Sony KD-55X8509C vs Samsung UE55JU7000 vs LG 60UF778V

Ksiadz666

New member
Witam Panowie,

Proszę o pomoc w wyborze - czas letnich festiwali oraz mistrzostw się zbliża, a zakup niezrealizowany :)

Byłem już prawie zdecydowany na Sony KD-55X8509C lub Samsung UE55JU7000 (z tego co czytałem to bardzo podobne tv i wybór trudny), ale ostatnio tak sobie popatrzyłem że przesiadka z obecnego Sony 42W705B, na 55'' to chyba trochę mało i tu pojawił się LG 60UF778V. Jest on w zestawieniu polecanych na forum i wymiarowo byłby idealny, ale boję się czy nie jest to już za stara konstrukcja, i będzie gorzej grała. Chcę mieć sprzęt na czasie.
Jak myślicie? Który z tych zaproponowanych warto wybrać? O ile Soniaka i Samsunga można obejrzeć na żywo, o tyle LG ciężko znaleźć na wystawie żeby zobaczyć jak to gra w praktyce.
Sportu oglądam bardzo mało więc nie jest to wyznacznik, ale z drugiej strony nie może być mowy o żadnym smurzeniu w filmach akcji.

Proszę o porady i dziękuję,
Pozdrawiam, Krzysiek
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Sony i Samsung posiadają matryce natywne 100/120 Hz. LG to tylko 50/60 Hz ale za to ma dobry współczynnik odpowiedzialny za optymalizację ruchu.
Na pewno płynniej będzie na Sony i Samsungu i do sportu czy filmów te telewizory będą zdecydowanie lepszym wyborem niż LG. Na korzyść dla LG 5", 12.5 cm po przekątnej więcej, ale kosztem wolniejszego odświeżania matrycy.
 

Ksiadz666

New member
Dziękuję za odpowiedzi.

Więc jak jest z tą matrycą 50 czy 100 Hz? Na forum w wątku polecanych TV jest info o 50 Hz.
Jeżeli 100, nie powinno być problemu z odświeżaniem i wtedy lepszym wyborem byłby chyba LG?Pytanie jeszcze o system. Czy ten WebOS daje radę w tym tv, czy lepej wziąć mniejszy ekran (sony, samsung), ale bardziej na czasie?

Co myślicie?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem 50/60 Hz a 100/120 Hz jest montowana od serii 850v w rozmiarze 60" bo 55" to na pewno 50/60Hz.
Z tego co podałeś ja osobiście wybrałbym JU7000. LG jest na IPS więc czerń nie będzie tak głęboka jak w przypadku telewizorów z matrycami VA
 

Ksiadz666

New member
Dziękuję Wam za opinie

Chodź 55'' wydaje się trochę mało, to jednak wybór padnie na tą wielkość (60'' jest jednak poza zasięgiem cenowym). Kiki - dziękuję, opcja Philipsa jest bardzo mocno ciekawa, ale obawiam się powtórki problemów Androida z innych modeli tego producenta.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego weekendu.
 

krzysbiker

New member
spróbuj tylko podpiac do tv dysk zew 500 gb do sonego jak zacznie swirowac to odrazu zdezygnujesz z tego tv tez chciałem go kupic sasmung niema tego poblemu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne i Sony i Philips.
Wybór należy do Ciebie. Ostatnie update i nie widzę skarg na Androida.
Ja mało korzystam, ale masz matrycę 10bit. Super ceny z kalibracją dla niebieskich.
 

birut

New member
Kiki a te Sony 65x8505 jeszcze dostanie sie nowe bez wad .Bo podobno ich juz nie produkują.
Sam mam dylemat między Sony 65x8505 a Samsung ju7000.
O Sonym coraz częściej słyszę ,ze są też problemy z podświetleniem matrycy.
O Andku nie wspominając.
W sypialni mam Philipsa i mimo ,że 3str ambilight robi wrażenie wkurza mnie zawieszanie się pilota oraz częsta wymiana w nim baterii ,a używany jest 2 czy 3x w tygodniu.
Mój budżet to około 8500zł.
Lg i nowe Sony są na IPS podejżewam ,że obraz gorszy.

A czemu wybrałbyś Sony a nie Samsunga.
Ksiądz a ty co wybrałeś?
 

birut

New member
Kiki często zachwalasz ,że Philips ma matryce 10bit a to jakaś nowość chyba nie jest moja 8letnia ledwo zipiąca Toshiba 47"Z3030d tez ma matrycę 10bit.
A te Sony i Samsung 7000 nie mają 10bitowej?
 

Ksiadz666

New member
Witajcie,

Wybór padł na Sony 65W855c, czyli totalnie większy kaliber niż planowałem. Po namyśle stwierdziłem że 55'' (Sony 55'' 8509c) po dwóch tygodniach będzie dla mnie za mały i będę żałował decyzji. Sprzęt śmiga ekstra, pomimo że widać delikatne zaciemnienia w rogach oraz pionowe pasy na matrycy. Nie pamietam jak fachowo się to nazywa i zastanawiam się czy jest to możliwe do reklamacji (z tego co czytałem to normalna sprawa).
Zastanawiałem się nad 65W8509, ale dwa tysie za 4k, chyba jednak nie warto i lepiej dolożyć do jakiegoś audio.

Ze swojej strony mogę polecić. Nie wiem skąd zachwyty nad Samsungiem 65uj7000. Dla mnie nie ma to porównania ani w skalowaniu ani kontraście.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę i to z kalibracją gratis.
I dobrze, że poszedłeś w wielkość.
 

Ksiadz666

New member
Kiki dzięki za info i ofertę :)
Sprzęt jest już zainstalowany w domku i cieszy oczy, więc skorzystam przy innej okazji (pewnie już OLED 65'') albo za jakiś czas audio do obecnego obrazka :)

Pozdrawiam
 

birut

New member
Oglądałem dzisiaj tego 65JU7000
Bardzo ładny obraz super czerń obok stał taki sam tylko wersja curved czerń wyraźnie gorsza.
Tylko juz ostatnie sztuki zostały.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witajcie,

Wybór padł na Sony 65W855c, czyli totalnie większy kaliber niż planowałem.

Ze swojej strony mogę polecić. Nie wiem skąd zachwyty nad Samsungiem 65uj7000. Dla mnie nie ma to porównania ani w skalowaniu ani kontraście.

Pozdrawiam

Dlatego tak ważne jest to, aby przed zakupem sprawdzić wybrane modele w sklepie i to na własnym materiale. Wówczas dopiero można podjąć świadomą decyzję o wyborze konkretnego modelu. Wybrałeś Soniaka, bo jego obraz najbardziej Ci odpowiadał i najważniejsze jest to, że jesteś zadowolony z zakupu. Ja również miałem przyjemność testować i porównywać w sklepie modele Sony (X8509C) i Samsunga JU7000 i ja (podobnie jak i kolega z którym testowaliśmy te TV) możemy z drugiej strony powiedzieć "nie wiadomo skąd te zachwyty nad Sony" i u nas zdecydowanie wygrał w jakości obrazu Samsung JU7000. Także opinie są tu podzielone. Resumując opinie w necie, to nie wszystko i przed zakupem niezbędne jest przetestowanie poszczególnych modeli w sklepie.
 
Do góry