Sony KD55XF9005 czy Philips 55PUS8303

maxoff

New member
Witam.
Panowie bo mam już totalny mętlik w głowie czytając różnorodne opinie, testy itp...
Otóż mam na "oku" 2 modele TV :
Sony KD55XF9005
lub
Philips 55PUS8303
Który z nich będzie lepszy, czy różnice w obrazie będą między jednym i drugim jakieś spore i zauważalne ?
A może coś innego w tym budżecie byście mogli polecić ?
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i jakies rady...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych modeli wybrałbym Sony 55XF9005
Ale taniej masz oledy 55" 55HL9000 i 55X98 !
Wygrywają zdecydowane !
 

maxoff

New member
Kiki to ile ten OLED ?
Sony można kupić poniżej 4tys., Philipsa pewnie jeszcze kilka stówek taniej...
No jeśli OLED to z pewnością obraz będzie lepszy nawet od Sony ale z drugiej strony obawiam się w OLED'ach tych powidoków które się wypadają.

A zapytam jeszcze odnośnie Philipsa bo polecacie Sony zamiast niego. Tak myślałem że jednak konfrontacje wygra Sony jednak czy w obrazie będzie duża różnica na korzyść Sony ? Pytam bo Philips sporo tańszy wiec kila stówek zostanie w kieszeni.
Na tą chwilę mam Samsunga 7102K ale to jakaś tragedia... Nie mogę patrzeć w ten TV, a że kupiłem go w ciemno to mogę mieć pretensje jedynie do siebie... Stąd chciałem polepszyć sobie i zmienić TV. Mam nadzieję że teraz dzięki Waszym radą wybiorę dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kiki to ile ten OLED ?
Sony można kupić poniżej 4tys., Philipsa pewnie jeszcze kilka stówek taniej...
No jeśli OLED to z pewnością obraz będzie lepszy nawet od Sony ale z drugiej strony obawiam się w OLED'ach tych powidoków które się wypadają.

A zapytam jeszcze odnośnie Philipsa bo polecacie Sony zamiast niego. Tak myślałem że jednak konfrontacje wygra Sony jednak czy w obrazie będzie duża różnica na korzyść Sony ? Pytam bo Philips sporo tańszy wiec kila stówek zostanie w kieszeni.
Na tą chwilę mam Samsunga 7102K ale to jakaś tragedia... Nie mogę patrzeć w ten TV, a że kupiłem go w ciemno to mogę mieć pretensje jedynie do siebie... Stąd chciałem polepszyć sobie i zmienić TV. Mam nadzieję że teraz dzięki Waszym radą wybiorę dobrze.

Sony jest na matrycy VA , Philips na IPS , też zależy pod jakim kątem przeważnie będą oglądane programy itp , jak bardziej na wprost to VA a jak pod kątem to IPS ,
 

maxoff

New member
Karol1976 - a czy przypadkiem IPS nie mają gorszego kontrastu względem VA ? Kolory chyba mają lepsze ale kontrast nie - tak mi się coś o uszy odbiło tylko nie jestem pewien...
Szczerze to wybierając między kontami widzenia, a wyższym kontrastem wolę to drugie.
A odnośnie ogladania TV to raczej oglądam na wprost lub z niewielkiego kąta...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Karol1976 - a czy przypadkiem IPS nie mają gorszego kontrastu względem VA ? Kolory chyba mają lepsze ale kontrast nie - tak mi się coś o uszy odbiło tylko nie jestem pewien...
Szczerze to wybierając między kontami widzenia, a wyższym kontrastem wolę to drugie.
A odnośnie ogladania TV to raczej oglądam na wprost lub z niewielkiego kąta...

Na panelu VA zawsze jest lepszy kontrast itp , jedni lubią VA , inni IPS , Widać że Sony model xf9005 jest z parametrów the best tv i Philips chowa 8303
 

osiol3k

New member
Podłączam się do tematu, też wybieram między Philipsem a Sony. Różnica w cenie jest znaczna, bo 600 zł na korzyść Philipsa. TV będzie stał na szafce RTV, oglądać będę siedząc na wprost i generalnie nie zależy mi na tym, jak szybko działają systemy Smart - mam Xiaomi Box TV S, z którego będę korzystał, więc tak naprawdę Smart nie jest mi do niczego potrzebny ale w tym przedziale cenowym nie ma chyba żadnego TV bez żadnych Smart systemów.

