SONY HX820 czy Panasonic TX-P50VT30?

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Było trzeba przystawić twarz albo ręce do matrycy, tak na odległość 5-10 cm

Porównywałem w ten sposób PDP Panasa i różne LCD na LED'ach i jest niestety różnica.
Nawet dziś w "sklepie dla idiotów". Może PDP już tak nie grzeją jak kiedyś ale nadal czuć wydzielające się ciepło z matrycy.
 

robertos80

New member
ja dziś będąc w MM dotknąłem dłonią ekranu i faktycznie był ciepły, nie wiem na ile wpływa to na ogrzewanie otoczenia i czy ma to związek z faktem, że tv pewnie grał od rana, ale po odsunięciu dłoni na niewielką odległość już nie było czuć ciepła
 

redlum

New member
Bez reklam
To że plazmy grzeją bardziej niz lcd to jest fakt. Ale nie są juz takimi grzejnikami jak kiedyś.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

don111

Banned
ja dziś będąc w MM dotknąłem dłonią ekranu i faktycznie był ciepły, nie wiem na ile wpływa to na ogrzewanie otoczenia i czy ma to związek z faktem, że tv pewnie grał od rana, ale po odsunięciu dłoni na niewielką odległość już nie było czuć ciepła
w MM tv gra na maksymalnym kontraście, a to też ma wpływ na ciepło z ekranu plazmy, w domu ustawisz co najwyżej na połowę tego

Skoro nowe plazmy tak się nie grzeją to po co montują w nich z tyłu wentylatory ?
W 42PV80 nie było wentyli
są plazmy z wentylatorami jak i bez, tez bez wentylatorów grzeją się z tyłu bardziej, te z wentylatorami nie grzeją się prawie wcale z wiadomego powodu
u mnie z wentylatorów w największe upały powietrze wylatywało lekko ciepłe, a najczęściej letnie
 

redlum

New member
Bez reklam
A własnie Ci mają juz panasonic vt30 to jak jest z usb? odtwarza mkv? i jak z napisami?

odtwarza mkv (te z dzwiękiem DTS tez ale bez fonii); napisy srt; czasami możesz mieć problemy z kodowaniem; problemem są małe napisy - aby je zwiększyć to trzeba je wmuksować w mkv;

chociaż nie wiem jak po updacie - bo teraz używam DUNE HD SMART D1
 

robertw65

New member
Witam,
Od niedawna jestem posiadaczem P55VT30. No cóż....czy jestem rozczarowany? Może tak, ale tylko trochę. Mam wątpliwości co do płynności obrazu - zauważyłem, że takiej płynności nie ma przy oglądaniu piłki nożnej. Wyraźnie widać, że szybka piłka uderzona z połowy boiska bardziej skacze niż płynie - mecz nagrany na dekoderze cyfry, transmisja TVPHD (o ile się nie mylę). Nie wiem, być może to sprawa transmisji, bądź dekodera. Mój ulubiony sport - snooker: też mam wątpliwości, bo przy ujęciu z dalszego planu każda bila ma różnego koloru otoczkę, a z bliska bile wyglądają ok. W tym wypadku może przydałaby się kalibracja, ale kalibracja nie pomoże chyba w płynności obrazu. Zabiorę się za to w odpowiednim czasie, po remoncie:).
No a teraz trochę ostrzej - jeżeli chodzi o multimedia, to panasonic jest globalną porażką. Przegrałem od kumpli trochę filmów mkv i avi - u nich bez problemu są odtwarzane (jeden ma samsunga, drugi sony'ego), a na moim 90% mkv-łek jest nieobsługiwana. Jeżeli już odczyta, to prawdopodobnie nie obsłuży napisów. W przypadku jednego filmu avi, napisy były czytane z usb, a przez dlna nie. Trochę się tym bawiłem, ale straciłem cierpliwość. Np. jest sobie film mkv z napisami ang i tv odtwarza go bez problemu. Jeżeli za pomocą mkvmerge usunę napisy, to wynikowy plik jest już przez tv nie do odczytu (oczywiście na kompie jest ok). Ściągnąłem do tego filmu napisy polskie w formacie txt. Przed dlna napisów tych mój wspaniały panas nie widzi, ale za to widzi przez usb....tylko bez literki "ś". Cuda....cuda... Byłbym wdzięczny, aby ktoś wznoszący pod nieba to cudo techniki wskazał mi link opisujący rozwiązanie problemu z mkv i napisami w VT30.
Na razie tyle, acha....jeżeli ktoś mówi, że plazma się grzeje, to mój P55VT30 to chyba....lcd :).
 

don111

Banned
odnośnie jakości - być może na wyjściu dekodera masz 50hz (np 1080i/50 zamiast 1080i/60), niby to Panasonic poprawił ale wciąż lepiej działa w 60hz

odnośnie głupot, czyli wielkiego problemu z usb - kup sobie Asus O play za 200zł i będziesz miał spokój, nie każdy odtwarzacz wbudowany w tv jest idealny, każdy ma jakieś denerwujące ograniczenia, a już w szczególności Panasonic
 

robertw65

New member
z dekodera cyfry mam 1080i/50.
Multimediami przez dlna czy usb tak bardzo się nie przejmuję, ponieważ i tak chcę zakupić jakiegoś blue raya z obsługą dysków zewn. i różnych formatów filmów i bezproblemową obsługą napisów (ciekawe, czy taki znajdę). Wykorzystam wtedy również w pełni zapisane ścieżki dźwiękowe. Pomimo tego, że jak na telewizor dżwięk jest naprawdę dobry, to przez amplituner efekt będzie lepszy. W sprawie mkv i napisów kontaktowałem się zresztą z supportem panasa, ale nie gwarantują, że wszystko będzie odtwarzane tak jak na kompie, czemu się zresztą nie dziwię. Tak jest też zresztą napisane w instrukcji - to, że plik jest zgodny z obsługiwanym formatem nie oznacza, że będzie obsłużony :).
 
Do góry