Sony KD-65AG8 czy KD-65AG9 - co za wybór...

Status
Zamknięty.

pete2

New member
Witajcie, zamierzam zmienić obecną plazmę Panasonica PV70 (wybraną ponad 10 lat temu za rada Kiki'ego:)) na OLED. Żona wybrała Sony: oglądałem w jakimś media Sony KD-65AG9 (11K PLN) i KD-65AG8 (8K PLN). Warto dopłacić 3 tys do AG9? I czy to dobre ceny są? Moje warunki: cyfrówka Orange, netflix, żadnych gier, 2-3 metry od ekranu, okno po lewej stronie. Dzięki za odpowiedź.
 

SDman

Banned
Te dwa OLED`y można porównać od strony systemu do modeli LCD Sonego.
To jak XF=AG8 i XG=AG9.
AG8 ma starszą płytę, mniej ramu i słabszy procesor obrazu tak jak XF.
Sam obraz dla osoby nie wiedzącej jak porównywać może okazać się bardzo zbliżony.
Skalowanie obrazu gorszej jakości Sony ma bardzo dobre.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym AG9.
Wart dopłaty.
Możesz jeszcze sięgnąć po najnowszy Oled 65CX.
Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

pete2

New member
Nie jestem videofilem i na obecnej PV70 obraz dla mnie jest wystarczający a 11K za TV to już sporo. Czy Sony ma jakąś tańszą alternatywę na OLED czy AG8 to minimum? Na początku szukałem Panasonica ale ze względu na słabe multimedia odpadł.
 

SDman

Banned
Sony AG8 to podstawowy model OLED taki odpowiednik popularnego i sporo tańszego LG B9.
Obrazem Sony AG8 wygrywa, systemem już nie.
Panasonic ma najlepszy obraz spokojnie konkurujący z AG9, jego system działa szybko i pewnie, a największym problemem z dużych platform jest brak HBO GO.
Reszta jest.
W dobrej cenie jest polecany przez @kiki LG CX -bardzo udany model LG, świetna płynność i dobre skalowanie, użyty procesor Alpha 9 gen.3 daje różnicę i tym modelem LG może walczyć z Sony, Panasonic czy Philips.
 

pantomima

Banned
Sony AG8 to podstawowy model OLED taki odpowiednik popularnego i sporo tańszego LG B9.
Obrazem Sony AG8 wygrywa, systemem już nie.
Panasonic ma najlepszy obraz spokojnie konkurujący z AG9, jego system działa szybko i pewnie, a największym problemem z dużych platform jest brak HBO GO.
Reszta jest.
W dobrej cenie jest polecany przez @kiki LG CX -bardzo udany model LG, świetna płynność i dobre skalowanie, użyty procesor Alpha 9 gen.3 daje różnicę i tym modelem LG może walczyć z Sony, Panasonic czy Philips.

Obrazem Sony ag8 wygrywa ?

Bardzo służysz pomocą .
To teraz powiedz na czym bazujesz : który z wymienionych modeli w tym wątku posiadasz ?
Który model testowałeś lub obecnie testujesz ?
Z którym z nich spędziłeś choć dwa , trzy dni , by móc udzielić choć szczątkowych informacji na temat jakości generowanego obrazu przez ów model , który posiadasz .
Czy ten model był/ jest skalibrowany profesjonalnie ?

Musisz odpowiedziec na te pytania a tylko wtedy bedziesz wiarygodny .
W innym przypadku okaże się, że te oledy wymienione w tym wątku widziałeś jedynie na papierze , innymi słowy co najwyżej na sklepowej półce przez chwilę a to marna rekomendacja, by udzielać wskazówek , wypowiadać się na temat jakości tych oledów .

Ja zakładam, że nie posiadasz żadnego . Zwyczajnie kolejny raz przywolujesz to czego się tam naczytałeś .
Mam rację , prawda :)

Jak możesz wypowiadać się na temat czegoś , czego nie znasz, nie doświadczyłeś ?

Przecież Ty nie masz pojęcia jak te telewizory świecą, jak spisują się profesjonalnie już skalibrowane, w domowych warunkach , więc po co zabierasz głos ...

I daj już ludziom spokoj z tym skalowaniem . Mało kto wydaje kupę kasy na tv, by później źródłem oglądanych na nim treści był sygnał naziemny . Nie katuj.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
.....
I daj już ludziom spokoj z tym skalowaniem . Mało kto wydaje kupę kasy na tv, by później źródłem oglądanych na nim treści był sygnał naziemny . Nie katuj.


Ośmieszasz się i to publicznie.
Uważasz, że ktoś kto nie posiada czegoś nie może tego znać -mylisz się. To myślenie jest, a nie do kończę...
Jesteś pokroju: kupiłem, kupowałem (bo stać mnie) to co najlepsze i jestem specjalistą
Otóż nie, nigdy nie zadałeś sobie trudu jaki wielu z nas użytkowników sobie zadaje (zwłaszcza mniej zamożnych) aby dobrze wybrać.

Nie masz pojęcia co to skalowanie
http://www.hdtv.com.pl/forum/1588188-post34.html

Nie masz pojęcia, że można stosować filtry antyrefleksyjne, a już na pewno nie zadałeś sobie trudu aby doświadczyć jaki mają wpływ na odbiór.

