Sony HX750 płynność obrazu

Yatzeque

New member
Nie ma ideału mariusz67 jeśli chodzi o TV.
tańsze maja kiepski obraz a droższe są zazwyczaj przebajerowane i czasem nie wyrabiają. Sam szukałem ideału ale nie znalazłem...
:)
Nie mniej jednak soniacz 46hx750 wg moich doświadczeń dotychczasowych prezentuje się najlepiej na tle konkurencji w tym przedziale cenowym.
 

fula

New member
A która konkurencja składała Ci soniacza?
LG, Samsung czy Panas?
Odpowiedź jest po assempled in .....
:) Pozdrawiam składaki.


Niegdyś koncern Sony był symbolem rozwoju japońskiego przemysłu nowoczesnych technologii. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat spółka sprzedała swoje fabryki telewizorów w Hiszpanii, Słowacji i Meksyku oraz przeniosła ponad połowę swojej produkcji do innych firm, z którymi kooperuje na zasadzie outsourcingu. Jedną z nich jest Hon Hai Precision Industry, producent elektroniki współpracujący także m.in. z Apple Inc.

Sony obecnie korzysta z czterech własnych fabryk telewizorów. Znajdują się one w Japonii, Brazylii, Chinach i Malezji.
 
Ostatnia edycja:

matiss88

New member
Jest też taki model 46nx720 z zeszłego roku , oglądałem na nim programy hd , mecze , zwykłe z c+ oraz grałem na ps3 wszystko dla mnie . hx750 ma dwa razy więcej Hz , reszta praktycznei się nie różni ( no może jedynie słabszy głośnik) . Więc oceniając po parametrach to cena do jakości ok 3000 jest dość dobrą. Ale przez ten temat chyba zdecyduje się na zakup w salonie sonycenter.. myślicie ,że to coś daje jeśli chodzi o rozpatrywanie gwarancji itp? Czy da się tam negocjować ceny?
 

Yatzeque

New member
Fula,
gdybym miał rozpatrywać zakup czegokolwiek pod kątem składaków to chyba nic bym nie kupował: skoda to przecież części VW, piwo żywiec jest przecież już "fikcją" bo to heineken, czy co tam. No i nie jesteśmy Polakami tylko członkami EU...
Na początku wybrałem LGka - model LM42 620s i zawiódł mnie: jasne pasy poczas oglądania meczów czy szybkich scen na jasnym tle - na formach wyczytałem że to kwestia matrycy i procka, który nie wyrabia. Do tego clouding większy niż w Sonym. Samsungi wciskają w każdym markecie, a nie lubię jak się komuś coś wciska, zresztą barwy sa - jak dla mnie - nieco za mdłe. Panasa mam starego w domu i od 11 lat chodzi jak brzytwa, ale teraz to skupili się na mniej lub bardziej krytykowanej plazmie.
Dlatego dorzuciłem kilka zeta i ...wybrałem mniejsze zło i teoretycznie najmniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia - w moim tylko odczuciu - jakiś błędów czy wad.
jak wspomniałem ideału nie ma a każdy kupuje co chce.
To czy jest to składak, to mam delikatnie w nosie.

co do pytania matiss88: po lekturze wielu wypowiedzi na temat TV czy Sonego zdecydowałem się na zakup w sklepie - gdzie jest możliwość ew. zwrotu bez podawania przyczyny. Nie każdy sklep internetowy to respektuje (albo uważa, że nie można nawet rozpakować TV, bo wtedy nie ma zwrotu - bez sensu). Jesli mieszkasz w mieście gdzie jest punkt wydań i zwrotów to tam kup. jeśli w SC będzie jakaś ciekawa promocja - to kup własnie tam. Z doświadczenia wiem, że nie chcą negocjować i na pytanie mozliwości zwrotu kręcili nosami. Po dłuższej rozmowie zostawiali ewentualność 1 czy kilku dni "w drodze wyjątku". W Mediamarkt jest 14 dni (tylko wymiana) a w niektórych sklepach internetowych 10 dni (wymiana lub zwrot).
pamiętaj, że nigdzie indziej niż w domu nie sprawdzisz w pełni TV. No chyba, że u jakichś fachowców zajmujących się kalibrowaniem czy telewizorami.

A chyba najważniejsza rada jest taka, że - trzeba umieć odpuścić, bo im dłużej się szuka tym więcej znajduje rzeczy które w - wg mnie każdym tv - się dostrzeże...
:)
 

kopytqo

New member
Yatzeque:

Utrafiles w sedno.
2 m-ce temu przechodzilem ta sam koszmar. Im dalej w las tym wiecej drzew.
Jestem swiadom z niektorych wad tego tv. Mimo to jestem z niego mega zadowolony. Ma jedna denerwujaca wade. Moj egzemplarz ma 40 cali zamiast 46 ;-)))

Wszystkie testy skupiaja sie na analizie czerni, "ile jest cukru w cukrze", a prawda jest taka ze jakosc jest juz na tym etapie rozwoju techonologii wystarczajaca, a napewno porownywalna w danym przedziale cenowym. Co tak naprawde jest najwazniejsze, a czego nie ma w recenzjach ( bo i jak ma byc) subiektywne postrzeganie niuansow.

Dla jednych istota jakosci bedzie realne 100Hz, dla innych wierne odwzorowanie kolorow, jeszcze inny wyrzuci TV bo menu bedzie za wolne, albo bo guzik XYZ na pilocie jest w zlym miejscu.

Tak naprawde to wlasnie te drobne niuanse definiuja czy cos nas irytuje czy nie
 

eM!

New member
...Niegdyś koncern Sony był symbolem rozwoju japońskiego przemysłu nowoczesnych technologii. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat spółka sprzedała swoje fabryki telewizorów w Hiszpanii, Słowacji i Meksyku oraz przeniosła ponad połowę swojej produkcji do innych firm, z którymi kooperuje na zasadzie outsourcingu. Jedną z nich jest Hon Hai Precision Industry, producent elektroniki współpracujący także m.in. z Apple Inc.

Sony obecnie korzysta z czterech własnych fabryk telewizorów. Znajdują się one w Japonii, Brazylii, Chinach i Malezji.

Fula z całym szacunkiem i oczywiście nie bierz tego do siebie :). Prowadzenie małej (nie mikro) firemki oznacza podejmowanie bardzo wiele trudnych decyzji jak choćby podpisywanie kontraktów outsourcingowych. Nie jest to wygodne z punktu logistyki oraz kontrolingu ale za to jakie efekty finansowe daje zrzucenie większości problemów na kogoś innego :). Nie mówię tu o problemach technologicznych bo firmy outsourcingowe nie są od tego ale o problemach społeczno-polityczno-prawnych. Mój ostatni Klient (jako firma) zbankrutował ze względu na konieczność wygłuszenia hali produkcyjnej, bo sąsiadom to nie odpowiadało. Nie tyczy się rozwoju a konieczność nakładów była po jego stronie a nie producenta z ładnym logo.

Odnośnie "potęgi" Sony czy innych firm z tej branży - wszystko się pozmieniało. Nikt nie wydaje tyle kasy aby pokazać że umie coś zrobić, że jest najlepszy.
KD-84X9005
Dla mnie to jest przejaw rozwoju, projektor 4k jest przejawem rozwoju, osobiste okulary projekcyjne są przejawem rozwoju. Czy widziałeś projektor 4k na żywo podczas warszawskich targów? To była potęga połączona z najnowszą serią ampli, głośników, blu-ray itd.
Niestety jak pisałem wcześniej, czasy się zmieniły i Sony też nie daje takich hitów do sprzedaży jak choćby stary dobry Walkman. Aż łezka w oku się kręci :)
 

Turturum

New member
Z racji tej, że moi rodzice jakieś 15 lat temu prowadzili popularny sklep RTV, miałem do czynienia z różnym sprzętem. Był to dla mnie wręcz raj, bo mogłem potestować dosłownie wszystko.
Do dzisiaj stoi u nas stary Sony Trinitron.

Sony szanowałem do pewnego momentu. Nie pamiętam co było impulsem, ale coś z potwornym obniżeniem jakości produktów tej firmy. Ale w tamtym okresie czasu obiecałem sobie, że nigdy już nie kupię nic od Sony. I w zasadzie dotrzymałem mojego postanowienia.

