Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

cles

New member

No trochę blisko ale jak masz zamiar podłączać konsolę to nawet z 2 metrów nie zobaczysz pixelozy, na TV jednak może być trochę za blisko. DVD, Divix powinny bez problemu dać się oglądać.
daj zanać co zdecydowałeś
 

Juchy

New member
to ja moze dodam pytanko
jaka jest roznica w odleglosci ogladania np C+ z dekodera cyfrowego, czyli miedzy 42" a 50" bo tez dylemat mam ktory wybrac a mam maxymalnie 3m od tv :(, przewaznie siedze ok 2,5m
i tez chce zakupic go w przeznaczeniu do X360 jak i C+ i dvixy z xboxa1
i dylemat nieziemski czy plazme panasonica 37" czy LCD panasonica 32" czy tego kdf (LCD ten LX60 wyszedlby najtaniej ale boje si eobrazu z C+ na tym)
kiki: nie pisz ze najlepiej zamowic prezentacje w domu bo szczecin na koncu siwata i nic tu takiego nie ma, musze liczyc opinie innych...
 
Ostatnia edycja:

helcik

New member
Juchy napisał:
to ja moze dodam pytanko
jaka jest roznica w odleglosci ogladania np C+ z dekodera cyfrowego, czyli miedzy 42" a 50" bo tez dylemat mam ktory wybrac a mam maxymalnie 3m od tv :(, przewaznie siedze ok 2,5m
i tez chce zakupic go w przeznaczeniu do X360 jak i C+ i dvixy z xboxa1

do x360 odległość 2-2,5m jest dla KDF50" chyba najbardziej optymalną. jak był u mnie kolega z x360 to za choinkę nie mogłem go posadzić na wygodnym fotelu 3,5m od TV. wolał na podnóżku ale bliżej... :-D

filmy i telewizję ogląda się lepiej z większej odległości i nie chodzi mi tu głównie o jakość, bo DVD będzie OK, ale o ogarnięcie wszystkiego wzrokiem. ale każdy ma inne gusta...

pzdr,
helcik
 

artek

New member
Halo, halo....
Nie oglądam jeszcze HD i nie używam gier.
Mam 50" i 3,5metra i miałem początkowo dylemat czy mniejszy czy większy "wieloryb".
Miałem prezentację w domu, którą załatwiłem za 50zł ze sklepu firmowego (ale mogłem też w MIX-rtv, a ostatecznie na kilka dni miałem większego z możliwością zamiany na mniejszego). Lepiej wydać teraz dodatkowy procent ceny telewizora, żeby jak pisał KIKI: "nie zostać na kilka lat z nietrafionym produktem".
Uważam, że 2,2metra na 50" jest za dużo, ale na podstawie TV (a nie DVD lub Xbox-a). Faktem jest, że KDF więcej wybacza sygnałowi TV i nie ma pikselozy nawet z małej odległości, ale z drugiej strony - za chwilę 42" będzie oczywistym standardem a i Ty będziesz używał rozdzielczości 720.
Zainwestuj w pokaz lub załatw sobie możliwość wymiany - powodzenia.
 

rees

Member
Dzięki Artek za posta. Już miałe kupować le32m61b samsunga, ale może faktycznie warto po prosić o pokaz KDFa i LCDeka i dopiero zdecydować.
PS. Jak ja nie lubie zawsze miec takiego dylematu przed zakupe czegokolwiek wrrr :)
pozdr
r
 

mihau78

New member
ja też uważam, że 2-3 metry to za mało. Mam KDF 42" i oglądam tak z 4 metrow i uwazam ze jest ok. Jak siedzę bliżej to obraz wydaje mi się za duży. Jestem tylko zły (żeby nie użyc dosadniejszych słów) bo kupilem 3tyg. temu za 5.900 a już są za 5.100! Trudno,chciało się mundial w nowym tv to sie jest 800 zł lżejszy . pozdrawiam
 

gabor2

New member
mihau78 napisał:
j...Jestem tylko zły (żeby nie użyc dosadniejszych słów) bo kupilem 3tyg. temu za 5.900 a już są za 5.100! Trudno,chciało się mundial w nowym tv to sie jest 800 zł lżejszy . pozdrawiam
Oj chyba juz jesteś lżejszy o 1100.00zł bo widzę już cenę 4850,00
I teraz nie wiem czy nie wybrac tego kdf'a, zamiast planowanego panasa pv60.
PS
A jak sie prezentuje mundial na kdf'ie ?
 

