Sony (KD65XF8505) czy Samsung (UE65NU8042/8052/8072) 65 cali

Terasektus

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój jest od strony południowej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40D6500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobry obraz, idealnie nadający się do netflixa, konsoli xbox one S, sportu oraz filmów
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k (netflix) i HD (satelita)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola, dekoder ewentualnie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 3-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matową, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, piłka nożna
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tylko aplikacje korzystające z internetu
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 2-3h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń i kolory, niski kontrast i jasność, smużenie
19. Preferencje co do marki ? Zastanawiam się pomiędzy Sony (KD65XF8505) lub Samsung (UE65NU8042/8052/8072)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 6 tys


W jednym sklepie polecali mi ww. samsunga, a już w innych ww. sonego. Niestety nie miałem możliwości żeby mieć je obok siebie i sprawdzić który obraz jak dla mnie jest lepszy. Dlatego liczę na Waszą wiedzę. Nie ukrywam że im więcej czytam tym coraz więcej mam wątpliwości. Wiem że Sony ma matrycę IPS natomiast Samsung VA. Odnośnie IPS'u czytałem praktycznie same negatywne opinie. Ale każdy TV ma Wady i Zalety. Mam nadzieję że mi pomożecie. Dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Lui_92

New member
No to wyjaśnij mi czemu w moim temacie gdzie pytałem o te same modele tyle, że 55" w Samsungu oraz Philipsie, a 49" Sony, to odpowiedziałeś mi w ten sposób:
Samsung 55NU8052 za 3699 zł z pakietem gratisów
Philipsa 55PUS8303 za 3799 zł z pakietem
Te, są lepszym rozwiązaniem.
Gdzie 49" Sony to jeszcze jest na VA, a nie na IPS... Nie sądzę, że chodziło o wielkość bo zasugerowałbyś wtedy ten większy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nigdzie nie napisałem, że matryca IPS jest gorsza od VA ( bo nie jest).
Mylisz pojęcia wielkości matryc.

Pytasz o 49" ?
Piszesz o 55"
A rozmowa była o 65".

To trzy różne tematy jakości i klasy cenowej !
 

Lui_92

New member
A ja nie napisałem, że według Ciebie IPS jest gorszy od VA. Bo tu chodziło akurat o moje odczucia, ale zarówno jeden jak i drugi ma swoje plusy i minusy.

Nie mylę wielkość matryc. Widzę jaki jest temat, wiem co pisałem i o co pytałem. Jedynie w czym się mogę tutaj mylić to nie sama wielkość matryc, a ich specyfikacja. Zanim trafiłem tutaj na to forum, uważałem że jeden dany model TV różni się tylko i wyłącznie wielkością matrycy. A okazuje się, że te matryce też potrafią się między sobą różnić np. odświeżaniem czy typem matrycy. I mogą się one różnić czymś jeszcze o czym nie wiem, a co świadczy że np. ten 65" jest w czymś lepszy od tego 49". Stąd moja prośba o wyjaśnienie mi czemu w tym przypadku Sony lepszy od Samsunga, a w moim lepszym był Samsung. Zwłaszcza, że gdy pytałem o 2 różne Sony i coś tam jeszcze, to Twoją jedyną odpowiedzią było to co zostało tutaj zacytowane. Stąd moje pytania i dociekanie co i jak.

Od tego jest to forum by rozmawiać. Znalazłem temat gdzie jest pytanie o 2 modele, gdzie sam o nie pytałem w swoim temacie, tyle że dla mnie (gościa który się nie zna i dlatego jest tu na forum) różnicą jest wielkość matryc. Ale model TV ten sam. I w tym temacie zostało polecone inaczej niż u mnie. A widzę i czytałem, że się na TV znasz, stąd chciałem się dopytać licząc, że podzielisz się swoją wiedzą i wyjaśnisz wszystko sensownie. W sensie czemu tutaj zostało polecone to, a u mnie coś innego.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ja jako laik ale bacznie czytający od miesiąca forum bo sam muszę kupić 2 TV stwierdzam z postów, że matryca VA jest lepsza od IPS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz na wszystkie modele dobre ceny ale powinieneś koniecznie sprawdzić 65PUS8102 z FALD.
 
Do góry