Kupiłeś więc stałeś się "wielkim testerem" i propagujesz jak to OLED się nie wypala w myśl "u mnie nic nie ma" -człowieku po 8 miesiącach ?!
Przed zakupem inaczej ci klawiatura pisała:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1569599-post1145.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489555-post288.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1489561-post290.html

Powiem Ci, prawisz o 4k, a oglądasz zdegradowany obraz na zoom`ie i pewnie zmieniasz często stacje,
zapewniam, że ja i wielu tak nie chce.
Jak kupię OLED`a to nigdzie z mojej strony nie znajdziesz wpisu, że problemu wypaleń nie ma.
Po 7 latach używania plazmy mogę napisać, że u mnie nie ma wypaleń. Docierałem ją 500h potem hej.
Zastanów się na swoimi żałosnymi wypowiedziami.
 

pantomima

Banned
Takiej riposty się spodziewałem, czyli jak zawsze nie na temat.
Bronisz się bardzo nieudolnie .


Za każdym razem zadaję Ci proste pytanie , a Ty nie umiesz odpowiedzieć na nie merytorycznie , bo nie jesteś poprostu w stanie***

Bazujesz jedynie na lekturze, a to żadna rekomendacja.

Ktoryś już raz udeżasz we mnie argumentem na temat czasu spędzonego z oledem .Jesteś naprawdę tak ograniczony, by nie rozumieć , że to świadczy jedynie na Twoją niekorzyść ?(w zasadzie, to mnie to już nie dziwi)

Moje 8 miesięcy to lata świetlne w stosunku do Ciebie, bo Twój czas spędzony z profesjonalnie skalibrowanym oledem w domowych warunkach wynosi 0 .
Nadal tego nie pojmujesz?

Skumaj to w końcu , że nikogo nie obchodzi Twoja 7 letnia plazma , co Ty kupisz i kiedy .
Liczą się fakty , a te są następujące: utknąłeś ze swoją 7 letnią plazmą w nocniku , a na temat jakości generowanego obrazu przez oledy wiesz tyle , ile przeczytałeś lub zobaczyłeś na sklepowej półce, więc nie podpowiadaj ludziom , który oled kupić , który z wyszczególnionych jak świeci, bo pojęcia na te tematy nie masz !
Opisuj doznania, ktörych doświadczyłeś, choć z góry wiadomo, że te są żadne.
Póki co sprawiasz jedynie wrażenie kolesia terkoczącego nieustannie pod nosem : technika jest dla mnie rodzajem sztuki , o której pojęcia nie mam żadnego, bo nawet jednej sztuki oleda nie posiadałem przez dłuższą chwilę, by móc wypowiadać się w tej materii , odnieść się do jego jakości i z czystym sumieniem polecić go komuś lub nie .

I na koniec , daruj już sobie tą prymitywną gadkę na temat możliwości przez jednych, przez drugich nie, zakupu nowego tv , nie segreguj, bo to takie żałosne dziadowanie z Twojej strony jest .
To jest tylko pieprz.ony tv, na który obecnie pozwolić może sobie już większość. To "luksus" , na który stać każdego.



Bez odbioru.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Biorąc pod uwagę tylko ten wątek (oczywiście jak zwykle zaśmieciłeś) jaki jest wkład twoich wypocin w pomoc osobie proszącej o to ?
Wiem nie masz czasu i zwyczajnie ci się nie chce być w salonach Sony, Samsunga i innych gdzie można mieć znajomych. Zakładam, że ci ich brak.
Czyżby OLED się wypalał, no coś cię musi denerwować -zakładam.
Pisz do mnie na priv i nie śmieć lub załóż wątek z własnymi problemami.
 

pantomima

Banned
Moja intencją jest uświadomienie potencjalnych posiadaczy nowych tv , aby nie posiłkowali się w sferze zakupu podpowiedziami osób , które na temat danej technologii nie mają bladego pojęcia.Dlaczego nie mają? Nie będę nty raz już tego uzasadniał. Do takiej grupy wynalazków zaliczyć z całą pewnością można Ciebie .
I to jest istotą tego sporu , ale dla Ciebie to niepojęte.
Wiesz tyle , ile przeczytasz a papier przyjmie wszystko .

Przed zakupem zawsze pytam.o fachowe doradztwo. W przypadku e9 był to Krzysztof (kiki) - osoba , przez ktorej ręce przewinął się chyba każdy tv . Na wiedzy takich osób bazuję a nie laików, którym wydaje się... I przed takimi zawsze będę przestrzegał.
Od to .

Mam pisać do. Ciebie , i o czym miałbym dyskutowac z Tobą, z kimś, kto słowo plazma w liczbie mnogiej odmienia : plaźmy ?
Człowieku, ogarnij się !
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Nie umiesz poprawnie napisać na pewno , przypomnieć ci wątek.
Twoje napewno jest warte tyle co twoje wpisy, twoje uświadamianie nikogo nie interesuje, każdy może sobie wnioski sam wyciągnąć,
od tego jest forum i na nim poprawny dialog. Dialog w temacie.
Zwyczajnie coś cie gnębi -dlatego prosiłem abyś nie śmiecił, no chyba, że takie masz zadanie na tym forum.

Warto przeczyścić wątek, począwszy od twojego wejścia :blagam:.
PS.
Oj coś coraz gorzej z twoją "pisofnią"
ojj :hihi:

..
Ktoryś już raz udeżasz we mnie argumentem ...

jakby to powiedzieć, nie "wymondżaj" się samemu nie będąc mądrym. The End.
 

Attachments

  • znafcaPisofni.jpg
    znafcaPisofni.jpg
    20,3 KB · Wyś: 26
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry