SONY HX850 podłączenie do sieci bezprzewodowej

Raul1975

New member
Witam!
Udało mi się wreszcie znaleźć trochę czasu na podłączenie TV do domowej sieci i od 3 dni nie daje rady z podłączeniem SONY 55HX850 do sieci.
Sieć doprowadzona jest po kablu do mieszkania do rutera firmy BELKIN. Laptop śmiga aż miło za to z TV same problemy.
Podczas konfiguracji sieci TV pyta o to czy ruter ma przycisk WPS (samą sieć z nazwą wykrywa bez problemu). Ruter ma taki przycisk WPS i naciskam go w podanym czasie. Wyskakuje komunikat że TV pomyślnie połączył z ruterem bezprzewodowym i aby sprawdzić połączenie odbiornika TV wybrać OK.
Pojawia się plansza sprawdzania połączenia i ......,,Połączenie z Internetem nie powiodło się :blagam:
Podczas konfiguracji ręcznej wpisałem wczoraj kod rutera i internet zaskoczył, niestety dziś już nic nie działa jakby TV zapomniał o tym, że wczoraj poświęciłem mu ze 2 godziny :-(

p.s. Jeżeli chce połączyć się z internetem bez konfiguracji wyskakuje błąd sieci <1106>

Po kilku kolejnych próbach nowy komunikat:
Połączenie z internetem nie powiodło się możliwe przyczyny:
Nieprawidłowo skonfigurowany ruter
TV nie ma statycznego adresu IP
Skonfiguruj swój ruter lub przypisz statyczny IP

Gdy naciskam ,, Przypisz statyczny adres IP" wyskakuje tabelka:
Adres IP cyfry
Maska podsieci cyfry
Brama domyślna same zera
podstawowy i pomocniczy serwer DNS same zera
 
Ostatnia edycja:

Singularity

New member
po co używasz WPS przycisku? wiem wygodne ale lepiej samemu wszystko konfigurować.
Zrób tak:
wejdź w ustawienia sieci w tv, znajdź sieci, jak znajdzie twoją to kliknij połącz, wpisz hasło do sieci WIFI i tyle (hasło jeśli nie znasz bo konfigurował dostawca internetu wszystko znajdziesz zwykle na umowie lub dzwonisz i pytasz o hasło)
 
Do góry