Sony HX800 a Pioneer PDP - LX 5090

chomik05

New member
Koledzy może doradzicie co zrobić :)

posiadam TV 46'' HX800, ogólnie jest ok, w jakiejś dalszej lub bliższej przyszłości :shock:
planowałem go wymienić na 4K - 55X9005B (na pewno nie nastąpi ta wymiana szybko... :cry: kasa...)

ale przez przypadek pojawia się możliwość wymiany mojego HX 800 na KURO LX 5090 (kolego kupił sobie KD-65X9005B :evil:, starego Kuro chce dać do pracy więc zaproponował wymianę, ja mu daje HX 800, a On oddaje KURO :krol:

Kuro wiadomo telewizor legenda, już starej daty, ale to KURO, do tego 55 cali, gdzie już zyskam w porównaniu do mojego,
tylko czy jednak jakość obrazu, jak by nie było starego już KURO, w stosunku do trochę młodszego HX 800 nie będzie odstawać, czy warto zrobić tą zamianę,

dodam że TV potrzebny tylko do oglądania i gier PS3, PS4, żadnego 3D czy internetu,

jak sądzicie?

czy sobie polepszę :) czy pogorszę???
 

chomik05

New member
dodam że TV kolegi, był kupiony jako nowy z salonu, nie jest masakrycznie eksploatowany, normalne użytkowanie, oglądanie tylko tv, bez gier, ogólnie w bardzo dobrym stanie :)
 

klaus71

New member
Bez reklam
jeśli chodzi o jakość obrazu do wieczornego oglądania to Kuro zmiata tego Soniaka bez mrugnięcia okiem. zresztą od X9005 też jakość będzie miał dużo lepszą przy oglądaniu wieczornym.
w dzień to niestety LCD z Kuro wygra bo powłoka Kuro niestety ma swoje lata i plazma w dzień ogólnie nie da takiej jasności jaka przydaje się w dzień.
także wiek tego Kuro jest w pewnym sensie problemem - może się zepsuć bo to są tv już 6 letnie.
no i podstawowa sprawa skoro masz lcd to może jednak ci obraz plazmy nie przypaść do gustu bo jest po prostu inny. dla mnie lepszy ale wielu woli lcd.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Koledzy może doradzicie co zrobić :)

posiadam TV 46'' HX800, ogólnie jest ok, w jakiejś dalszej lub bliższej przyszłości :shock:
planowałem go wymienić na 4K - 55X9005B (na pewno nie nastąpi ta wymiana szybko... :cry: kasa...)

ale przez przypadek pojawia się możliwość wymiany mojego HX 800 na KURO LX 5090 (kolego kupił sobie KD-65X9005B :evil:, starego Kuro chce dać do pracy więc zaproponował wymianę, ja mu daje HX 800, a On oddaje KURO :krol:

Kuro wiadomo telewizor legenda, już starej daty, ale to KURO, do tego 55 cali, gdzie już zyskam w porównaniu do mojego,
tylko czy jednak jakość obrazu, jak by nie było starego już KURO, w stosunku do trochę młodszego HX 800 nie będzie odstawać, czy warto zrobić tą zamianę,

dodam że TV potrzebny tylko do oglądania i gier PS3, PS4, żadnego 3D czy internetu,

jak sądzicie?

czy sobie polepszę :) czy pogorszę???
Ale ja nie rozumiem zupełnie Twojego zapytania.
Znasz HX800 z codziennej eksploatacji, masz możliwość przekonania sie samemu co oferuje Kuro.
I Ty pytasz na forum co brać, zamiast samemu wyciągnąć wnioski z tego co widzisz?!
Ważniejsze są dla Ciebie opinie forumowiczów, którzy w 99,9% przypadków nie mieli takiego porównania?
No pomyśl trochę.
 

chomik05

New member
zadając to pytanie liczyłem iż może są użytkownicy Kuro, wszak był to kultowy tv swego czasu i bardzo możliwe że wielu z Was miało z nim styczność...

a że jest sprzed kilku lat, więc pewnie nie jeden użytkownik przesiadł się z Kuro na inny model, więc ma porównanie czy nowe, nowsze modele daleko odstają od Kuro...

wiadomo że porównam osobiście oba tv, tym bardziej że to tv kolegi i mogę potestować, lecz chyba po to jest forum aby zapytać :lol:

czerń jest lepsza od HX 800, niemniej tak jak kolega Klaus71 zauważył są pewne minusy, właśnie o to chodzi aby zwrócić na nie uwagę i rozsądnie zdecydować,

najlepiej to oba tv postawić obok siebie i porównać obrazy :roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No właśnie, ponieważ to kolega to weź swój i sprawdzisz czy to jest Twój wybór.
Ja bym zamienił.
 

klaus71

New member
Bez reklam
poproś kolegę by pożyczył ci tego Kuro do domu i pooglądaj - w dzień i w nocy.

to co w Kuro boli mnie także to np. brak upłynniaczy z prawdziwego zdarzenia - judder kinowy jest spory chyba że odtwarzasz filmy z kompa i masz np. MadVR - wtedy żaden upłynniacz w tv nie ma szans.

niektórzy także narzekają że jakiś nalot czerwonego odcienia/pikseli się w tv pojawia (chyba red brush) - ja to mam tylko na czarnych obszarach obrazu i widzę z 0,5 m więc dla mnie nie problem - oglądam conajmniej z 1m i wtedy jest to dla mnie niewidoczne.

dla mnie Kuro2 ma jakość taką że dopiero Oled z nim wygrywa. więc w pewnym sensie się tobie nie dziwię że korci.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kuro, to Kuro, ale jak planowales wymiane na 55X9005B, to ja bym sie nie zastanawial i bral tego Soniaka 4K zgodnie z planem.
 

chomik05

New member
dzisiaj zrobię małe porównanie Kuro i mojego Sony, przywiozłem od kumpla tv i zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :)

z czasem kupie 4K, ale jeszcze chwilę zaczekam jak zejdą do 7-8 tyś
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już są tańsze niż 6000 zł - Philips 55PUS7809 i jeszcze extra gra !!!
Niektórzy już kupili.
 

chomik05

New member
do ego ten Philips ma fajnie cienką ramkę, tylko nie wiem czy ten Ambilight nie jest denerwujący podczas wieczornego oglądania
 

leotdi

New member
1) jeśli chodzi o jakość obrazu do wieczornego oglądania to Kuro zmiata tego Soniaka bez mrugnięcia okiem.... 2) w dzień to niestety LCD z Kuro wygra bo powłoka Kuro niestety ma swoje lata i plazma w dzień ogólnie nie da takiej jasności jaka przydaje się w dzień..... 3)
także wiek tego Kuro jest w pewnym sensie problemem - może się zepsuć bo to są tv już 6 letnie.
no i podstawowa sprawa ... 4) obraz plazmy nie przypaść do gustu bo jest po prostu inny. dla mnie lepszy ale wielu woli lcd....


dawno nie pisałem :p

oglądam różne TV, gdyż kupuję wkrótce coś moim "młodym" ... i dochodzę do wniosku, że Kuro ma się dalej dobrze !

Posiadam 60" Kuro, i tak :

1) zgoda !!!
2) nie do końca - salon b.nasłoneczniony - nie mam rolet - i daje radę ! (tryb oczywiście bez oszczędzania energii)
3) jak stare wino - jasne, brak bajerów typu Smart-TV itd., ale obraz - dalej sam się broni !
4) zgoda = po prostu jest lepszy, bardziej plastyczny ! (a sceny wieczorne / nocne .. to chyba wielu wiadome)


Suma summarum : kupno dziś innego TV na tym tle, to dla mnie byłby nie lada problem ...

ps.
nawiasem -> uwagę skierowałem na Sony 50''LED KDL-50W805B. Przyjąłem Max. przekątnej z dobrą matrycą za rozsądne pieniądze (~3.500,-). Będzie OK ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skieruj uwagę na Sharpa Quatrona.
Do tej pory to ten telewizor najczęściej ląduje właśnie u właścicieli plazm Pioneera i do tego z ogromnym powodzeniem.
 
Do góry