Sony KD-55X8505B czy Panasonic TX-55AS800

Hirosh

New member
Jak w tytule. Mam ostry dylemat. Odleglosc od tv 3-4 m. Sygnal z nc+. Czy jest sens brac sony z uhd ale 200hz czy lepiej wypasiony fullhd z panasa z 1800hz? Jest w ogole roznica w odbiorze przy tej odleglosci miedzy uhd a fhd?
 

Hirosh

New member
No tak. Domyslam sie ze to dobry tv. Ale co lepsze as800 czy ten soniak? Biorac pod uwage ze uhd to jeszcze nie jest mus.
 

brystol

New member
Powiem tak.... Byłem zdecydowany na Panasonica bo nie lubię Sony ale przeważyło to, że w jednym jedynym sklepie Panu chciało się podłączyć obydwa TV pod sygnał z tej samej anteny. Wygrało Sony bez dwóch zdań.
Przynajmniej u mnie TV będzie używany głównie do oglądania telewizji i od czasu do czasu bluray. Gry to w zasadzie około 5% czasu ale powiedziano mi, ze TV ma niski input lag więc też da radę - wogóle nie brałem tej opinii pod uwagę.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sony X8505B gra bardzo ładnie i nawet pomimo matrycy IPS potrafi wyciągnąć dosyć głęboką czerń z niej, stosując triki z wygaszaniem podświetlenia. Kąty widzenia bardzo dobre, jak na LCD. Płynność świetna, no i 4K, czyli "futureproof".
 

Hirosh

New member
Podobno jednak 3d pasywne mimo 4k rozdzielczosci jest bardzo slabe. Zastanawia mnie tez plynnosc w tym tv oraz fakt ze nie posiada local dimmmingu. As800 ma local dimming i bardzo dobre 3d a przy dobrym ustawieniu czernie tez ma na wysokim poziomie. No i czy warto brac UHD skoro tymcbardziej w Polsce jeszcze przez lata swietlne nie bedzie tresci. Druga sprawa czy z odleglosci 3-4m da sie dostrzec roznice miedzy UHD a FHD?
 

Hirosh

New member
Kiki a ty co byś brał? SOLony ma troche uboższy smart i troche mnie to 200 hz przeraża. No i te piloty...Co ty byś Kiki wybrał? Szczerze. Cena podobna.
 

brystol

New member
Podobno jednak 3d pasywne mimo 4k rozdzielczosci jest bardzo slabe. Zastanawia mnie tez plynnosc w tym tv oraz fakt ze nie posiada local dimmmingu. As800 ma local dimming i bardzo dobre 3d a przy dobrym ustawieniu czernie tez ma na wysokim poziomie. No i czy warto brac UHD skoro tymcbardziej w Polsce jeszcze przez lata swietlne nie bedzie tresci. Druga sprawa czy z odleglosci 3-4m da sie dostrzec roznice miedzy UHD a FHD?

Miałem dokładnie takie same dylematy jak Ty. Jeżeli chodzi o 3D to absolutnie zaprzeczam, że jest słabe. Do telewizora dokupiłem od razu odtwarzacz BR SONY BDP S6200 i dwie płyty w 3D - "Madagaskar 3" dla dzieciaków i "Na skraju jutra" dla siebie. Jak dla mnie to 3D WYMIATA i ma jedną podstawową zaletę - lekkie okulary (bez akumulatorka). Oglądałem u kumpla na plaźmie Panasonica (3D aktywne) film w 3D i po godzinie się poddałem.... bo czułem że te okulary ważą chyba tonę :)
Telewizor podobno skaluje sygnał do UHD. Nie wiem jak jest naprawdę ale sygnał z TV kablowej Vectra wygląda bardzo dobrze i wydaje mi się (choć nie mam dużego porównania) że jest jednak lepszy niż na telewizorze sąsiada który ma też sony tyle że serii W.
Co do treści UHD to z miesiąca na miesiąc przybywa ich więcej. Podobno MŚ w piłce nożnej w 2016 roku mają być w całości transmitowane w 4K i jest to warunek UEFA.
Z odległości 3 metrów być może nie da się dostrzec różnicy między UHD a FHD ale różnica polega na tym, że w 55 calach w FHD musisz siedzieć minimum 3 metry od telewizora a w UHD już niekoniecznie. Jak oglądam telewizję sam to siedzę 3 metry od TV ale jak przychodzi kilku znajomych np. na mecz to czasami siedzimy bliżej niż te magiczne 3 metry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie nie da się dostrzec różnicy, nie wiadomo jak będzie transmisja szła w 4K. Nie wiadomo czy będą nawet te same kodeki...
Przy słabszym bitrate kompresja jest gorsza.
 

Hirosh

New member
No właśnie nie da się dostrzec różnicy, nie wiadomo jak będzie transmisja szła w 4K. Nie wiadomo czy będą nawet te same kodeki...
Przy słabszym bitrate kompresja jest gorsza.


No dobra KiKi, ale pomijając Ultra HD, bo jej konieczność już wyżej rozstrzygnęliśmy, to powiedz- który lepiej gra? Jeśli chodzi o jakość obrazu, płynność i funkcjonalność. Bo AS800 to flagowiec FHD Panasa, a ten drugi to UHD ale jednak drugiej kategorii ze stajni Sony. Uchyl rąbka tego mitycznego testu AS800, który jeszcze nie ujrzał światła dziennego. Pozdro.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Są testy na innych forach. Wypadają bardzo podobnie i nad wyraz dobrze. Oba są na matrycach IPS. Oba mają bardzo dobre odzworowanie kolorów, płynność w ruchu, podświetlenie, kąty boczne jak na LCD również są bardzo dobre - wiadomo dlaczego.

Czerń natywna jest lepsza w X8505B, aczkolwiek AS800 dogania Sony w przypadku użycia systemów wygaszania podświetlenia.

Wybrałbym Sony, gdyż ma 4K i to, co opisałem powyżej, głębszą czerń w testach szachownicy, czyli ANSI. O skalowanie sygnałów HD do 4K nie martwiłbym się raczej. W dodatku, po co za 2 lata wymieniać TV? :)
 

Hirosh

New member
Z tego co widze to Sony nie posiada HDMI 2.0. Wiec chcac ogladac tresci uhd w dobrej jakosci nawet jesli za 2 lata beda to tak czy siak bedziesz musial zmienic TV. Prawdopodobnie jest to tez 8 bitowa matryca wiec o poszerzonej palecie kolorow uhd tez raczej mozna zapomniec. Wygląda na to ze nie ma co na razie wchodzic w uhd drugiego sortu. Zbyt niedojrzala technologia. Lepiej chtba we flagowe fhd zainwestowac.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z tego, co widzę, chyba, prawdopodobnie...

Na tym chcesz bazować swoją wiedzę?

Sony obsługuje HDMI 2.2, na portach 2 i 3.
W kwestii matrycy - tutaj nie mam 100% pewności, ale wierzę, że jest 10bit. Jej typ to: YD4Y(XX)0NNG010 IPS LG.
 
Do góry