Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

hawk70

New member
Witam, od pewnego czasu nie pisałem (bo i nie było czego ;-)). Wczoraj jednak kupiłem SNAZIO 1350 i podłączyłem do mojego KDF 50". Wszystko jest niby super ale uwydatnił się jeden problem, który w poprzednim DVD udało się prawie zniwelować a mianowicie:
Jeśli mam jakiś kształt na jasnym tle to ma on taką swoistą obwódkę. Ciężko mi wytłumaczyć co mam na myśli ale najbardziej jest to podobne do odbić przy źle ustawionej antenie. Najbardziej to widać jak wyświetlę na ekranie np. plik tekstowy. Zresztą nawet samo menu w Snazio wygląda kiepściutko. Menu telewizora tych obwódek nie ma więc to raczej nie zły TV. W starym odtwarzaczu DVD ustawiałem po prostu sygnał wyjściowy na 1080i i odbić w zasadzie nie było. Tutaj też niby jak ustawię 1080i to menu Snazio wygląda dużo lepiej ale telewizor "zrywa" górną część ekranu więc oglądać nie da rady. Jedynie ustawiając na 720p. Może ktoś się zetknął z tym problemem i może coś zasugeruje?
hawk70
ps. kable mam naprawdę porządne więc to też nie ten trop.
 

czaki

New member
dlaczego ludzie nie sprawdzacie cen !??!?!?! w sklepach sony w lublinie i innych miejscach na terenie kraju ten tv kosztuje juz 4800 !!!!!!!!!!!!!!! za 50" z polska gwarancja !!! MM dla idotów
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
stolik

czaki napisał:
dlaczego ludzie nie sprawdzacie cen !??!?!?! w sklepach sony w lublinie i innych miejscach na terenie kraju ten tv kosztuje juz 4800 !!!!!!!!!!!!!!! za 50" z polska gwarancja !!! MM dla idotów


Może on zapłacił te 6K PLN ze stolikiem?
Bo przepłacić 1,2K PLN to raczej niewesoło
 

karas2002

New member
Masta_J napisał:
Może on zapłacił te 6K PLN ze stolikiem?
Bo przepłacić 1,2K PLN to raczej niewesoło
Bez stolika, wiem, że można za 5K ale to było jedyne miejsce w mojej okolicy gdzie mogłem go obejżeć, dowóz za 50 zł i ewentualny zwrot do tygodnia bez żadnych kłopotów. A stolik mi nie potrzebny i sądzę, że tyle mogłem przepłacić bo to i tak jak dla mnie był najlepszy wybór.:razz:
 

hawk70

New member
Obwódki kształtów na KDF

Witam,
Mam pytanie do KDF-owców. Czy u Was na telewizorze są też widoczne obwódki kształtów na jasnym tle. Mam na myśli np. ptaka na tle nieba, który ma dookoła obwódkę jakby była słaba antena i odbijał obraz powodując podwójny kształt. Widać to szczególnie na kształtach małych na jasnym tle. Ewidentny przykład to wyświetlenie pliku tekstowego. W starym DVD bez problemu pomagało puszczenie sygnału na 1080i a KDF w czasie downscalingu gdzieś te obwódki gubił ;-). Niestety nowe DVD już ma z tym problemy. Może ktoś ma jakieś przemyślenia lub już z tym skutecznie (lub nie :-() walczył???
 

helcik

New member
hmm... nie wiem dokładnie czy o to chodzi, ale ja zauważam (będąc bardzo blisko TV) odbicia np przy napisach do DIVxów, elementach menu konsoli itp. Ale litery są białe na ciemnym tle. też nie wiem po której stronie leży problem, czy to TV, czy konsola, komponent, czy sam przewód. nie mam nic co puszcza sygnał HDMI więc nie sprawdzę, czy to coś zmienia...

pozdrawiam,
helcik
 

helcik

New member
Czy KDF ma HDCP?

jakoś nie mogę się doszukać w specyfikacjach, a ostatnio dużo się mówi o tym. Nie wiem kiedy HDCP zostanie wprowadzone powszechnie, ale tak w razie czego KDFy mają HDCP czy nie?

pozdrawiam,
helcik
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
wczoraj przeglądając forum też się nad tym zastanawiałem i miałem zamiar zadać to pytanie- byłeś szybszy ;) . W instr KDF- a nic na ten temat nie ma ale KDf jest (chyba) HD-Ready (na stronie sony przy kdf 42" takie info - logo jest , przy 50" niema) a to w swej specyfikacji wymaga HDMI z HDCP.

pozdr
 

helcik

New member
na stronach kilku sklepów internetowych znalazłem info, że jest HDMI with HDCP support, ale wolałbym jakieś bardziej oficjalne i wiarygodne źródło.

ktoś ma jakiś namiar na takowe?
 

madoox

New member
czesc...

witam, od soboty bawie sie swoim KDFem i tez mi cos buczy w srodku. Od czasu do czasu rzecz jasna. Jak wylacze i wlacze to przestaje by wlaczyc sie w najmniej odpowiedniej chwili. Moze to i jak silniczek a moze jak pompa paliwa w samochodzie jednak chyba jest cos nie tak...nawet jesli to przez przyslone.
 

Mazoku

New member
Słyszysz po prostu pracę przesłony. Co w tym dziwnego?

Przesłona w projektorach to po prostu czysto mechaniczne urządzenie, które zmniejsza ilość światła z lampy. Po włączeniu działa dynamicznie - procesor analizuje na bierząco sygnał wideo i zwęża przysłonę dla scen ciemniejszych (dla poprawienia kontrastu), a rozszerza dla jaśniejszych.
 

Juzio

New member
Witam. Jestem zainteresowany kupnem zestawu Sony KDF-E50A11E oraz ONKYO TXSR604,DVSP404 HDMI.
Link do tego sprzętu zamieszam ponizej:http://allegro.pl/item125394017_onkyo_txsr604_dvsp404_hdmi_5x_prism_kredyt.html. Mam jednak odnosnie tej pary pare pytan. W jaki najlepszy sposób i jakimi kablami podlaczyc ten telewizor z amplitunerem i dvd. Czy najlepiej podlaczyc soniacza kablem hdmi z dvd a amplituner z dvd??Nie znam sie za bardzo na tym typie połaczen dlatego otwarcie pytam w jaki najlepszy sposob to zrobic i jakim okablowaniem. Do zestawu dochodzi jeszcze podczciwy Ferguson 1018 oraz komputer ktory ma wejscie na DVI. Proszę o szybką radę ponieważ jeszcze dziś muszę kupić okablowanie. Dziekuje i pozdrawiam
 

madoox

New member
nieprawda:-(((

nieprawda. Kolega ma taki sam i nic mu nie bzyczy. Jesli telewizor jest w stanie czuwania tez mu cos brzeczy w srodku tylko ze jakies 3 sek. Poza tym ustawialem przeslone z duzej na srednia i niska a takze wylaczylem i bzyczy dalej, niezaleznie od niczego, a wlasciwie nie wiem dlaczego. Raz chodzi cicho i slychac tylko wiatrak a jak zacznie brzdekac to nie da sie go sciszyc bo moze tak i 10 min, poki go nie wylacze i nie wlacze raz jeszcze. Od niedzieli go uzywalem ok poltorej godziny, w sobote wieczorem tylko sprawdzilem czy swieci czuwanie a wczoraj kilka minut i zaczal brzeczec. Nie dotykam bo boje sie go zepsuc. Sklep mi obiecal wymiane na nowy i mam nadzieje ze sie wywiaze. Przeciez nie po to go kupilem zeby po jednym dniu wywozic go do serwisu. Wiem ze niektore sklepy wymienialy juz uzytkownikom. Mam nadzieje ze trafilem na rownie w porzadku sklep. Jeszcze jedno...nie mam oryginalnej karty gwarancyjnej sony tylko electronicpartner. Sklep wyslal i oryginalna. Ma dotrzec do mnie jutro dhl-em.
 

helcik

New member
Najlepszym jakościowo jest łącze HDMI, poza tym przesyła dzwięk i video jednym kablem. Zatem to co można podłączaj po HDMI. KDF ma tylko jedno wejście HDMI (niestety), zatem dobrze mieć amplituner z wejściami HDMI lub rozdzielacz HDMI. Jeżeli nie masz ani jednego ani drugiego, to proponuję tak:

DVD-TV: HDMI
DVD-ampli (Audio): optyk lub coax.
PC-TV: VGA (nienajlepsza jakość)
Ferguson: Scart

lub jeżeli chcesz mieć lepszą jakość PC:

DVD-TV (Video): Component
DVD-ampli (Audio): optyk lub coax.
PC-TV: HDMI (kabel z przejściówką DVI-HDMI)
Ferguson: Scart

pozdrawiam,
helcik
 
Ostatnia edycja:

madoox

New member
pytanie...czy przyslona wraz z silniczkiem jest jakos zitegrowana z lampa? pytam bo dotyczy to mojego problemu.Wiem ze ruch przeslony moze byc slyszalny ale zakladam ze nie np 10 czy 15 min. Poza tym to wszystko pracuje u mnie glosniej niz u kumpla. Prosze o jakies uwagi i odpowiedz. Serwis narazie olalem bo telewizor mam nowke wiec po jkednym dniu szkoda mi go oddawac na serwis. Juz wole zeby sklep mi dal inny egzemplarz.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
wega-50_cw_im.jpg


Telewizor 3LCD 50"
Wbudowany tuner telewizji cyfrowej
Obsługa technologii HD
HDMI™
Rozdzielczość 1280 x 720 pikseli​
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
moze masz źle wypoziomowany.
Tak jest z pralkami . Jeśli nie jest wypoziomowana , hałasuje strasznie.
Możesz też zmiękczyć podkład pod telewizorem , będzie lepiej amortyzował. Możesz też mieć lepszą akustykę domową i bedziesz miał takie wrażenie , że pracuje głosniej.
pozdrawiam
 

Juzio

New member
helcik napisał:
Najlepszym jakościowo jest łącze HDMI, poza tym przesyła dzwięk i video jednym kablem. Zatem to co można podłączaj po HDMI. KDF ma tylko jedno wejście HDMI (niestety), zatem dobrze mieć amplituner z wejściami HDMI lub rozdzielacz HDMI. Jeżeli nie masz ani jednego ani drugiego, to proponuję tak:

DVD-TV: HDMI
DVD-ampli (Audio): optyk lub coax.
PC-TV: VGA (nienajlepsza jakość)
Ferguson: Scart

lub jeżeli chcesz mieć lepszą jakość PC:

DVD-TV (Video): Component
DVD-ampli (Audio): optyk lub coax.
PC-TV: HDMI (kabel z przejściówką DVI-HDMI)
Ferguson: Scart

pozdrawiam,
helcik

A jezeli zakupie amplituner z hdmi to jak to podlaczyc ..wliczajac hdmi w TV i DVD...Helcik prosze o opinie...
 
Do góry