Sony jednak sprzeda dział telewizorów i telefonów komórkowych ?

rzęsor

New member
Moja nastoletnia córka złapała wirusa pt iPhone ale na szczęście zauważyła istnienie Z3 compact. Do tego jakieś testy w necie i już rozumie, dlaczego ten okropny ojciec jednak miał rację.

Powiedz nam jak wygląda sytuacja z aktualizacją Z3 Compact do Androida 5.0 Lollipop?

Może jeszcze dodaj jak działają funkcje w rodzaju Sony Music Unlimited i Video Unlimited.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Powiedz nam jak wygląda sytuacja z aktualizacją Z3 Compact do Androida 5.0 Lollipop?

Może jeszcze dodaj jak działają funkcje w rodzaju Sony Music Unlimited i Video Unlimited.

Nie twierdziłem, że go ma. Jestem teraz na etapie leczenia jej z tego rozwiązania bo za połowę ceny może mieć nołnejmy tylko nieznacznie słabsze.
 

rzęsor

New member
Nie twierdziłem, że go ma. Jestem teraz na etapie leczenia jej z tego rozwiązania bo za połowę ceny może mieć nołnejmy tylko nieznacznie słabsze.
Chyba nie załapałeś, że te nołnejmy w rodzaju Xiaomi czy OnePlus nie mają aktualizacji systemu, serwisu, wsparcia technicznego, a kluczowe funkcje nie działają w Polsce.

Tymczasem jeśli kupi iPhone to będzie miała aktualny system, działające iTunes, gwarancje, wsparcie techniczne, a wkrótce Siri w języku polskim (jest już testowa wersja).

Tak, ze sorry ale ona ma racje, dobrze wie który telefon jest lepszy.
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Chyba nie załapałeś, że te nołnejmy w rodzaju Xiaomi czy OnePlus nie mają aktualizacji systemu, serwisu, wsparcia technicznego, a kluczowe funkcje nie działają w Polsce.

Tymczasem jeśli kupi iPhone to będzie miała aktualny system, działające iTunes, gwarancje, wsparcie techniczne, a wkrótce Siri w języku polskim (jest już testowa wersja).

Tak, ze sorry ale ona ma racje, dobrze wie który telefon jest lepszy.

Widzę, xxxxxxxxxxxxxx.. I co z tego, że nie mają aktualizacji skoro za cenę jednego kałfona mogę kupić 2 nołnejmy. Czyli w razie potrzeby kupi nowy model po roku i nie będzie musiała męczyć się ze "starym gratem" przez kolejny.
PS Chyba nie czytałeś uważnie wcześniejszych wpisów. Ona już wie, że Z3 jest lepsze od iPhona 5 czy 6 bo sama to sprawdziła.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzę, xxxxxxxxxxxxxx... I co z tego, że nie mają aktualizacji skoro za cenę jednego kałfona mogę kupić 2 nołnejmy. Czyli w razie potrzeby kupi nowy model po roku i nie będzie musiała męczyć się ze "starym gratem" przez kolejny.
PS Chyba nie czytałeś uważnie wcześniejszych wpisów. Ona już wie, że Z3 jest lepsze od iPhona 5 czy 6 bo sama to sprawdziła.

Dokładnie każdy kupuje to co mu się podoba i opłaca i nikomu nic do tego. Ja nie mam parcia na tel. ale bez wątpienia patrząc na moich znajomych co mają iPhony to wolałbym Z3. Jednak bardziej mi podchodzi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rzęsor

New member
I co z tego, że nie mają aktualizacji skoro za cenę jednego kałfona mogę kupić 2 nołnejmy.
No to, że z dwóch telefonów nie będzie na raz korzystała.
Równie dobrze może sobie kupić dwie Dacie Logan zamiast jednego Focusa czy Golfa.

Czyli w razie potrzeby kupi nowy model po roku i nie będzie musiała męczyć się ze "starym gratem" przez kolejny.
Po roku to ten noname straci połowę wartości i będzie musiała dużo dołożyć do nowego.
A jak już kupi ten nowy to nadal nie będą jej działały kluczowe funkcje.

PS Chyba nie czytałeś uważnie wcześniejszych wpisów. Ona już wie, że Z3 jest lepsze od iPhona 5 czy 6 bo sama to sprawdziła.
To słabo sprawdzała, bo nie jest lepszy skoro jego kluczowe funkcje takie jak Google Now ani Sony Music Unlimited nie działają w Polsce.
Ba jakby tego było mało nawet nie można zapisywać programów na karcie pamięci.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rzęsor

New member
Wracając do tematu to ciekawe kto kupi dział mobilny i telewizorów Sony.

Potencjalnymi zainteresowanymi mogą być Huawei i TCL.
 

kacper0

New member
Do OT: Nie wiem kto wam nagadał o tym, że 1+1 czy inne chińskie telefony nie mają aktualizacji w Polsce, ale mijał się "troszkę" z prawdą.

Wiele osób tutaj dziwi się czemu dział telefonów sony przynosi straty. Zarabiać można na dwa sposoby: Robiąc telefony dla Kowalskich za 1 zł do abo, lub coś co będzie miało jakieś tam możliwości w stosunku do niskiej ceny (Tu wygrywa samsung z baaaardzo szerokim portfolio (wiele telefonów różni się jakimś szczegółem i nazwą) albo najlepszym sprzętem na rynku. Sony ma bardzo mało i bardzo niewyróżniające się telefony z niskiej/średniej półki. Flagowce natomiast stoją praktycznie w miejscu od z1, a dla niektórych nawet od z. Nie zrozumcie mnie źle, ale osoby które kupiły z1 nie mają po co kupować z3 (pomijając tragiczny ekran z1 i zakładając, że każdy użytkownik przyzwyczaja się do marki i chcę mieć dalej smartfona tej samej firmy), więc nie ma zysku dla sony. Natomiast osoba, która w tym samym czasie kupiła samsunga galaxy s4, już z całą pewnością chciałaby zmienić go na s5. Do tego wydanie każdego sprzętu kosztuje, a sony wydawało swoje flagowe telefony co pół roku, a jako iż były bardzo do siebie podobne to mało kto kupował ten "nowszy" model. Jedyny segment gdzie sony króluje to małe telefony. Dla z3 compact nie ma konkurencji, ale to jak widać nie wystarcza.
 

remmyhi

New member
Dla z3c jest konkurencja i to bardzo duża - z1c.
Powiadam telefony Sony od kilku lat i osobiście mam XS, żona ma M2 i nie widzimy powodu by zmieniać.
Na xs aparat jest świetny, a m2 jest dobrym middle-endem.

Zgadzam się że problemem jest powtarzalność i cykl wydawania wciąż tych samych telefonów ( z2 do z3 to kpiną).
Sony musi zrozumieć, że żeby pograć w ps4 na telefonie ludzie nie kupią zaraz z3 tylko ściągną sobie APP z xda na z, z1.
Bo nie ma co ukrywać - z i z1 to wciąż świetne telefony.
 

kacper0

New member
@up
W dla zetki raczej nie ma alternatywy, dla z1 świetną alternatywą jest lg g2 o ile ktoś nie potrzebuje karty pamięci, albo note 3 o ile nie przeszkadza mu duży ekran (bo wymiary podobne)

Progres z2 -> z3 jest praktycznie zerowy, ale przynajmniej nie jest to regres jak note 3 -> note 4.

Tylko nie rozumiem czemu telewizory przynoszą straty. Z tego co wiem i czytam tutaj na forum Sony robi bardzo porządne telewizory, tylko trochę drogie...
 
Do góry