Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

helcik

New member
Juzio napisał:
A jezeli zakupie amplituner z hdmi to jak to podlaczyc ..wliczajac hdmi w TV i DVD...Helcik prosze o opinie...

wtedy traktujesz ampli jak rozdzielacz. jeżeli ampli ma 2 wejścia HDMI (optymalne rozwiązanie):

DVD-Ampli: HDMI
PC-Ampli: HDMI (kabel z przejściówką DVI-HDMI)
Ampli-TV: HDMI
Ferguson: Scart

pozdrawiam,
helcik
 

madoox

New member
wczoraj wieczorem byl kumpel ktory zajmuje sie telewizorami. Jak dla niego to bzyczenie jest niedopuszczalne i wyglada na to jakby przyslona sie gdzies przycinala, nie dochodzila to pozycji wlasciwej, stad te trzaski i ciagly ruch silniczka. Jest to na tyle uciazliwe ze przy cichym nastawieniu glosnosci telewizora w ciszy domowej nic nie slychac bzyczeniem. I moze tak "grac" i 15 min, poki mu sie nie znudzi. O to czy lampa jest z przyslona pytalem dlatego ze moze wystarczylaby wymiana tego elementu...nie wiem, nie znam sie, nie mam czasu;-)...
 

gnz

New member
czy Bravia KDF50 ma wyjscie audio coaxial?

witam
czy Bravia KDF50 ma wyjscie audio coaxial?
wlasnie nabylem ten TV i teraz podlaczam go do reszty sprzetu. tv jest na prawde ok, wybor jak najbardziej trafiony :)
chce go podlaczyc do amplitunera Denona 3805. doradzono mi ze dobrze bedzie podlaczyc poprzez:
-Video-Component
-Audio-Coaxial

pytanie brzmi: czy Bravia ma takie wyjscie audio? jesli nie to jak najlepiej podlaczyc fonie do ampli?
Edit: Tuptus55 "gnz jeszcze raz założysz nowy wątek o KDF 50 to nie bedziesz mógł czytać forum"
pozdrawiam
 

allabahal

New member
gnz napisał:
witam
czy Bravia KDF50 ma wyjscie audio coaxial?
wlasnie nabylem ten TV i teraz podlaczam go do reszty sprzetu. tv jest na prawde ok, wybor jak najbardziej trafiony :)
chce go podlaczyc do amplitunera Denona 3805. doradzono mi ze dobrze bedzie podlaczyc poprzez:
-Video-Component
-Audio-Coaxial

pytanie brzmi: czy Bravia ma takie wyjscie audio? jesli nie to jak najlepiej podlaczyc fonie do ampli?

pozdrawiam

Nie sądzę, żeby TV miał wyjście audio - coaxial albo optic, bo i po co?
Na pewno ma audio line-out stereo i to podłączasz do amplitunera.

Krzysiek
 

PAZ

New member
Jak @Ar2 to przeczyta to już nie masz klejnotów:p, dopiero co prosił żeby nie zakładać osobnych wątków dotyczących konkretnego modelu. Można zerknąć tutaj .


Post oczywiście był napisany przed przeniesieniem go do odpowiedniego miejsca.
 
Ostatnia edycja:

dzekoo

New member
Kolejny kupiony KDF.

Kupiłem KDF 50'', przyszedł w czwartek. Sklep Max24. 4816zł z wysyłką (teraz podniesli trochę). Karta gwarancyjna electronicpartner. Chyba sprowadzają poza Sony Poland, widocznie lepiej się opłaca (szkoda, że o tym nie informują). Wyślę maila, może chociaż dostanę kartę Sony europejską.

Do zakupu przymierzałem się od kilku miesięcy, więc wiedziałem jak z grubsza ten TV wygląda. Widziałem go w różnych sklepach. Jakość od tragicznej do bardzo dobrej. Bardzo dobra w MM Szczecin, ale nisko ustawony, trzeba kucać. Wszystko zależy od tego do czego się podłączy. W domu podobnie. Kablówkę trzeba oglądać z 4m, obraz słaby. Już na 14'' CRT widać mankamenty, więc wiedziałem, że będzie kiepsko, nie zdziwiłbym się, gdyby było jeszcze gorzej. Z dvd jest dobrze, 2x lepiej niż z kablówki ;-) chociaż tu, podobnie jak z kamery DV (po SVideo), liczyłem na więcej. Przydało by się trochę więcej szczegółów i żywsze kolory (mogą być bardzo nasycone, ale wydają się jakieś wyprane). Na razie chodzi ze starym Panasonic S35 (component 575i). No, ale nic w jakości HD jeszcze nie podłączałem. Obraz jest dość ciemny jak na dzień, gdy słońce świeci w okna - zasłaniam rolety. Wiatrak słychać, jest minimalnie głośniejszy niż myślałem (słychać go z 4m bez problemu), ale nie jest to denerwujące, ma niski dzwięk.

Podoba mi się tryb Smart użyteczny do normalnej TV. Myślałem, że będę oglądał 4:3 z pasami (nie podoba mi się zwykłe rozciągnięcie do 16:9), a jednak smart "daje radę". Kąty też nie przeszkadzają - zależy od ustawienia salonu, u mnie nie ma problemu żadnego.

Największe wrażenie, zwłaszcza po zmianie z 14''TV robi rozmiar - 50''. Gdy obok porównywałem plazmy 42'' wydają się małe, a 32'' LCD maleńkie. Myślę, że to dobry TV, aż ceny spadną na Full HD podobnym rozmiarze, bo mniejszego już nie chcę, a przede wszystkim, aż upowszechni się sygnał dobrej jakości. Nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam
Jacek.
 

Rocks

New member
dzekoo napisał:
Podoba mi się tryb Smart użyteczny do normalnej TV. Myślałem, że będę oglądał 4:3 z pasami (nie podoba mi się zwykłe rozciągnięcie do 16:9), a jednak smart "daje radę".

Tak moze off topic ale sam mam 32" Sony 16:9 i w 90% działa na ustawieniu SMART. (dla tych co Sony nie uzywają: Smart czyli ciut obrywa górę i dół a prawy i lewy bok nieco wydłuża w efekcie 4na3 rozciąga na cały ekran a obraz w miarę mozliwości jest bliski oryginałowi)

Plazmy czy LCDki innych firm nie mają takiej funkcji ??
Jeśli nie, to jak Wy ogladacie TV ? w 4:3 nie wykorzystując przekatnej czy w 16:9 majac twarze spikerów jak po bulimii. Ew. Zostaje zoom ale tutaj traci się sporo obrazu...

Rozumiem że "smart" u sony może sie nazywac inaczej u konkurencji lub może jeszcze "sprytniej" rozwiązał to inny producent... A może nie rozwiazał i wtedy interesowało by mnie jakich marek unikac jak ognia.
 

madoox

New member
dzekoo napisz im maila, przysla Ci gwarancje europejska sony ktora jet uznawana przez serwisy polskie. Wiem bo pytalem w sony poland. na dziale serwis zadalem pytanie co ludziska sadza o electronicpartner ale chyba nikt nie zna bo cisza tam...pozdrowienia:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dla członkow klubu Vip ten telewizor kosztuje znacznie taniej ,dla członków forum również. Dodatkowo już w przyszłym tygodniu wjeżdża nowy , ulepszony model w starej rozdzielczości oraz Sony 50" Full Hd./ ma kosztować 12.000 zł/
Sony rozpoczyna walkę o ten segment rynku- póki Sharp nie wprowadził serii XD1.
pozdrawiam
 

helcik

New member
Rocks napisał:
Tak moze off topic ale sam mam 32" Sony 16:9 i w 90% działa na ustawieniu SMART. (dla tych co Sony nie uzywają: Smart czyli ciut obrywa górę i dół a prawy i lewy bok nieco wydłuża w efekcie 4na3 rozciąga na cały ekran a obraz w miarę mozliwości jest bliski oryginałowi)

Smart jest naprawde smart, bo im dalej srodka tym obraz jest bardziej rozciagniety. Najlepiej to widac jak leci poziomo jakis napis. W efekcie, mimo, ze obraz 4:3 jest przeskalowany do 16:9, to postaci w centralnej czesci ekranu wygladaja naturalnie.

Inne firmy stosuja podobne rozwiazania, choc stosuja inne nazewnictwo.

pozdrawiam,
helcik
 

madoox

New member
kiki napisał:
witam
Dla członkow klubu Vip ten telewizor kosztuje znacznie taniej ,dla członków forum również. Dodatkowo już w przyszłym tygodniu wjeżdża nowy , ulepszony model w starej rozdzielczości oraz Sony 50" Full Hd./ ma kosztować 12.000 zł/
Sony rozpoczyna walkę o ten segment rynku- póki Sharp nie wprowadził serii XD1.
pozdrawiam
dla czlonkow ktorego forum kiki? tegoz??
 

Juzio

New member
Witam.Mam komputer wyposażony w karte adeon 9550 z wejsciem na DVI (sterowniki Omega - najnowsze). Na ponizesz aukcji http://allegro.pl/item123527202_kabe...gold_7_5m.html zakupiłem kabel DVI na HDMI (Mam telewizor projekcyjny SonyTV SONY KDF-E50A11E z wejsciem HDMI). Niestety nie moge przelaczy obrazu na moj TV (mimo ze wszytsko w opcjach jest wporzadku ->widzi go). Co to moze byc??Proszę o pomoc
 

Krisss

New member
Na Pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy, wejdź we Właściwości, potem Ustawienia i skonfiguruj drugi Monitor. Pomaga też klonowanie obrazu.
 

gnz

New member
Bravia KDF 50 i dziwna kompresja obrazu

witam
mam pewien problem. mianowicie: od niedawna posiadam Bravie KDF 50 oraz reszte komponentow kina domowego.
zaczne od polaczenia: dvd, cd oraz dekoder kablowki mam podlaczony do amplitunera Denon 3805 a amplituner podlaczony jest do TV dosc dobrym kablem firmy Real Cable Component.

opis problemu: obraz jest przepiekny z 1 wyjatkiem, w niektorych miejscach konturow przewaznie koloru zoltego pojawia sie dziwna kompresja obrazu. pojawia sie czasem gdy np jest pokazany las z lotu ptaka oraz na niektorych znaczkach stacji telewizyjnych (gl. prawy gorny rog). jest to dziwne gdyz wczesniej mialem dekoder kablowki bezposrednio podlaczony do tv zwyklym najtanszym Euro ---> 2x Cinch i nie bylo tej kompresji.

prosze o pomoc. czy jest to wina ustawien tv, czy moze ustawien ampli a moze wina kabla???

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie bardzo widzę jak to ma wygladać.
Ale wystarzy podłaczyć inne źródło tym samym kablem i jakiś wynik bedziesz znał .Później sprawdź kabel i już wszystko będziesz wiedział.
Ja zawsze sprawdzam sprzęty drogą eliminacji za nim spotkam sie z serwisem.
Nowy Model 50 KDF- ma być za kilka dni I kosztować ma 5050 zł
Te kilka dni warto poczekać.
pozdrawiam
 

gnz

New member
witam
dzieki za posta Kiki.
problem polega na tym ze zarowno z dvd jak i z kablowki jest ten sam problem, poza tym juz kupilem ten TV :)
 
Do góry