Sony HX850 a DLNA

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam na wstępie chciałbym podziękować za pomoc w wyborze telewizora. Własnie wczoraj wjechał mi do domu Sony HX850. Kupiony w Centrum Sony w Rzeszowie ( są dwa w mieście). Naprawdę tez podziękowania dla pracowników sklepu. Po pierwsze w cenie 7500zł dostałem 5 letnia gwarancję , po drugie ściągnęli pracownika z domu który przywiózł i pomógł mi zainstalować wszystko w domu ( stolik z uchwytem i takie tam ;). Ale do rzeczy ;)

Mam hopla zeby bez-kabli ;) przesłać filmiki z laptopa ew SG3 do telewizora. No i wymiekam. Jakos mi to nie idzie. Pierwsze myślałem że zrobie to przez wi-fi direct. Niby połączyło sie -niby filmiki w xvidzie poszły ale cos sie zwiesiło i ponowne połącznie tylko po wyłączeniu telewizora i komputera. Nie dla mnie to. Nie ma mowy w sprawie filmów hd

Do wyboru pozostało mi - zakup za 400zł adaptera widi albo postawienie sieci ?? dlna
Znalazłem cos takiego na stronie sony http://campaign.odw.sony-europe.com/tvme/mySony/my008/BRAVIA_DLNA_PL.pdf ale nie bardzo czaje o co w tym chodzi. Ta jakis manual dla starych TV sony i starego WMP CHyba jestem w tej grupie Polaków wierzących ze ludzie zyli w czasie dinozaurów ;) ale nie bardzo jestem w stanie sobie poradzic i to mnie wkurze - na tyle ze zamowiłem juz NETGEAR Push2TV ale chciałbym jednak jakos rozgryźć ta kwestie tego DLNA.
Mam router wifi z ktorego mam internet, laptop najnowszy sony vaio svs15, tv hx850 i co dalej ????
 

rys1153

New member
Witam na wstępie chciałbym podziękować za pomoc w wyborze telewizora. Własnie wczoraj wjechał mi do domu Sony HX850. Kupiony w Centrum Sony w Rzeszowie ( są dwa w mieście). Naprawdę tez podziękowania dla pracowników sklepu. Po pierwsze w cenie 7500zł dostałem 5 letnia gwarancję , po drugie ściągnęli pracownika z domu który przywiózł i pomógł mi zainstalować wszystko w domu ( stolik z uchwytem i takie tam ;). Ale do rzeczy ;)

Mam hopla zeby bez-kabli ;) przesłać filmiki z laptopa ew SG3 do telewizora. No i wymiekam. Jakos mi to nie idzie. Pierwsze myślałem że zrobie to przez wi-fi direct. Niby połączyło sie -niby filmiki w xvidzie poszły ale cos sie zwiesiło i ponowne połącznie tylko po wyłączeniu telewizora i komputera. Nie dla mnie to. Nie ma mowy w sprawie filmów hd

Do wyboru pozostało mi - zakup za 400zł adaptera widi albo postawienie sieci ?? dlna
Znalazłem cos takiego na stronie sony http://campaign.odw.sony-europe.com/tvme/mySony/my008/BRAVIA_DLNA_PL.pdf ale nie bardzo czaje o co w tym chodzi. Ta jakis manual dla starych TV sony i starego WMP CHyba jestem w tej grupie Polaków wierzących ze ludzie zyli w czasie dinozaurów ;) ale nie bardzo jestem w stanie sobie poradzic i to mnie wkurze - na tyle ze zamowiłem juz NETGEAR Push2TV ale chciałbym jednak jakos rozgryźć ta kwestie tego DLNA.
Mam router wifi z ktorego mam internet, laptop najnowszy sony vaio svs15, tv hx850 i co dalej ????
miło mi przywitać z okolic Rzeszowa,ja wybieram się też w tym samym celu,ale za nim pojadę to proszę mi odpowiedzieć na pytanie ,komputer połączony kablem hdmi z hx850 i puszczony film /mkv z polskimi napisami/jest wszystko cacy? takie samo połączenie z dvd-blu-ray i też film z płyty /mkv z pl,napisami/,jest wszystko na ekranie i jakie napisy/małe ,cienkie-czytałem,że takie wyświetla ten tv.Proszę w miarę możliwości o odpowiedzi na moje pytania będę wdzięczny,pozdrawiam polska południowo-wschodnia;)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Jakos nie moge sie przebic przez to DLNA. Rozwiazałem problem kupując Netgear Push 2 TV 2000. Jak dla mnie fajna sprawa. Mam laptopa sony na intelu. Obsługuje WIDI. Jeden przycisk i to co mam na pulpicie laptopa mam także na telewizorze i wszystko gra. Dosc duze lagi są wiec do gier sie nie nadaje ale do ogladania filmow hd jak dla mnie całkiem ok. Ostatecznie pod fotelem mam takze schowany kabel hdmi
 

eM!

New member
Poza PS3 Media Serwer możesz skorzystać również z Wild Media Serwer. Całą konfigurację znajdziesz TUTAJ. Są zwolennicy PS3 oraz WMS - do Ciebie należy decyzja co wybierzesz. Dla mnie PS3 trochę czytelniejszy, bo przyznam się że początki były dla mnie czarną magią ;).
Twoje rozwiązanie również dobre :).
 

cloon

New member
Witam , mam podobny problem ....

HX850 mam od dwóch dni , już wiem, że nie czyta plików z twardego dysku co mam bo jest na NTFS , właśnie zakładam sobie neta, ponieważ wynajmuję mieszkanie od paru dni, wiem, że muszę kupi sobie router i co jeszcze aby mi te pliki , filmy zdjęcia dało się oglądać:

Netgear Push 2 TV 2000 - adapter mam kupić zamiast routera, czy to i to ma by ??

czy pod ten adapter mogę podłączy dysk zewnętrzny w systemie NTFS , by móc oglądać, czy muszę odpalać kolejne urządzenie , czyli laptopa bądź komputer ??

czy ten adapter jest dobry , czy proponujecie kupić lepszy , czyli jaki ??

no i program , widzę są dwa: powiedzmy wybrałem PS3 Media Serwer > kojarzy mi się z konsolą PS3 heh :D

proszę o poradę
 

TomWPR

New member
A nie lepiej używać routera z DLNA? Włączacie DLNA w routerze z podpiętym dyskiem i streamujecie multimedia do TV po DLNA prosto z dysku podłączonego do routera. Po co bawić się w PS3 Media Server czy inne tego typu programy udające serwery multimedialne? Lepiej zrobić sobie domowy serwer właśnie wyżej opisanym sposobem (router z DLNA), działa fajnie, nie trzeba za każdym razem włączać kompa, programu i udostępniania filmu. Wystarczy wrzucić po sieci film na dysk podpięty do routera na stałe i gotowe, odpalasz TV i wybierasz film. Nie robi tak nikt? :)
 

eM!

New member
TomWPR - jest to bardzo dobry sposób, tyle że nie wszyscy mają routery z USB aby podpiąć dysk.
Jedną z wad takiej konfiguracji jest to, że udostępniamy tylko pliki aktualnie zgrane na HDD podpięty do routera. Troszkę lepiej jest poprzez PS3 MS, gdy np ściągniemy jakiś film, zdjęcia itp z sieci i od razu chcemy to przesłać do TV. Wszystko ma swoje wady i zalety. Dla mnie największą "wadą" udawanych serwerów jest ich konfiguracja, która jest dość skomplikowana.

cloon - wyżej masz link do konfiguracji PS3 MS, wrzucam jeszcze raz:
https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=230&t=7167
 

TomWPR

New member
@eM!, no tak, to prawda, trzeba mieć router z możliwością podpięcia dysku np. po USB oraz obsługę DLNA w routerze. Co do wgrywania, to możesz przecież ściągać film prosto na dysk podpięty do routera, wystarczy, że będzie udostępniony wewnątrz sieci lub na routerze uruchomisz ściąganie. Ja tak robię na Asusie RT-N56U i działa bardzo dobrze. Router sam ściąga podane torrenty przy pomocy swojego klienta i zapisuje na dysk podpięty do niego. Kompa używam tylko do uruchomienia ściągania na routerze - dalej jest już niepotrzebny :)
 

eM!

New member
TomWPR - bardzo fajnie to sobie wykombinowałeś. Mógłbyś podesłać jakieś bardziej szczegółowe ustawienia takiej "konstelacji" urządzeń. Jak masz czas, może jakiś schemacik odnośnie tego które urządzenie czym steruje i za jaką część jest odpowiedzialne?
Chętnie zrobiłbym coś takiego u siebie, tylko będę musiał pożegnać się ze swoim routerem, który nie ma USB.
 

TomWPR

New member
Skonfigurowanie czegoś takiego jest banalnie proste. Ja używam do tego routera ASUS RT-N56U i pierwszego lepszego dysku zewnętrznego, wszystko tak naprawdę czego potrzeba to ruter z obsługą DLNA i możlowścią podłączenia pamięci po USB + telewizor z DLNA.

ASUS RT-N56U - na nim mam uruchomionego klienta torrentowego, który ściąga wybrane rzeczy na podpięty do niego dysk. Klienta obsługuje się przez przeglądarkę z dowolnego komputera wewn. sieci (w domu) lub nawet z zewnątrz (np. będąc w pracy można włączyć na routerze ściąganie dowolnego torrenta). Router ma włączone udostępnianie wybranych katalogów przez DLNA wewn. sieci.

TV lub odtwarzacz z DLNA - utworzony przez router serwer DLNA widzi każde urządzenie obsługujące multimedia po DLNA będące w tej samej sieci WiFi lub ethernet (np. telewizor z DLNA lub jakiś inny odtwarzacz np. WD Media PLayer czy coś innego np. Apple TV). Fajnie mieć TV z DLNA, nie potrzebne jest wtedy kolejne urządzenie w postaci odtwarzacza.

To w zasadzie wszystko. Dobrze jest połączyć router z TV czy odtwarzaczem kablem ethernet w celu zapewnienia dużej przepustowości. Jest to szczególnie ważne przy odtwarzaniu video w dużej rozdzielczości i jakości zbliżonej do Blue-Ray. Jak widać można tym sposobem ominąć konieczność używania kompa. Komp nie musi być włączony podczas pobierania oraz podczas udostępniania multimediów po sieci :)

Zrobiłem mały rysunek takiej konfiguracji - proste jak budowa cepa. Poniżej link.
https://www.dropbox.com/s/xaxrp7aeudsktdv/dlna.gif

Pozdrawiam.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
@eM!, Najtańszy router do takiego zastosowania, to bym polecił Netgear WNR3500L v2 cpu: 480MHz; ram: 128MB, lan: 1000Mbps, wifi: 300mbps, do niego najlepiej by było wgrać tomato by shibby, który ma wbudowany media server, transmission.
 

kamme

New member
Witam wszystkich - pierwszy post.
Niestety, temat niedokończony, a jestem równie zirytowana brakiem odczytu MKV.

Posiadam HX850 w zestawieniu z routerem ASUS RT-N66U. Serwer DLNA został uruchomiony - internet działa, zawartość dysku widoczna, ale.. no właśnie prócz plików MKV widzę wszystkie katalogi wraz z obsługiwanymi formatami, a co z MKV(?) poprzednicy wypowiadali się o poprawnym funkcjonowaniu takiego zestawienia.. ktoś naprowadzi?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Tak to już bywa z DLNA, nie ma wyraźnego standardu i nie zawsze klient z serwerem się dogadują. Według specyfikacji, serwer DLNA w routerze obsługuje ww. format RT-N66U - Networking - ASUS najwyraźniej klient w TV ma problem. Zaktualizuj firmware w TV, routerze.
 

r_p_r

New member
ASUS RT-N56U

Jakie macie odczucia z uzytkowania tego routera?
- odczyt plikow z podlaczonego dysku idzie sprawnie?
- Tv (kabel), laptop (wifi), smartfon (wifi) odtwarza je bez zacinania (te duze - 5gb tez)?
 

kamme

New member
@Tsubasa
Zarówno w routerze jaki i TV posiadam najnowsze oprogramowanie.
Być może z powodu rozległej sieci i zaawansowanych ustawień coś przeoczyłam. Jakiś ważny fakt (?) prócz samego uruchomienia protokołu DLNA + wskazanie katalogu podglądowego ?

OT. @r_p_r
Router nie kupujemy na co dzień, dlatego będąc na Twoim miejscu zakupiłabym ponownie RT-N66U - m.in. mocniejsze peryferia, zewnętrzne anteny zwiększające zasięg itd. - kwestia zapotrzebowania i uwzględnia przyszłości.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jeśli pozostałe formaty działają, to chyba nic się nie da z tym zrobić. Zobacz jeszcze, czy odtworzy filmy z innym kodekiem video i z rozszerzeniem mkv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry