Sony KD-55XD9305 - Zawiesza się i zacina

swiatek94

New member
Witam serdecznie,

Mam problem z moim TV Sony XD9305. Obecnie telewizor zawiesił się na amen i żaden guzik nie działa, czy to na pilocie, czy na tv, więc zostaje mi chyba wyjąć wtyczkę z prądu co trochę mnie martwi, bo nigdy nie miałem takiego problemu z TV, tym bardziej z Sony, aczkolwiek z drugiej strony, to pierwszy TV z Androidem i może on jest głównym winowajcą? Poza tym TV lubi się oczywiście zacinać(często i gęsto), a wchodząc do menu przyciskiem home nie zawsze śmiga od razu tylko czasem trzeba chwilę poczekać i ogólnie praca tego TV nie powala.

W czym może tkwić problem? System jest aktualny. Może ustawienia fabryczne?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To się zdarza i w smartfonach najlepszych i w telewizorach najlepszych i w komputerach też.
Nic się nie powinno dziać złego.
Zresetuj , ze skanuj i powinny być ok.
A w sprawie kalibracji napisz proszę na PW.
 

pinkibass

New member
Uroki Androida (kiedyś tez tego telefonowego co teraz praktycznie nie występuje, a teraz niestety wersji TV, a na pewno w Sony, bo sam tego doświadczyłem)

Do powolnego działania radzę się raczej przyzwyczaić, ale takie totalne zawieszanie to zdecydowanie rzecz nieakceptowalna moim zdaniem.
 

MichalTJE

New member
xd 9305 65"... mija dokładnie rok, jak użytkuje setki godzin na włączonym, smart/TV / aplikacji dzieciaki po-instalowały jak naprał... w ciągu 12 miesięcy nawet jeden raz się nie zająknął (czasami brak reakcji na pilota, ale jednostkowe przypadki), ani razu go nie zastopowało... nie mam pojęcia co robicie, że macie problemy z Androidem TV...
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie,

Mam problem z moim TV Sony XD9305. Obecnie telewizor zawiesił się na amen i żaden guzik nie działa, czy to na pilocie, czy na tv, więc zostaje mi chyba wyjąć wtyczkę z prądu co trochę mnie martwi, bo nigdy nie miałem takiego problemu z TV, tym bardziej z Sony, aczkolwiek z drugiej strony, to pierwszy TV z Androidem i może on jest głównym winowajcą? Poza tym TV lubi się oczywiście zacinać(często i gęsto), a wchodząc do menu przyciskiem home nie zawsze śmiga od razu tylko czasem trzeba chwilę poczekać i ogólnie praca tego TV nie powala.

W czym może tkwić problem? System jest aktualny. Może ustawienia fabryczne?

Na początek sprawdz baterie w pilocie bo jak często się używa różnych funkcji telewizorka to dość szybko pojemność spada. Jak się zawiesi naciśnij i przytrzymaj przycisk włączenia na pilocie aż do komunikatu ;tv wył; lub coś podobnego się wyświetli.
 

swiatek94

New member
Dziękuje za pomoc. Co do pilota, to zapomniałem napisać, że przed wymianą baterii, to już w ogóle miałem go ochotę wyrzucić, bo wszystko działało na pół gwizdka, ale winowajcą były baterie w pilocie. Po wymianie wszystko wróciło do normy w kwestii laga.

Skoro mówicie, że na zacinanie nic nie poradzę, to będzie trzeba się z tym pogodzić.

Dlatego zawsze w telefonach unikałem jak ognia androida. iOS co prawda był zawsze wykastrowany w stosunku do zielonego robota, ale za każdym razem działał płynnie i nigdy się nie zawieszał.

MichałTJE@ Ja nie robiłem z TV nic oprócz normalnego użytkowania. Jedyne programy zainstalowane na nim, to KODI i VLC do flimów 4K i telewizji. Poza tym wszystko od nowości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widać , jeśli ktoś umiejętnie korzysta z Androida - to dział bez problemów.
U mnie też działa bez żadnych problemów.
 
L

Lobo PL

Guest
Witam serdecznie,

Mam problem z moim TV Sony XD9305. Obecnie telewizor zawiesił się na amen i żaden guzik nie działa, czy to na pilocie, czy na tv, więc zostaje mi chyba wyjąć wtyczkę z prądu co trochę mnie martwi, bo nigdy nie miałem takiego problemu z TV, tym bardziej z Sony, aczkolwiek z drugiej strony, to pierwszy TV z Androidem i może on jest głównym winowajcą? Poza tym TV lubi się oczywiście zacinać(często i gęsto), a wchodząc do menu przyciskiem home nie zawsze śmiga od razu tylko czasem trzeba chwilę poczekać i ogólnie praca tego TV nie powala.

W czym może tkwić problem? System jest aktualny. Może ustawienia fabryczne?

Witam. Spróbuj zrobić jak na filmiku. Mi pomogło:smile:
https://www.youtube.com/watch?v=w3ZnPq06jjA
 

Master-78

Member
Jeśli wykonałeś zmiany zalecane przez HDTV test z linku do YT podanego przez kolegę Lobo PL, to alternatywnie/dodatkowo użyć możesz jeszcze takiej aplikacji:

App Cache Cleaner

Aplikacji potrafią w tle (zwłaszcza gdy mają dostęp do sieci) sporo śmieci wygnererować i znacząco zmniejszyć ilość dostępnej dla systemu pamięci (nie tylko RAM, ale także na partycji systemowej).
Android podobnie jak system z okienkami - gdy ma za mało pamięci (i za dużo śmieci/wątków/plików) do ogarnięcia, zwyczajnie mocno spowalnia...
 

kal800

New member
android... po prostu. działa to tak jak na smartfonach, niestabilnie i nieprzewidywalnie. niestety, nie da się na linuksie zrobić niczego co by było ergonomiczne, stabilne, spójne i przewidywalne, oczywiście jak mówimy o interakcji z użytkownikiem.

mam ten sam ekran od tygodnia. drugiego dnia przy przewijaniu filmu tak się zawiesił, że musiałem go z prądu wyłączać. innym razem włączyłem spotify, ale potem się przełączyłem na netflixa, oglądałem film, a TV sobie losowo go wyłączał i przełączał z powrotem na spotify. czary mary. o zacięciach i innych niuansach nie wspominam. używałem kiedyś przez parę dni samsunga z androidem i zakończył swój żywot za oknem prowadzonego przeze mnie samochodu, jak by tak dalej poszło z telewizorem, to pewnie cisnąłbym w tego Soniacza czymś ciężkim za najdalej miesiąc.

ale, zakupiłem Apple TV, podłączyłem i odetchnąłem z ulgą.
 
Do góry