Sony KD-65XH9505 vs Sony KD-65XH9096

Petru23

Banned
Bo wyższa jasność Xh95.
Różnice znajdziesz na necie.
Zobacz też różnice między x1 4gen a x1 ultimate.
W xh90 jest jeden procesor MT odpowiedzialny za obsługę platformy oraz za obraz, w xh95 masz dwa oddzielne.
Do tego x1 ultimate lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem niższej rozdz. Podobno.

Zobacz jeszcze to, głównie od 2.40
https://www.youtube.com/watch?v=vHd_rYvvD4E


Mam teraz 55xh90 i zamówilem 55xh95. Mam nadziej, że dojdzie zanim będę musiał oddac xh90
 

Petru23

Banned
Bo ma wyższa jasność, dwa procesory zamiast jednego, więcej stref a co za tym idzie więcej do roboty.
Pytanie tylko, jakie to ma znaczenie?
 

lukeroux

Member
Bierz Pan xh9505, mam wielkość 65 cali jestem zachwycony, chociaz ja kupowałem jak cena była lepsza 5700zl, teraz rzeczywiście jest już blisko OLEDA, wiec warto się zastanowić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, ma najwięcej stref podświetlenia.
Sony XH95 - najlepszy LCD w klasie na rynku.
 

abovePL

New member
XH95. Również posiadam i to w dodatku po profesjonalnej kalibracji. Obraz jest piękny. Najlepszy TV jaki miałem. Oby tylko posłużył lata :)
 

Petru23

Banned
Mam xh90 i Xh95 ale w 55". Jak powiem, że lepiej ogląda się xh90 to co wtedy? Przede wsyztskim ostrość na korzyść niższego modelu. Reszta jest taka sama.
 

Petru23

Banned
Taka, że xh90 ma hdmi 2. 1 a Xh95 nie ma.

Który lepszy? Xh90 bo
Ostrzej i wyraźniej w każdej rozdzielczości. W 4k trzeba szukać np na sierści zwierzatnwidac lub na zbliżeniach skał podczas oglądania wspinaczki. Ale to trzeba chcieć znaleźć. Ale od 1080 im niżej tym różnica większa. Aż przeplot moim oczom się ukazał w materiałach z wiadomości czy bajakch SD, wali paseczkami na Xh95 gdzie na xh90 są jedynie kropeczki z szumu.

Netfkix i tryb kalibracji nfx identyczne. Nawet chciałem poczuć tą jasność cała i dupa.

Ale należy mieć na uwadze, że egz nie jest równy egz. I dochodzą już do mnie głosy choćby z pepper, że partie w zależności od daty wydania mogą się znacznie różnić, bo tak było w serii G. Im bliżej premiery H tym lepiej.

I ta ostrość zamyka sprawę. Kolory ustawisz takie same, ruch również taki sam. Ale szczegółowości obiektów nie zastąpisz niczym. Podmieniałem dekodery, wpiąłem w tuner i nic.

Owszem, Xh95 ma przewagę w kilku aspektach nad xh90 ale ostrość determinuje odbiór obrazu.
No i kontrast jest niższy i trzeba po włączać wygaszanie, kontrolę kontrastu itp, sporo zabawy a efekt dyskusyjny

Powiem tak. Bierz xh90, jak trafisz będziesz wniebowzięty i przez obraz i przez cenę.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
to zesz mu wytlumaczylll... :)

Jak nie jeste premium graczem, to 9505 bierz, bedzie GIT
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Panowie... Zmieniłem z 1080i na 1080p i problem z ostrością w moim mniemaniu Zniknął....

Ale wciąż uważam, że nie ma sensu dopłacać do xh95
 
Do góry