SONY KD65XH9005 - nie dla gracza tylko do filmów i tv - czy warto ??

Mateuszsz

New member
Czy warto brać SONY KD65XH9005 za 4000pln skoro się nie gra w gry, a główne przeznaczenie to: FILMY HBO GO, FILMY WYSOKIEJ JAKOŚCI Z DYSKU oraz Cyfrowa TV (vectra) ? Proszę o radę bo nie wiem czy nie zrezygnować z zamówienia :(

Mam jeszcze możliwość zakupić za 3599pln Sony KD-65XH8196 z półki sklepowej, ale ten model chyba gorszy jest od KD65XH9005 ? więc raczej ta opcja odpada, ale chciałbym usłyszeć wasze zdanie, ewentualnie całkiem inny telewizor pod moje potrzeby??


Odległość od TV centralnie na wprost 2,7 metra.
 

Tocki

Member
ja przy trybie Żywy - zauważam czasami smużenie zwłaszcza szybkiego ruchu, w trybie Standardowym jest zauważalne ale w niższym stopniu... Mogę temu jakoś zaradzić ?
 

mieto132

New member
Ja tej funkcji nie znoszę i wyłączam ją w każdym tv. Nie wiem do czego to się nadaje,do teatru może?[emoji848]

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Michu30

New member
U mnie obraz jest bezproblemowy wszystko płynnie. Te ulepszacze jak ktoś gdzieś na tym forum napisał więcej psują jak pomagają. Wszystko zależy od źródła sygnału. Ja mam tv ustawiony do filmów tryb własny i skonfigurowane wedle poradnika z youtube. I obraz pierwsza klasa kolory i czerń są ładne A w jakości dolby vision wygląda to jeszcze lepiej. W grach ustawienie domyślne oraz jedyna zmiana to local dimming ustawione na duży. I jest ok.
 

Tocki

Member
U mnie obraz jest bezproblemowy wszystko płynnie. Te ulepszacze jak ktoś gdzieś na tym forum napisał więcej psują jak pomagają. Wszystko zależy od źródła sygnału. Ja mam tv ustawiony do filmów tryb własny i skonfigurowane wedle poradnika z youtube. I obraz pierwsza klasa kolory i czerń są ładne A w jakości dolby vision wygląda to jeszcze lepiej. W grach ustawienie domyślne oraz jedyna zmiana to local dimming ustawione na duży. I jest ok.

proszę o link do tego poradnika.
Na YT zauważyłem to również, a przy wyłączonym motionflow obraz nie ma płynności. 100mb łącze po kablu.
 

Mateuszsz

New member
ok dzięki, TV u Ciebie wisi czy stoi? mam małe dziecko a TV stoi na stoliku i boję się trochę o niego, wiedzę, że są śruby jakieś do zamontowania linki ale nie bardzo wiem jak je użyć. Trzeba rozkręcić śrubki, które obecnie są w tv???
zamontowania linki ? jakiej linki ?
 

Michu30

New member
U mnie tv wisi na ścianie. Śruby są w komplecie z tv dodatkowo trzeba dokupić odpowiedni uchwyt do tv. W instrukcji tv jest napisane do czego te śruby z tv są.
 

Tocki

Member
chciałbym się dowiedzieć czy np. opcje jak Zaawansowane zwiększanie kontrastu czy Dostosowanie czerni ma wpływ na żywotność TV?
Część osób poleca wyłączenie tej opcji lecz jak dla mnie są one na plus (neflix hd)

Proszę o podanie Waszej konfiguracji w netlix, netflix hdr, tv np. nc+ (dla porównania)

PS. Czy przy wyświetlaniu napisów również u was delikatni podświetla się/rozjaśnia matryca przy ich wyświetlaniu?
 
Ostatnia edycja:

mieto132

New member
Jeśli chodzi o napisy w netflixie , można je ogarnąć w menu netflixa do tego stopnia że problem znika praktycznie całkowicie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry