SONY KD-55XH8096 pytanie

Kolina

Member
Cześć,

zastanawiam się nad wymianą mojego LG55Nano867NA na ten model. W związku z tym prośba o opinię jak w przypadku Sony wypada odtwarzanie filmów po USB - czy są jakieś problemy z napisami, kodekami itd ? Jak Sony wypada na tle znanych z multimedialności USB Samsungów i LG-ków ?

Z góry dzięki za info
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym nie wymieniał.
Sony ma większe możliwości z poziomu Androida.
Ale LG masz z kropkami kwantowymi, Ai, matrycą 100 Hz.
 

SDman

Banned
Dokładnie tak jw. Dołożę tylko, że również materiały nie w 4k za sprawą procesora X1 mogą być lepiej skalowane w Sony.
Kurcze model KD-55XH8196 zdrożał o 200zł., a do tego jest i tak zawsze droższy od KD-55XH8096 -nie wiem czy to tylko różnica stopek (płetwy) ?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
PolecamSONY XH8096. Naprawdę dobry TV. Obraz, zwłaszacza kontrast i czerń ma lepszą niź NANO 86. Jeli LG to NANO913 ale ten jest znacznie dorższy i w tej cenie przegrywa z SONY XH9096
 

Petru23

Banned
Chciałem go kupić (xh81) i to jest jakby oddzielna linia o identycznych parametrach. . Ramka jest jeszcze metalowa i ma dwa rozmiary ekranu. Podobno jest tylko na krawędziowym.
W sony można załączyć hdr z ręki i taki hlg na sygnale z dekodera czyni cuda na zwykłej ramówce. Ani w Samsungu ani w Panasonic ani w lg nie widziałem takiej opcji - Hdr załącza się z automatu jak wykryje odpowiedni materiał.
Dodatkowa różnica to kwestia podświetlania. Krawędź w lg a direct w sony. Mimo, iż jakąś tam plamę mam jest ona widoczna troszkę tylko w mega ciemnych sceneriach na czarnym tle bez jaśniejszego punktu w tamtej części ekranu. Podświetlanie nie powoduje rozjaśniania znacznej części ekranu, nie wylewa się plamami. Gorzej miałem na va w Samsungach, gdzie plamy przy bokach były permanentne.
Kolory to już inna bajka. Są nie tylko w trybie żywym/dynamicznym ale w każdym innym co też nie jest często spotykane. Samsung np kolorami urzekał tylko na materiałach demo w 4k w trybie dynamicznym.
I sony nie blokuje (składa w bloki pixeli) ciemnego tła na drugim planie. Szczęki z netflixa wyglądają mega w szczególności sceny dzienne. W nocy to nie ma co Porównywać choćby z Samsungiem.

Jedyna przewaga lg to 120hz, które i tak jest "oszukane", bo matryca ma osiągi 60hz. A mam coraz więcej podejrzeń, że te 120hz w większości tv "aktywuje" się tylko przy YT i hdmi 2.1 - sygnał źródłowy 120hz. Tak to działa natywne w 60hz
 
Ostatnia edycja:

Kolina

Member
Ja bym nie wymieniał.
Sony ma większe możliwości z poziomu Androida.
Ale LG masz z kropkami kwantowymi, Ai, matrycą 100 Hz.


Kiki,

chce go wymienić gdyż poziom rozjaśniania znacznej części ekranu/plam jest dla mnie nie do zaakceptowania - mój inny LG tj. 43UM7450PLA ma dużo lepszą jakość obrazu w szczególności jeśli chodzi o te 2 sprawy.

PONAWIAM moje pytanie jak na SONY wypada pod względem odtwarzania filmów\seriali poprzez dysk\pendrive po USB ???

Pozdrawiam
 

Petru23

Banned
Sprawdzę dzisiaj coś. Znalazłem na notku jakieś por osy sprzed lat, to odpalę jak dzieci pójdą spać. ;)

Zauważyłem pewien problem dotyczący ruchu. Nie mogę ustawić w zadowalającym stopniu. Jeśli ruch jest ok, to obiekty są rozmazanie ew dublują się zostawiając poświatę za sobą. Teraz Doczytałem, że od Seri G w każdym sony taki problem występuje
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
...PONAWIAM moje pytanie jak na SONY wypada pod względem odtwarzania filmów\seriali poprzez dysk\pendrive po USB ???

Pozdrawiam

Ale SONY jest na Android TV i tu masz nieograniczone możliwości. Wszystko zależy od apki, jaką sobie zainstalujesz a jest tego niemało. Możesz instalować te ze sklepu Google Play oraz te niezależne. To trochę tak, jakbyś zapytał "jak komputer z Windows 10 wypada pod względem odtwarzania filmów\seriali poprzez dysk\pendrive po USB".
 

Kolina

Member
KOLA01,

nie miałem nigdy TV na Androidzie i stąd pytanie a nie chciałbym ponownie się sparzyć. Dotychczas cały czas miałem i mam Samsungi i LG-ki gdzie są zaimplementowane firmowe odtwarzacze :)
A Ty z czego korzystasz na TV z Androidem do odtwarzania filmów\seriali ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz śmiało wybrać Androida.
Świetnie sobie daje radę.
Nie mam żadnych zwieszeń , nie traci płynności i ma największe możliwości multimedialna.
Obecnie działa bardzo szybko.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
KOLA01,

nie miałem nigdy TV na Androidzie i stąd pytanie a nie chciałbym ponownie się sparzyć. Dotychczas cały czas miałem i mam Samsungi i LG-ki gdzie są zaimplementowane firmowe odtwarzacze :)
A Ty z czego korzystasz na TV z Androidem do odtwarzania filmów\seriali ?

Bo LG i Samsung mają zamknięte systemy i jesteś skazany na to co zrobił lub nie zrobił producent. Żadnego pola manewru. A w Android TV możesz instalować niegraniczoną ilość aplikacji, różnych autorów. podobnie jak w zwykłym "komórkowym" androidzie czy jak na Windows. W dodatku aplikacje te są wspierane i rozwijane i co chwilę powstają nowe. W LG/Samsung, po kilku latach od premiery danego modelu TV, producent porzuca aktualizację danej apki i z dnia na dzień tracisz jej funkcjonalność, możliwość odtwarzania aktualnych formatów plików itp.
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
@kola01
Możesz sprawdzić , czy na Twoim telewizorze po zainstalowaniu można uruchomić aplikacje z zegarem w rogu ekranu. Np. TVClock, OnScreenClock.
 

Petru23

Banned
czy macie na sygnale z tvmacie plastelinowe twarze? tzn posiadają takie jakby plamy, które delikatnie pływają. Przy statecznym obrazie, np skadrowana twarz jest ok, ale każdy ruch powoduje jej rozmycie. Dodatkowo postaci z drugiego tła mają mydło zamiast twarzy.
Bo jestem skłonny zamówić drugi egz, bo ten moze jednak ma coś nie tak z obrazem.
 
Do góry