Mało osób zwraca uwagę na kwestie gwarancji, na to jak ona przebiega, jak jest rozpatrywana. To kolejny problem naszych czasów. Firmy nie mają już własnych serwisów tylko takie, które dostają od, na przykład Sony, czy Nec, autoryzację. Nie dbają już tak o renomę i zadowolenie klienta, a z całą pewnością nie w Polsce. Na Zachodzie istnieje dość duże ryzyko pozwu z konsekwencjami dla firmy więc się starają. U nas jest po prostu jedno wielkie bagno na tym obszarze. Ludzie też niechętnie chodzą do sądu by walczyć o swoje prawa.

Nie do pomyślenia jest by klient musiał się wozić przez 2-3 miesiące z firmą, która ma burdel u siebie i robią wszystko by klienta załatwić po najmniejszej linii oporu, mimo faktu, e klient wozi się z ich niesprawnym produktem, a przy tak potwornie zaniżonej kontroli jakości, masówce, jakość i powtarzalność produktów mocno podupadła.

15 lat temu, wystarczyło wybrać model, nie było tego dużo, a modele były jasno opisane, jak i różnice między nimi, wybrać markę bazując na tym co się widzi, i miało się pewność, że zakup był dobry.
I tak jak napisano wyżej, firmy prześcigały się w nowatorstwie, w autorskich pomysłach, produkowali własne układy, własne części, a teraz każdy produkt znajdujący się na rynku jest w pewnym sensie "skundlony". Zatracono to co było charakterystyczne dla danego producenta, na rzecz masówki. Nie decydują już konstruktorzy lecz księgowi i to zabiło indywidualizm w tych firmach jak i jakość i trwałość produktów.

Sam miałem ochotę się przełamać i kupić KDL-46HX750, ale boję się tego jak załatwiane są reklamacje i ile to trwa w tym kraju, jak ja jako klient mam się wozić i walczyć z niekompetencją za moje pieniądze, a w sytuacji gdybym chciał iść do sądu będę miał z tym problem w przypadku Sony. Również jakość Sony jest mocno dyskusyjna. I o ile ten telewizor mi się spodobał pod kątem obrazu, bo stopka to nieporozumienie, tak reszta "klocków" świadczy przeciwko tej firmie, mimo, że mam pełną świadomość, że wszystko się psuje, dlatego ważne jest to jak załatwia się kwestie napraw gwarancyjnych.

Sporo czytając okazuje się też, że z jakością Sony tak ciekawie nie jest, mam tu na myśli to, że na przykład klient, który dostał wyższy model po 3 miesiącach albo dłużej, użerania się, nie jest żadną łaską producenta. Klient przede wszystkim oczekuje szybkiego, sprawnego, kompetentnego serwisu gdy już taka sytuacja zajdzie, ale zazwyczaj zakup telewizora nie jest rozpatrywany pod tym kątem. Klienta guzik powinno obchodzić, dzwoni, towar jest wymieniany, albo naprawiany, a cholernym obowiązkiem firmy jest to dopiąć na ostatni guzik i zmieścić się w obowiązującym terminie. Ale producenci niechętnie chcą wymieniać, najlepiej lawirować, komplikować, byle nie wymienić produktu.

Po prostu producenci na naszym rynku czują się swobodnie, niewiele im grozi, bo konsument boi się iść do sądu, łatwo konsumenta ugłaskać czy też nawet wręcz olewać, zwłaszcza takiego, który nie robi wojny na całe gardło.
I gdy się zestawi to jak świadczy się usługi gwarancyjne na Zachodzie, a jak u nas to naprawdę się odechciewa.

By pokazać dodatkowo mentalność naszego handlu posłużę się przykładem sprzed kilku dni. W jedne z sieci chciałem kupić plazmę panasonica z 2011 roku. Twierdzono że są to nowe modele co mnie zdziwiło bo wiadomo, że praktycznie niemożliwością jest znalezienie nowego egzemplarza. Po zweryfikowaniu przez sprzedawcę okazuje się, że są to modele powystawowe. Cena? Jak za nowy. Pytanie o obniżenie ceny z racji faktu, że to egzemplarze powystawowe, nie ma mowy o obniżce ceny. Coś co na Zachodzie jest normą u nas jest na odwrót. Mało tego, ten telewizor jest droższy, niż niedawno gdy był jeszcze powszechnie dostępny.

Czyli towar, który jest rozpakowany, towar, który jest eksploatowany, ma taką samą cenę lub wyższą jak nowy. To jest patologia.
 
Ostatnia edycja:

tedi111

New member
Witam wszystkich noszę się z zakupem sony 46hx750 proszę o odpowiedz ja wygląda podświetlanie matrycy podczas oglądania w nocy czy są plamy (może jakieś fotki) jak wygląda obraz w SD HD i jak jest z tym przycinaniem obrazu i czy jest wart zakupu i tej ceny. Jak on wypada do samsunga ES6800,ES7000
 

Turturum

New member
Akurat teraz oglądam film przy prawie całkiem zgaszonym świetle, w całkowitej ciemności oglądać nie lubię.
Plam nie widzę, a sprawdzałem w warunkach już domowych pod tym kątem, również przy filmach "ciemnych". To co często spotykane jest w sieci jako clouding mocno wyeksponowany na zdjęciach, tutaj nie występuje. Po prostu nie ma plam, nie widzę nierównomiernosci podświetlenia.
No chyba, ze z premedytacją ustawimy czarne tło i będziemy tego problemu szukać, to owszem znajdziemy clouding. Ale nie popadajmy w obsesję.

Podświetlenie ustawione na 5, lub 4. Tryb wygaszania ustawiony na minimalny.

Z fotkami jest tak, że są one kompletnie niewiarygodne w zakresie oceny cloudingu. Bo jeśli ustawi się długi czas ekspozycji, to wyciągniesz plamy z każdego LCD choćby nie wiem ile kosztował. Ale to fikcja i w ten sposób nie da się ocenić i nie warto w ten sposób oceniać.

Domownicy również nie zgłaszają problemu z cloudingiem. Tak więc tutaj jest mocno ok.

Często też bywa, że jakiś użytkownik wyśrubuje wszystkie ustawienia do tego stopnia, że podświetlenie świeci jak żarówki w żyrandolu i dziwi się że ma clouding.
Więc ja te informacje o cloudingu brałem na dystans...

Każdy telewizor trzeba jednak umieć ustawić, mieć trochę wyczucia jak być powinno :)

Ja Samsunga nie rozważałem w ogóle, bo już sam aspekt wizualny czyli design jest po prostu bazarowy i kiczowaty.
W ogóle zestawianie HX750 do wymienionych Samsungów, w mojej ocenie to jakieś nieporozumienie.


Nie chcę zostać źle zrozumiany. Nie polecam, ani nie nie polecam HX750.
Jestem daleki od zachłystywania się tym co sam wybrałem i zarazem polecania tego co sam zakupiłem.
Do każdej rady musisz podejść z dystansem, nikt za ciebie jednak tego wyboru nie dokona, a może jedynie dać ci jakieś sugestie. Bezwzględna ufność w odniesieniu do rad może się czasami nie opłacać.
Reszta to kwestia wyczulenia twojego wzroku, tego jaki masz poziom wymagań i oczekiwań. Jaką wiedzę, która ewentualnie pozwoli ci ocenić mankamenty i zalety danej konstrukcji.

Ja wymagam dość sporo od produktu, ale też zdaje sobie sprawę co mogę dostać za jaką kwotę.

Dla mnie priorytetem była jakość obrazu, nie uwzględniałem bajerów, bajery są konsekwencją zakupu jakiegokolwiek współczesnego telewizora. imit kwotowy jaki sobie założyłem to było te 4500zł, telewizor kupiłem znacznie taniej, ale w Sony Centre, bo była dla mnie istotna 5 letnia gwarancja producenta.

W mojej ocenie dokonałem dobrego zakupu i dobrego wyboru.
Jeśli miałbym dokonywać go po raz drugi, wybrałbym albo HX750 albo HX850.
Gdyby Sony produkował 50 cali z tych modeli to wybrałbym 50cali zamiast 46. 55 cali to już na moje warunki za dużo.

Nie mam mu zbyt wiele do zarzucenia na tle konkurencyjnych konstrukcji, które sprawdzałem, czyli mi.n. Sharp le830, czy też Panasonic ET5, i kilka innych.

No może fakt, że Sony nie obsługuje formatu MKV, ale o tym wiedziałem, więc nie jest to dla mnie jakieś zaskoczenie, telewizor i tak jest podpinany pod komputer.

A zaznaczam, że rozważałem zakup plazmy 50 cali St50 Panasonica.

Z SD również jestem usatysfakcjonowany. Miałem spore obawy, że będzie źle, a jest ok.
Jednak ja mam sygnał cyfrowy.

HX750 nie wolno oceniać na bazie standardowych sklepowych ustawień obrazu, bo te ustawienia to jawna profanacja możliwości tego telewizora, zresztą dotyczy to chyba każdego telewizora.


Ech muszę chyba poćwiczyć zwięzłe pisanie bo mi znowu elaborat wyszedł :)
 
Ostatnia edycja:

tedi111

New member
Witam wielkie dzięki za szybką odpowiedz bardzo mi to pomogło jestem coraz bardziej przekonany do tego modelu mam jeszcze jedno pytanie podświetlanie masz ustawione na 5,6 to chyba bardzo mało może dlatego nie ma cloudingu (do ilu można ustawić podświetlanie w tym modelu) ciekawe co będzie na 15 18 ja tak mam w samsungu LE40C650 jest wszystko OK.
 

Turturum

New member
Witam wielkie dzięki za szybką odpowiedz bardzo mi to pomogło jestem coraz bardziej przekonany do tego modelu mam jeszcze jedno pytanie podświetlanie masz ustawione na 5,6 to chyba bardzo mało może dlatego nie ma cloudingu (do ilu można ustawić podświetlanie w tym modelu) ciekawe co będzie na 15 18 ja tak mam w samsungu LE40C650 jest wszystko OK.


Podświetlenie domyślnie jest ustawione na 5. Ja pozwoliłem sobie zjechać na 4 na jednym z profili.
Maksymalnie można ustawić chyba do 9 albo 10 ale to nie ma sensu w mojej ocenie.
Nadal ustawienia dopieszczam ale nie chcę tego robić przy sztucznym oświetleniu bo wówczas poprawne ustawienie jest niemożliwe.
Jest też o tyle fajna sprawa, że w zależności od źródła, czy to naziemna, czy hdmi1, czy też plik, można ustawić niezależne parametry obrazu. To przyznam mi się spodobało. Ale to bajer pewnie w innych telewizorach też coś takiego jest w ten czy inny sposób rozwiązane.

Mam w domu kilka wzorców do fotografii, jak i monitor graficzny więc na tyle na ile to co mam pozwalało ustawiłem wstępnie telewizor. Niestety nie dysponuję spektrofotometrem ani żadnym kalibratorem na własność ani dostępu w tej chwili by przetrzepać nim telewizor. A szkoda.
Uwierz mi ustawienie podświetlenia na poziomie 4-5 jest ok.
Na pewno wpływa to na fakt, że cloudingu nie widzę ale zarazem obraz nie jest dla mnie za ciemny i biel nie wypala oczu. A o to przecież chodzi.

Gdy pierwszy raz bawiłem się tym telewizorem to obok stała plazma, którą byłem zainteresowany i to właśnie ją dość długo męczyłem jako pierwszą. Ale był to model poprzedniej generacji G30, powystawowy. W warunkach domowych miałem też możliwość przez kilka tygodni bawić się VT30 55 calową. Więc w tym momencie G30 nie robiła na mnie zbyt dobrego wrażenia.

Sony w ogóle nie uwzględniałem bo mi podpadli gdy wiele lat temu zmienił się zarząd firmy i to co wyczyniała ta firma mnie po prostu irytowało, a jestem pamiętliwy i obiecalem sobie że od Sony nic już nie kupię. Ten stan rzeczy się poprawił odkąd nastąpiła zmiana "władzy" w Sony.
Ale szukałem telewizora, który da mi określoną jakość obrazu i będzie miał pewne cechy, więc odstawiłem uprzedzenia na bok. A że obok plazmy stał HX750, to zacząłem oba telewizory ze sobą konfrontować. Oczywiście, że plazma ma pewne cechy, które się podobają. Ale ma też kilka innych które drażnią. Więc w drodze kompromisu padło na Soniaka.