Bartholoomew

New member
Witam użytkowników KDF!
Zaobserwowałem na swoim KDF dziwne dzwięki podczas pracy przesłony, otóż:
Gdy ustawię przesłonę na "duża " cały czas podczas pracy telewizora i przesłony słychać chrubotanie jakiegoś silniczka, trybików itp.
Najbardziej nasila się to z chwilą włączenia telegazety, zwłaszcza gdy przed uruchomieniem obraz był jasny (jasne sceny). Gdy wyłączę przesłone (dzwięki te nie występują). Przy ściszonym audio nie da się tego nie usłyszeć.
Dlatego też miałbym prośbę do użytkowników KDF o informację czy u nich występuje podobne zjawisko, czy też mój KDF potrzebuje doktora :)
Proszę o pomoc
Pozdrawiam Bartek
 

hsolo

New member
Bartholoomew napisał:
Witam użytkowników KDF!
Zaobserwowałem na swoim KDF dziwne dzwięki podczas pracy przesłony, otóż:
Gdy ustawię przesłonę na "duża " cały czas podczas pracy telewizora i przesłony słychać chrubotanie jakiegoś silniczka, trybików itp.
Najbardziej nasila się to z chwilą włączenia telegazety, zwłaszcza gdy przed uruchomieniem obraz był jasny (jasne sceny). Gdy wyłączę przesłone (dzwięki te nie występują). Przy ściszonym audio nie da się tego nie usłyszeć.
Dlatego też miałbym prośbę do użytkowników KDF o informację czy u nich występuje podobne zjawisko, czy też mój KDF potrzebuje doktora :)
Proszę o pomoc
Pozdrawiam Bartek

czesc,

u mnie jest (bylo) to samo - wylaczylem po prostu przyslone i od tego czasu czasami tylko cos trzasnie w srodku (ale to raczej normalna 'praca' nagrzanego plastiku). W sumie chyba mozna by to reklamowac, ktos jeszcze ma takie przypadlosci? Moze to wada fabryczna?
Przy okazji - czy komus posrodku ekranu (ja mam 42'') odbija sie swiatlo i w rezultacie przy wylaczonym tv jest jasniejsze, przy wlaczonym tego nie widac, chyba ze na czarnych scenach. I ja mam jeszcze obok tego 'pod ekranem' jakby taki 'maz' - to nie odbicia swiatla tylko jakby wytarcie pod spodem - czy cos takiego mozna reklamowac?

pozdrawiam
Macias
 

cles

New member
Takie jaśniejsze zabarwienie na wyłączonym ekranie to norma w tylnoprojektorach. Na ekran pada światło i z zewnątrz i od wewnątrz. Jest w instrukcji to opisane. Angole nawet jakoś to łądnie nazywają ale zapomniałem jak. Także nie ma się czym martwić.

Jakiekolwiek odgłosy przesłony u mnie nie występują. Polecam kontakt z servisem.
 

blaz

New member
Proponuję zgłosić sie(lub zadzwonić:kom:) do serwisu centralnego i on wyda opinie na ten temat. Nie ma potrzeby zastanawiać sie czy to jest dobrze czy nie
 

Bartholoomew

New member
Dzięki Macias za odpowiedź ( dobra chociaż jedna, ale czytając forum mam wrażenie, że użytkowników KDF jest znacznie więcej )Blaz zaproponował aby telefonicznie dowiedzieć się, czy to może usterka, jednak w serwisie centralnym w Wawie nie mozna porozmawiać z technikiem od telewizorów. SONY nie udzielają takich informacji ( dla mnie szok ). Więc ponawiam prośbę o przeprowadzenie krótkiego testu wsród użytkowników KDF.
1. ściszamy fonię, ( aby lepiej owe zjawisko słyszeć :) )
2. ustawiamy przesłonę na duża,
3. czekamy na jasne sceny
4. włączamy telegazetę
w tym momencie u mnie słychać turkot jakiegoś silniczka.
Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam brać KDF
 

vvirek

New member
ja z kolei zauważyłem że po przekroczeniu ok 240 godz.resetuje się i zaczyna liczyć czas od początku. za pierwszym razem myślałem że sam cos skombinowałem ale ostatnio znowu się zresetował ?
 

EMEM

New member
brak możliwości ustawienia jasności w kdf

Przepraszam, ze ciągnę wątek juz dawno nie odwiedzany, ale widziałem dzisiaj kdf 50" w Auchan w Zielonej Górze i ku mojemu zdziwieniu w menu brakowało opcji "jasność". Ekran był raczej ciemny w porównaniu do plazm i lcd-ków stojacych obok. Gdy wszedłem w menu był tam kontrast, przesłona, kolory (zywe, neutralne) itp. ale nie było jasności. Panowie z działu RTV też nie potrafili znaleźć tej opcji. Ktoś się z tym spotkał?
 

ziola

New member
Wybierz w menu "ustawienia wlasne" i tyle..

Wowczas masz jeszcze kilka suwakow do ustawiania ;)
Wlasnie jestem po "sesji" - KingKong i Shrek - zwlaszcza ten drugi wyglal wyjatkowo kolorowo.
Poza tym eksperymentuje troche z przeslona i jak narazie mam ustawiona "srednia".

Pozdrowienia
 

artek

New member
HALO...
Po 100 dniach (uwzglęniając urlop) obecności w domu z KDF-em mam na liczniku 120 godzin co oznacza (chyba niemożliwą - jak mi się zdaje), że średnio w ciągu dnia jest on włączony TYLKO 72 MINUTY ?!?!?! Muszę to zaobserwować w przyszłości.
A jak u innych to wygląda?
 

karas2002

New member
Kdf 50

Od wczoraj jestem posiadaczem KDF 50" i ten telewizor jest super!! Oglądam z 2 m i nie narzekam. Za tą cenę (płaciłem 5999 w MM Szczecin) naprawde dostaje się coś wartego dużo więcej. POLECAM TEN TV:)
 

Juzio

New member
Onkyo + Sony KDF50

Witam. Jestem zainteresowany kupnem zestawu Sony KDF-E50A11E oraz ONKYO TX-SR 504 DV-SP 404 DVD .Link do tego sprzętu zamieszam ponizej:http://allegro.pl/item118426482_onkyo_tx_sr_504_dv_sp_404_dvd_divx_m_audio.html. Mam jednak odnosnie tej pary pare pytan. W jaki najlepszy sposób i jakimi kablami podlaczyc ten telewizor z amplitunerem i dvd. Czy najlepiej podlaczyc soniacza kablem hdmi z dvd a amplituner z dvd??Nie znam sie za bardzo na tym typie połaczen dlatego otwarcie pytam w jaki najlepszy sposob to zrobic i jakim okablowaniem. Chciałbym max. wykorzystac moc tego sprzetu ( w sumie ok 8 tys)....Prosze o rade...
 

ziola

New member
Najlepiej w ten sposob:

DVD - TV po kablu HDMI (audio+video)
DVD - Amplituner kablem optycznym lub Coaxial (Audio)
TV-Amplituner z SCART2 (wyjscie TV-Audo) - kablem Scart-Chinch

Ogladajac DVD lub TV masz dzwiek przez amplituner. Nie mniej, w wiekszosci wypadkow (TV) - wystarczaja glosniki w TV.

Pozdrawiam
 
Do góry