W większości opinie przeważają na korzyść Sony ale znalazłem wątek i chciałem jeszcze się upewnić, że w tej cenie nic lepszego nie znajdzie się. Miałem do wyboru jeszcze Panasonica FX780 ale odrzuciłem ostatecznie.
 

maxoff

New member
osiol3k - 600zł to mało i nie mało, zależy z której strony spojrzeć. Wiadomo w tych czasach 6 stówek w potlrtfelu to zawsze coś jeśli można zaoszczędzić, a z drugiej strony jesli Sony rzeczywiście takie dobre to szkoda nie dołożyć.
Ja już mam teraz jeszcze gorszy mętlik w głowie bo miałem upatrzone 2 modele (Sony i Philips), a teraz Kiki podsunął mi jeszcze do kompletu 3 model jakim jest OLED Hitachi. I teraz dopiero mam problem bo OLED to OLED i żaden LED mu nie dorówna w jakości obrazu.
Gdy by nie te wypalajalące się powidoki to już bym wybrał OLEDa, a tak muszę jeszcze zrobić burzę mózgu
 

maxoff

New member
Sporo oglądałem w necie recenzji i filmików o OLED'ach.
Czerń nie do pobicia przez żaden LCD/LED, przez to obraz przepiękny.
Jednak mam 2 pytania do osób które używały lub miały styczność z tą technologią.
Mam wrażenie że przez tą piękną czerń są zatracane szczegóły w tych zaciemnionych miejscach. Ta czerń zalewa wszystko i jeśli w tych miejscach są jakieś szczegóły w obrazie to po prostu ich nie widać.
Druga sprawa to że zauważyłem (to także moje subiektywne odczucie i może się mylę bo wiadomo filmiki na YT mogą wszystkiego nie oddawać) ale na jasnych lokalizacjach LED ma bardziej kontrastowy obraz. Czy też macie takie wrażenie ?
Jeśli tak to czy OLED będzie w dość nasłonecznionym pokoju w dzień dość wystarczająco kontrastowy by komfortowo oglądać telewizję ?
Szczerze mówiąc bardzo napaliłem się na tego OLED'a bo z tego co widzę ma obraz taki jak lubię.
Jednak z drugiej strony nadal zastanawiam się nad tym Sony który może nie ma aż takiej czerni ale jest w pewnej i sprawdzonej technologii LED. Nie ma tam żadnego wypalania powidoków, jest duży kontrast i obraz także na wysokim poziomie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Od tego jest kalibracja.
2. Modele nowe moją dwa razy większą jasność niż modele z poprzedniego roku.
3. Jasność zbliżona do jasności LCD.
Zapraszamy na pokaz i na porównanie.
4. Nic na siłę , ktoś chce LCD- kupuje LCD !
 

maxoff

New member
kiki - mam jeszcze 2 pytania odnośnie tego OLED'a.
On nie ma obsługi HDR10+ i tu rodzi mi się pytanie.
Czy wrzucając mu film w HDR10+ odtworzy go i przełączy się w tryb HDR10 (bez plusa), odtworzy go zupełnie bez żadnego standardu HDR czy dostanę komunikat w stylu "Nie obsługiwany format" i nici z ogladania takiego materiału ?
Drugie bardzo ważne dla mnie to czy przez USB bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem filmów z HDD z dużym bitratem. Filmy takie średnio mają pojemność nawet i do ok. +/- 80GB.
 

maxoff

New member
Jaki oled masz na myśli ?

Ten Hitachi... co proponowałeś.
Bo raczej po woli przekonuję się do niego niż tego LED'a Sony (chyba że z tym HDR10+ będzie lipa bo odtwarzanieb filmów z HDD zew. jest dla mnie tu priorytetem)...
Choć znajomy kilka dni temu kupił ten model Soniacza i jest zachwycony i piszczy z zachwytu nad nim więc podejdę na jakieś jeszce oględziny...
 

maxoff

New member
Hitachi jest dostępny - masz specjalną ofertę dla niebieskich.

Ale czy mógł byś jeszcze odpowiedzieć na moje 2 pytania co zadałem 2 posty niżej, odnośnie HDR10+ i obsługi filmów przez USB z dużym bitratem.
Nie znam się za bardzo, a nie chciał bym znów kupić TV który nie będzie mi odpowiadał...
 
Do góry