Sony KD-55XE7005 problem z HDMI 1

rafaelo94

New member
Dzień dobry, skończyła mi się 2 miesiące temu gwarancja na ten telewizor. Od ponad 2 lat mam na stałe podłączone wszystkie porty hdmi do 1 mam vectre do 2 ps4 a do 3 komputer. No i jest problem bo myślałem, że popsuł mi się dokoder z vectry, ale po zmianie portu dekoder daje obraz na tv. Ps4 na porcie 1 też nie działa, wychodzi na to że uszkodził się 1 port hdmi w tym telewizorze... Naprawia się takie rzeczy? To jakieś zimne luty powstały na płytce czy inne kondensatory padły? Hdmi 1 to był najczęściej używany port. Czy raczej w takiej sytuacji kupić jakiś box pod tv i do niego podłączać urządzenia hdmi?
 

rafaelo94

New member
Ruszałem już przewodem, wpianlem inne urządzenie na innym kablu i nic brak sygnału... No i tak jak pisałem jak przewód był wpięty tak był nie ruszany ponad 2 lata i działało wszystko. Także, że coś mechanicznie się zepsuło raczej odrzucam.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Ruszałem już przewodem, wpianlem inne urządzenie na innym kablu i nic brak sygnału... No i tak jak pisałem jak przewód był wpięty tak był nie ruszany ponad 2 lata i działało wszystko. Także, że coś mechanicznie się zepsuło raczej odrzucam.

Do każdego gniazda hdmi jak jest umieszczone na płycie głównej pomiędzy procesorem a gniazdem zaraz przed nim są wlutowane filtry na ścieżkach , także mogą być uszkodzone . Mało prawdopodobne jak nie ruszane było gniazdo aby powstały zimne luty
 
Ostatnia edycja:
Do góry