Sony kd-65xh9505 vs Philips 65PUS9435

pawel_krakow

New member
Cześć,
Stoję przed wyborem TV do salonu - na placu boju pozostali dwaj zawodnicy. Wiem już, ze ma być to 65 cali ale nie wiem, który wybrać. Jak to jest z tymi matrycami 50 Hz w Philipsie? Warto kupować TV na lata z takim odświeżaniem? Nie będzie problemów przy sporcie i nowych konsolach? Do tej pory od wielu lat mam w domu Philipsa i niestety żona nie wyobraża sobie innego TV bez Ambilight.... Ten Sony ma dużo lepsze parametry pod względem wyświetlanego obrazu? Pytam bo jestem w temacie laikiem.... Wiem, ze teraz maja wychodzić konsole PS5, nowy Xbox i pytanie czy nie warto poczekać do przyszłego roku i kupić TV z HDMI 2.1 i koniecznie matryca 100 Hz? Oczywiscie nie wiem wiem czy Philips znów nie wypuści TV o podobnych parametrach jak ma tem rok... Chciałbym żeby nowy TV posłużył mi jak obecny 8-10 lat - przynajmniej z takim zamiarem chciałbym go kupić przy założeniu, ze wcześniej nie padnie. Z góry dziękuje za wszelkie porady :)
 

Petru23

Banned
Soundbara to możesz sobie dowolnego dołożyć. Obrazu, odświeżania nie usprawnisz dodatkowym zewnętrznym urządzeniem.
W ogóle to porównanie trochę z zadka wzięte powiem szczerze. Sony bezdyskusyjnie.

Zapomnij, że nowy sprzęt będzie działał tyle samo, co ten sprzed dekady. Wtedy sprzęty projektowali inżynierowie, teraz księgowi.
Chcesz TV na lata i cieszyć się doskonałym obrazem to kup plazmę Panasa. Żywotność do 100tys h, obraz niedościgniony przez dzisiejsze lcd. Do 1000zl kupisz jakąś V/VT z przelotem do 20tys h.
Mnie dziś uciekła 50g20 za 500zl, 12tys przelotu. Spozilem się 5min doslownie.
Aktualnie jednak tylko ułomny OLED dorównuje starym plazmom.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
Soundbara to możesz sobie dowolnego dołożyć. Obrazu, odświeżania nie usprawnisz dodatkowym zewnętrznym urządzeniem.
W ogóle to porównanie trochę z zadka wzięte powiem szczerze.

niekoniecznie niektórzy są niewolnikami ambilight.:)

Sony ma stanowczo za mało stref, czerń i efekt HDR
nie jest idealny niestety, clouding się pojawia.to też nie ideał.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
patent Philipsa na ambilight jest do końca roku 2020 a chyba po wygaśnięciu patentu Philipsa wszyscy producenci telewizorów będą mogli korzystać z ambilight. Doczepiane ledowe światełka w taśmach na własną rękę to tylko prowizorka, były już takie próby, posiadacze ambi rzadko rezygnują z tego rozwiązania.
 

SDman

Banned
Przykro mi pisać ale przedłużono patent, a myślałem, że będzie od 2023 kolorowo w sklepach jak diabli.
Może to i dobrze bo skupili by się na Ambilight kosztem obrazu w produkowanych TV.
 

pawel_krakow

New member
Już pomijając kwestię tego ambilight bez którego żona żyć nie może...., da się to choć w połowie czymś zastąpić, czy lepiej nie kombinować? Jeśli by porównać te 2 modele to różnica w wyświetlanym obrazie będzie ogromna? Niestety nie mam możliwości obejrzenia 2 TV żeby je porównać ze sobą bezpośrednio stąd to porównanie... I jeszcze pytanie techniczne. Do obydwu modeli podłączę bez problemu dowolny głośnik Blouetooth żeby przez niego puszczać dźwięk z TV?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Po przesiadce z Philipsa 42PF9664Hna plazmę musiałem natychmiast coś zastępczego na tylne podświetlenie zastosować.
Zwykła z ciepłym światłem żarówka ledowa 3-4W zaspokoiła mnie na kolejne 7 lat .
 

Attachments

  • AmbiST60.jpg
    AmbiST60.jpg
    30,1 KB · Wyś: 53
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Tylko xh

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ale pomogłeś, takie wpisy powinny być automatycznie usuwane.
Jeżeli zdecydujesz się na Philipsa, to pamiętaj, że musisz koniecznie dokupić subwoofer. Jeżeli nie planujesz będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Sama belka nie wystarczy, dźwięk z niej jest płaski z zaznaczoną górą bez średnicy, a o basie możesz zapomnieć. Praw fizyki nie da się oszukać. Z mikroskopijnych głośników nisko tonowych nic nie da się więcej wycisnąć. Dopiero po podłączeniu subwoofera dźwięk nabiera pełnego brzmienia. Wiem co piszę, mam 65oleda 934
 
Ostatnia edycja:

pawel_krakow

New member
Wypowie się ktoś na temat parametrów obrazu w jednym i drugim modelu? Jak wypadają w bezpośrednim porównaniu? To jest dla mnie najważniejsze.... Bo jeśli różnica jest minimalna to wtedy bede potrafil podjac decyzje, jesli natomiast Sony a Philips to przepaść będę kombinował żeby pójść w stronę Sony. Pomijając kwestię żony i ambilightu :D
 

Petru23

Banned
nie ma chyba innej opcji jak zamówieć jeden i sprawdzić. Jeśli będzie ok - zostawić. jeśli nie, to oddać i wziąć drugi.
Bo jednemu coś bedzie przeszkadzało innemu juz nie. Ktoś Ci powie, że coś jest ok a Ty stwierdzisz, że jest bardzo nie ok.
Ja wychowałem się na plaźmie Panasa i chyba każdy LCD dla mnie to gniot jeśli chodzi o jakość obrazu, barwy, kąty, plastykę a nawet skalowanie SD/HD
A te dzisiejsze 120Hz matryce o osiągach dobrych 60hz (450linii) to jakiś żart (np. LG NANO86 vs 80)
Ale kupie innym taki LCD bardzo pasuje i są zachwyceni. Wszystko zalezy od osobistych potrzeb i percepcji.

poza tym oledy... wszyscy się chcą za nie zabić mimo oczywisych wad, uważają je za najlepsze a mało kto pamięta Kuro Pioneera. Czerń dochodząca do 0,00002 cd/m2*, gdzie sprzęt nie wyrabia czy kontrast ponad możliwości aparatury (zmierzony set tysięcy :1). To był i chyba jest najlepszy TV na swiecie :)

** Wynik orientacyjny, bowiem czerń emisyjna Pioneera Kuro była tak niska, że przekraczała znacznie możliwości pomiarowe naszego kolorymetru.

Moja plazma ma 0,026cd/m2. Ja chcę nie gorszą.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
kuro poległ już 8 lat temu...nieśmiało przypominam:http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...-czyli-plazma-pioneera-znalazla-wreszcie.html
Ilość stref w philipsie jest na tyle duża, że swobodnie może on wygaszać kwadratowe pola na szachownicy ANSI służącej do pomiarów kontrastu. Wyniki mieszczą się w przedziale 35 000 – 12 000 : 1. Panie i Panowie mamy po raz pierwszy od dawna do czynienia z telewizorem o lepszym kontraście ANSI niż legendarny pioneer Kuro
Wartość kontrastu ANSI wynosiła aż 5700:1. Dla porównania Sony mógł “pochwalić” się wartością 2550:1 – ponad 2 razy mniejszą! To oznacza, że Philips ma ponad 2 razy lepszą czerń już z natury, bez użycia jakichkolwiek funkcji wygaszania. Taka wartość kontrastu jest porównywalna (a nawet wyższa) od ubiegłorocznych topowych TV plazmowych np. Panasonica VT30.
 

Petru23

Banned
Niech no ja znajdę test starej plazmy, która porównywali do prywatnego Kuro jednego z recenzentów. Zmierzone ansi wyniosło setki tysięcy :1.

Poza tym plazmy (te lepsze) miały idealnie podświetlana matryce. Ile teraz trzeba zapłacić za taki efekt? 6k? 10k?

edit:
mam, ale chyba nie mogę podlinkować, bo to z konkurencyjnego rofum. Także cytat

Otóż przy jasności bieli rzędu 90 cd/m2 testowany Pioneer Kuro miał w trybie Film czerń rzędu 0,00001936 cd/m2, czyli poza zakresem pomiarowym naszego kolorymetru. Taki wynik daje współczynnik kontrastu równy 4.670.285:1!
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
14 k kosztował ten Philips 8 lat temu, wpisy o kontraście i czerni też pochodzą z tamtego forum i testerów, ten tv miał 240 stref , bywały modele wcześniej z 512 strefami a dzisiejsze led tv po 8 latach od tego czasu jak choćby wspomniany tu sony hx 9505 mają ich 4 razy mniej max 60,stąd ich kontrast i czerń bawi ,w taki sposób firmy tną w kosztach by klient dostawał coraz gorsze tv a płacił jak za zboże. Piloty nawet do oled tv (które niektórym się wypaliły w 3 lata)wyglądają jakby kosztowały z 2 usd na alie...x .A za oledy płaci się koszmarne kwoty..ile popracują to już ruletka.
 

janunio

New member
Bez reklam
patent Philipsa na ambilight jest do końca roku 2020
Chyba ci chodzi o patent LG na OLED.
" Sony ma stanowczo za mało stref, czerń i efekt HDR
nie jest idealny niestety, clouding się pojawia. To też nie ideał."

W pełni potwierdzam. Pojawia się duży problem gdy film jest z napisami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry