiki'ego

Kiki jako niekwestionowany autorytet w sprawach TV, może mógłbyś rzucić choć dwa zdania na temat TV wymienionych przeze mnie w pytaniu (który byś wybrał, gdybyś miał z nich wybierać)? :)
Z góry pięknie Ci dziękuje i pozdrawiam
 

ArekR79

New member
...

Jako, że nikt z forumowiczów nie porównywał wymienionych przeze mnie TV, a Kiki najwyraźniej nie jest chętny do pomocy, próbuję sam ocenić obraz w/w TV. Póki co nie udało mi się porównać TV Sony z Panasonic, chcę się natomiast podzielić swoimi spostrzeżeniami (być może nie do końca obiektywnymi) na temat TV Sony a mianowicie nowej serii S i U. Dziś oglądałem obraz (Cyfra+) z tych dwóch TV i muszę przyznać, że seria U prezentowała się znacznie lepiej niż S, poza jednym wyjątkiem: w serii S czerwony nie uciekał w pomarańczowy co dało się "lekko" dostrzec w serii U. Obraz na U był znacznie bardziej wyraźny i "wiało z niego mniejszą pixelozą" :). Jak wcześniej pisałem, moje spostrzeżenia mogą nie być obiektywne (sprawdzałem na jednym źródle sygnału - należałoby sprawdzić obraz na innych sygnałach CPolsat czy jakaś kablówka). Jeżeli uda mi się porównać TV Sony i Panasonic, poinformuję o tym szanownych forumowiczów - może komuś przyda się takie porównanie.
Pozdrawiam
 

krzyżak

New member
ArekR79 napisał:
chcę się natomiast podzielić swoimi spostrzeżeniami (być może nie do końca obiektywnymi) na temat TV Sony a mianowicie nowej serii S i U. Dziś oglądałem obraz (Cyfra+) z tych dwóch TV i muszę przyznać, że seria U prezentowała się znacznie lepiej niż S, poza jednym wyjątkiem: w serii S czerwony nie uciekał w pomarańczowy co dało się "lekko" dostrzec w serii U. Obraz na U był znacznie bardziej wyraźny i "wiało z niego mniejszą pixelozą" :). Jak wcześniej pisałem, moje spostrzeżenia mogą nie być obiektywne (sprawdzałem na jednym źródle sygnału - należałoby sprawdzić obraz na innych sygnałach CPolsat czy jakaś kablówka).
Ciekawe spostrzeżenia, jakże odmienne od moich... porównywałem jakiś czas temu serie s i u, troche na kablówce, głównie na HD. Od pierwszej minuty każda następna utwierdzała mnie w przekonaniu żeby serią u sobie nie zawracać głowy. Nie wyrabiaj sobie zdania na podstawie obrazu z c+/cp/kablówki czy czego tam jeszcze nie mają w sklepie podzielonego na 100 telewizorów.
--
pozdrawiam, krzyżak
 

ArekR79

New member
...

Krzyżak masz rację, zapewne sygnał podzielony był na te wszystkie TV i jakość automatycznie spadła. Żeby obiektywnie ocenić obraz, należałoby podłączyć 1 Tv do źródła sygnału i wtedy porównywać :)
Pozdrawiam
 

WuWu

New member
Przepraszam, że troche nie na temat, ale jednak w temacie.
Sam własnie wybieram telewizor 32".
Mam pytanie, czy "automatyczna regulacja głosności" zapewni mi "niezgłośnianie się" telewizora w czasie reklam.??
Bardzo mnie to obecnie denerwuje.

Pozdrawiam
WW
 

ArekR79

New member
...

Dla zainteresowanych: udało mi się porównać te dwa TV w dwóch sklepach. Co prawda sygnał rozdzielony był na kilka odbiorników, ale jedno co mogę powiedzieć, to to, że w każdym z tych sklepów ładniej prezentował się obraz na TV Sony. Szczególnie rzucała się mniejsza pixeloza na Sony :). Jeśli ktoś ma TV z serii S podpięty do kablówki niech napisze coś o jakości obrazu :)
Pozdrawiam
 
Do góry