Sony KD49XE7005

emde_

New member
Czy ktoś coś wie na temat tego TV? Na stronie sony centre pojawił się jako nowość.

Niestety na polskich stronach jest niewiele na jego temat. Gdzieś tam doczytałem się w komentarzach że dobry input lag, 60Hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Solidny model , składany przez chińską firmę w Słowacji.
Myślę że w klasie cena do jakości ma podobne zalety jak Samsung, Tcl , Thomson, Sharp, Hitachi, LG, Panasonic.
 

kaneda1984

New member
Wiatm. Mam pytanie kupilem wczoraj Sony xe7005 czym on się różni od Sony 49xe7096baep?
Zastanawiałem się jeszcze nad zakupem Philipsa z ambilight i 4k 49 cali Ktory był tańszy o 500 zl. Ale sprzedawca w sklepie mi odradzil, powiedzial, ze philips ma zamglony obraz i nie bede z niego zadowolony podczas grania na konsoli i ogladania tv, moja żona strasznie się wkurzyla, że kupiłem Sony bo chciała mieć tv z ambilight.
Czy ten Sony w przedziale cenowym do 3 tysięcy to dobry wybór?
Jeszcze rozwazalem opcję tego modelu Sony z androidem 55 cali bo był na promocji i kosztował tylko 3290 zl. Czy można jeżeli mam ten tv od wczoraj oddac go do sklepu i wymienić na Soniaka 55 cali?
Z gory Wielkie Dzięki za pomoc:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaką masz odległość od ekranu ?
Sprzedawca wciskał CI niezły kit.
A żona akurat miała rację.

Masz model z matrycą 50 Hz.
Philips ma nie tylko ambilight ale ma również matrycę 100Hz.
 

kamiloos

New member
A jaką masz odległość od ekranu ?
Sprzedawca wciskał CI niezły kit.
A żona akurat miała rację.

Masz model z matrycą 50 Hz.
Philips ma nie tylko ambilight ale ma również matrycę 100Hz.

A to juz zalezy o ktorym modelu mowa. Model Philipsa PUS6262 naprawde ma taki mleczny obraz, wyglada wlasnie na zamglony. Widzialem je od 43" do 65" i na kazdym bylo dokladnie tak samo.

A 100hz w tym roku tylko seria 7 w Philipsie, watpie, zeby 7501 znalazl taniej niz XE7096.

Jedyne co mi przychodzi do glowy to PUS6501 z zeszlego roku, ale teraz juz trudno o ten TV w sklepach.
 

decode21

New member
Sprzedawca wciskał CI niezły kit.

Kiki ciekawe kto tu kit wciska?
Sony xe7096 jest z 2017. Ostrzegasz że jest na Słowacji produkowany to może napisz kto te phillipsy które tak chwalisz produkuje. Na forum można poczytać jakie jest "cudo" z tego pus6561. Phillipsy mają może 100hz ale o dziwo nie gwarantuje to płynnego obrazu w sporcie. Ambilight niestety nie wygląda to tak jak w reklamach.

Sony 49xe7096 jest za 2499 - niby IPS i 60Hz ale mogę szczerze polecić go w takiej cenie. Jak kogoś stać to szukać czegoś 120Hz ale to już sporo dołożyć trzeba.
 
Ostatnia edycja:

Seven25

New member
Panowie ten model Sony taki jaki jest w temacie nie ma androida jest chyba za to nakladka smart tv Sony ... jakie są zainstalowane programy? tvn Player jest ?
 

decode21

New member
Mam model 7096 i ma YouTube, Netflix, vod.tvp.pl, ipla, tvnplayer, filmbox, amazon video, przegladarka i jakies inne mniej istotne. Korzystałem na razie głównie z YT i mogę powiedzieć że śmiga świetnie, szybko i ani razu się nie zawiesił. Dodatkowo polecam zainstalować aplikacje na telefon youtube, przeglądasz filmiki na telefonie i jak chcesz to przesyłasz lub dodajesz do kolejki odtwarzania i jednym kliknięciem w telefon telewizor sam odtwarza filmik. Super sprawa.
 

Seven25

New member
Sony 7096

A jak jest z jakością obrazu w telewizorze... chyba jest tam matryca va. .nie ma chyba bluetooth czyli klawiatura bezprz.odpada ?
 

decode21

New member
SonyXe7096 jest z 2017 ma motionflow 400, matryca 60hz, 49cali na IPS, 55cali na VA.

Mam 49xe7096 i polecam.
Telewizor wyróżnia się kolorami obrazu, polecam porównać w sklepie.
Do konsoli bardzo dobra opcja niski input lag, próbowałem tylko na ps3 ale rewelacja.
Okrojony smart ale wszystko co najważniejsze jest, przeglądarka opera, dla mnie najważniejsze że YouTube działa szybko i bez zawieszeń. Innym nie przyglądałem się specjalnie.
Dobrze radzi sobie z dvbt bo na innych lcd za około 3tyś na kanałach nie HD to masakra była.
Obsługuje większość formatów video, minus że nie czytał mi napisów .txt (chyba że na coś źle robię) trzeba ściągać .srt ale te czyta bez problemu, są polskie litery(bo to różnie bywa u innych producentów).
W filmach hdr mi nie przypasował, obraz podobał mi się bardziej bez włącznie tej opcji.
Teraz najważniejsze płynność ruchu, bo to 60hz matryca czego się obawiałem jako fan sportu i filmów. W filmach wszystko dobrze, filmy w wysokiej rozdzielczości to sama przyjemność. Teraz zastanawiam się czy za płynny obraz nie odpowiada bardziej wydajny procesor video niż ilosc Hz. Obraz ziarnisty przy niskiej rozdzielczości filmów ale to pewnie przez ilość cali w tv.
Piłka nożna bez smużeń piłki, claudingu czy innych niespodzianek. Jest dobrze, jest sporo ustawień można wybrać. Są opcje poprawiające ruch tzw. montion flow co jest totalną porażką, po włączeniu na max obraz strasznie ciemnieje, w filmach natomiast wyraźne migotanie. Także tą opcje najlepiej nie włączać. Jako że drugi lcd mam 100hz to porównywałem z Sony, warto zmniejszyć kontrast i popróbować różne gotowe opcje jak kino, sport, hdr. Bardzo się tego obawiałem a jest naprawdę dobrze. Na meczu przy szybkim ruchu kamery obraz nieco się rozmywa ale bez obaw można spokojnie oglądać mecze.
Mi udało się kupić za 2499zl w media expert jakaś super promocja była, teraz już były na promocji za 2799zl. W sklepie jest w normalnej cenie za 3100zl czyli nie warto i czekać na promocje.
 
Ostatnia edycja:

Seven25

New member
SonyXe7096 jest z 2017 ma motionflow 400, matryca 60hz, 49cali na IPS, 55cali na VA.

Mam 49xe7096 i polecam.
Telewizor wyróżnia się kolorami obrazu, polecam porównać w sklepie.
Do konsoli bardzo dobra opcja niski input lag, próbowałem tylko na ps3 ale rewelacja.
Okrojony smart ale wszystko co najważniejsze jest, przeglądarka opera, dla mnie najważniejsze że YouTube działa szybko i bez zawieszeń. Innym nie przyglądałem się specjalnie.
Dobrze radzi sobie z dvbt bo na innych lcd za około 3tyś na kanałach nie HD to masakra była.
Obsługuje większość formatów video, minus że nie czytał mi napisów .txt (chyba że na coś źle robię) trzeba ściągać .srt ale te czyta bez problemu, są polskie litery(bo to różnie bywa u innych producentów).
W filmach hdr mi nie przypasował, obraz podobał mi się bardziej bez włącznie tej opcji.
Teraz najważniejsze płynność ruchu, bo to 60hz matryca czego się obawiałem jako fan sportu i filmów. W filmach wszystko dobrze, filmy w wysokiej rozdzielczości to sama przyjemność. Teraz zastanawiam się czy za płynny obraz nie odpowiada bardziej wydajny procesor video niż ilosc Hz. Obraz ziarnisty przy niskiej rozdzielczości filmów ale to pewnie przez ilość cali w tv.
Piłka nożna bez smużeń piłki, claudingu czy innych niespodzianek. Jest dobrze, jest sporo ustawień można wybrać. Są opcje poprawiające ruch tzw. montion flow co jest totalną porażką, po włączeniu na max obraz strasznie ciemnieje, w filmach natomiast wyraźne migotanie. Także tą opcje najlepiej nie włączać. Jako że drugi lcd mam 100hz to porównywałem z Sony, warto zmniejszyć kontrast i popróbować różne gotowe opcje jak kino, sport, hdr. Bardzo się tego obawiałem a jest naprawdę dobrze. Na meczu przy szybkim ruchu kamery obraz nieco się rozmywa ale bez obaw można spokojnie oglądać mecze.
Mi udało się kupić za 2499zl w media expert jakaś super promocja była, teraz już były na promocji za 2799zl. W sklepie jest w normalnej cenie za 3100zl czyli nie warto i czekać na promocje.[/QUOTE


Czyli można stwierdzić że model 7005 i 7096 to praktycznir8 to samo oprócz motionflow które i tak do niczego jak mówisz za bardzo nie jest potrzebne.
. Decode21 mam możliwość kupić 7005 o okolo 500 zl taniej niż 7096 przy wersji 55 cali opłaca się ?czy lepiej czekać na promocję 7096...???
 

decode21

New member
Opisuje swój 49xe7096 nie wiem czym różni się od wersji 7005 poza montionflow, a wersja 55cali jest na innej matrycy VA. Najlepiej sam sprawdź w sklepie czy odpowiada ci sony. Oglądałem różne telewizory mi przypadł do gustu ten.
Myślałem żeby zaryzykować tcl c70 ale ten filmik od Kikiego mnie zniechęcił
https://www.youtube.com/watch?v=wSjFiqH0W8s na sonym mecz wygląda dużo lepiej niż ten fragment. Nie jest bardzo dobrze ale najlepiej z tych tv które porównywałem.
 

Qba66

New member
miałem ten model SONY przez tydzień i zwróciłem
dla mnie to zamiast czarnego świecił na szaro
wiedziałem o słabym kontraście przy IPS ale nie aż tak !
ogólnie TV byl fajny: netflix, YT czy PS4 wszystko idealnie
ale w nocy krew mnie zalewała za ten brak czerni a nocne oglądanie to 90% mojego czasu.
próbowałem go ustawić ale przy moim poprzednim wiekowym KDL-40W4000 różnica była taka jakbym sie przesiadł z OLEDA. ;)

teraz główkuje jaki wziąć na VA aby znowu sie nie rozczarować.
moi znajomi po kupnie 4K tylko puszczali mi filmiki demo UHD z YT z zachwytami "obraz żyleta" i tylko to sie dla nich liczyło "żyleta"....
więc może to kwestia z czego sie przesiadamy albo na co zwracamy uwagę?
 
Do góry