SONY KD-49X8005C czy warto ?

Emtuu

New member
Witam

Upatrzyłem sobie model SONY KD-49X8005C.
Szukałem czegoś z następującymi wymaganiami:
- cena do ok.3000zł
- max. 50 cali
- nie musi mieć 3D
- jak najlepsza jakość i płynność obrazu w tej cenie (realne 120Hz)
- płynna obsługa
- android
- dźwięk nieistotny, bo dźwięk będzie ze sprzętu zew.
- wifi i możliwość przeglądania internetu przez TV
- telewizor ma służyć raczej jako Monitor do komputera
- czy znajdę coś z matrycą VA w tej cenie od Sony ? W KD-49X8005C jest IPS, a to już gorzej do grafiki 2D i 3D.

Czy model, który wybrałem spełnia te kryteria i jak się będzie miała w przypadku projektowania grafiki matryca IPS ?
Bardzo proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

Emtuu

New member
Na prawdę potrzebowałem pomocy...
Żadnej tu nie otrzymałem.
Może coś źle napisałem - za mało informacji - nie wiem - coś mogłem zrobić nie tak, ale nikt nawet nie nawiązał konwersacji. Może forum umiera albo trzeba się znać bardzo dobrze na telewizorach żeby dostać jakąkolwiek odpowiedź - no ja się nie znam, więc odpadam.

Miłego Dnia Wszystkim :)
 
Ostatnia edycja:

mrsajm0n

New member
Też miałem nadzieję, że ktoś odpowie na twoje zapytanie. Nie lubię niepotrzebnie wyrzucać pieniędzy więc zastanawiam się na przykład nad modelami xd7005 i xd8005.
Niestety tutaj chyba wszyscy kupują same modele premium - takie to każdy głupi może polecić, bo są och ach najlepsze.

Ja tam wolę za te pieniądze polecieć gdzieś daleko od czasu do czasu i dużo lepszy obraz się wtedy ma niż przy kanapie. ;)

Miłego Dnia :)
 

Emtuu

New member
witam jezeli chodzi o serie xd7005 jest to mozna powiedziec "nisko budzetowa" seria sonego- alternatywa dla tanich 4k konkurencji np. lg uh6507 czy philipsa pus6501. Jest co prawda o kilka stowek drozsza ale wypada zdecydowanie najlepiej(porownywalem na takim samym sygnale i zblizonych trybach).
Matryca jest tylko 50hercowa ale jezeli ktos nie oglada duzo sportu to do normalnego uzytkowania jest ok, a seria xd8005 to w wiekszosci roznice kosmetyczne-delikatniejsza aluminiowa ramka i inne podswietlenie - edge led oraz pilot z funkcja polecen glosowych. To chyba wszystko

Dzięki za odpowiedź.

Te natywne 50hz mnie strasznie odpycha, bo akurat większy procent to u mnie sport - jeśli już coś oglądam to właśnie tylko sport. Oczywiście jeśli już miałbym dobry TV to filmy z fajnymi efektami byłby niezłym bajerem, ale wielki kinoman ze mnie ostatnio nie jest, bo nie mam na to czasu. Zdecydowanie więcej projektuję grafiki (Ps, Ai, Corel i niedługo może Blender lub jakiś inny 3d) i dla relaksu gram w PES'a, Call Of Duty itp. (Takie 20min rozgrywki to idealne odsapnięcie).

Byłbym chyba w stanie dopłacić więcej i wziąć raty 0% żeby kupić jakiś konkretny Sony. Oczywiście nie bez przesady - żeby nie wejść w budżety OLED-ów :) Szukałem też w LG-kach ale słyszałem, że tam żółcie są trochę nieprawdziwe - zielonkawe, a to by mi strasznie przeszkadzało, jeśli to w ogóle prawda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry