Sony KD-75XH9096 ustawienia obrazu

Michu30

New member
Ja się podpinam pod temat. Jak ustawić tv dobrze w trybie gra pod ps4 tak by kolory były żywsze. Ktoś już próbował ustawiać może pod ps4 telewizor a na przyszłość pod ps5? Chciałbym także zapytać czy to jest normalne , że jak włączam grę na ps4 to tv sam automatycznie ustawia mi jasność ekranu na 100% w trybie hdr. Dodam że jest to mój pierwszy tv z HDR wcześniej miałem starszą Bravię bez hdr.
 
Ostatnia edycja:

Michu30

New member
Ma ktoś jakieś dobre ustawienia do tego tv na youtube trochę jest ale te ustawienia są takie sobie co włączyć co wyłączyć by mieć w miarę dobry obraz w grach.
 

qsior

New member
Jak sprawdzić czy jestem już niebieskim członkiem forum? Interesuje mnie kalibracja do Sony Xh9096.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

qsior

New member
Ok. Ale też jesteś niebieski? Bo nie wiem czy mogę tam wrzucać tutaj ustawienia, które dostanę. Mam jeszcze (tak mi się wydaje) mały problem z matrycą, ale to już wrzucę w odpowiedni wątek.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Przecież ten tv ma dobre kolory od wyjecia z pudła czy to na standardowym (kolorowo, ładnie) czy też na własnych (dobre odwzorowanie palety barw). Kalibracja wg rtings nie wnosi zbyt wiele do poprawy.
Wyjdź z trybu standard lub gra i dostosuj ustawienia pod własne preferencje. Bazowanie na ustawieniach kogoś innego jest błędem, bo każdy woli co innego. Dam Ci moje ustawienia ktore mi pasują i bankowo powiesz, że to nie to. ;)

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900h/settings

Poczytaj opisy przy ustawieniach, tłumacza co kiedy i jak ustawić
 
Posiadam XH9096. Jestem zadowolony z obrazu - nie ruszałem nic od wyjęcia z pudła, ale może jednak warto coś pozmieniać żeby jeszcze bardziej być zadowolonym? Czy może ktoś podesłać, podzielić się ustawieniami? Są jakieś dostępne warte uwagi?
 
W sprawie kalibracji napisz proszę na PW.
Wielkie dzięki. Wczoraj bawiłem się kilka godzin tymi ustawieniami no i nie wiem dlaczego, co robię źle że po ustawieniu Trybu własnego wszystko jest super, uruchamiam YouTube i na filmach np. 1080 ustawienia mam z trybu własnego, ale uruchamiam film w lepszej jakości i wskakuje dolby vision to wszystko zmienia się z automatu i wszystkie te ustawienia które przypisałem do Trybu własnego idą w zapomnienie :) Próbowałem zmieniać ustawienia w trybach które automatycznie uruchamiają się (już prawie na pamięć te ustawienia znam), ale one i tak znikają. Nie wiem co robię źle. Tryb HDR mam ustawiony na wyłączony - z początku myślałem że to pomoże, ale jednak się myliłem.
Mam nadzieje że dobrze to wytłumaczyłem, jak coś to nagram filmik o co mi chodzi.
 
Do góry