Ale i tak musisz spędzić trochę czasu i pomęczyć ten telewizor. Ideałem byłyby warunki domowe, ostatecznie sklep, tylko wówczas dochodzi zafałszowanie percepcji bo raz patrzysz na Sony, a raz na inne stojące w pobliżu z wyśrubowanymi kontrastami, że można metal ciąć, dlatego tak ciężko jest kupić telewizor w tych czasach :).
Warto wziąć swoje plik wideo, który znasz na wylot i dostrzegasz różnice na różnych telewizorach.
Cloudingu nie jesteś w stanie sprawdzić w warunkach sklepowych. Chyba, że jakiś sklep ma wydzieloną przestrzeń do tego celu gdzie jest ciemno i zechcą tam przenieść dany telewizor.

Jeśli clouding nie daje ci spokoju, to lepiej byś w tym zakresie rozwiał swoje wątpliwości. Da ci to poczucie świadomego zakupu niezależnie od tego co wybierzesz. Nie bazuj na moim zdaniu bezwzględnie :) Pamiętaj też, że prawie wszystkie telewizory w sklepach pracują w trybie "sklepowym", który ma niewiele wspólnego z tym jak będzie obraz wyglądał u ciebie w mieszkaniu.
 

tedi111

New member
Witam kolejne wielkie dzięki za wyczerpującą wypowiedz mam jeszcze jedno pytanie jaką ten model posiada matrycę matową cz błyszczącą i czy montują różne matryce (oznaczenia) jak w samsungu
 

Turturum

New member
Witam kolejne wielkie dzięki za wyczerpującą wypowiedz mam jeszcze jedno pytanie jaką ten model posiada matrycę matową cz błyszczącą i czy montują różne matryce (oznaczenia) jak w samsungu

W HX750 jest półmat. Z tego co widzę to jest prawdopodobnie jakaś powłoka antyodblaskowa jak w niektórych notebookach. Czyli nieznacznie odbija gdy telewizor jest wyłączony, natomiast włączony nie stwarza problemów z odbijaniem w moich warunkach.

Natomiast w HX850 jest szyba Gorilla Glass i jest błyszcząca jak to szyba.

Jeszcze w kwestii cloudingu. Hx750 ma funkcję wygaszania w sytuacji gdy scena na ekranie jest ciemna. Jest to pewien trik producenta, by w skrajnych sytuacjach nie wyszedł clouding.
Można ją wyłączyć, a włączona ma zdaje się dwa tryby. Na dzień dzisiejszy jest u mnie wyłączona. To tez jestes w stanie przetetować tylko w warunkach domowych :)
 
Ostatnia edycja:

tedi111

New member
Witam a jak wyglądają filmy z USB divix jak z obrazem jest ostry nie zamglony i gdy są czarne pasy jak w panoramicznym obrazie nie ma świecących plam i jak on się ma do 55 calowego HX750 czy wszystko jest to samo bo też nad większym się zastanawiam jak powinna być minimalna odległość od telewizora w moim przypadku jest dokładnie 2,90 metra czyli nie całe 3 metry i nie wiem czy 55 nie będzie za duży
 

Turturum

New member
Witam a jak wyglądają filmy z USB divix jak z obrazem jest ostry nie zamglony i gdy są czarne pasy jak w panoramicznym obrazie nie ma świecących plam i jak on się ma do 55 calowego HX750 czy wszystko jest to samo bo też nad większym się zastanawiam jak powinna być minimalna odległość od telewizora w moim przypadku jest dokładnie 2,90 metra czyli nie całe 3 metry i nie wiem czy 55 nie będzie za duży

U mnie odległość wynosi jakieś 2,5 metra do 3 metrów.
I gdyby Sony robił 50 calowe modele tych telewizorów to wybrałbym prawdopodobnie 50cali. 55 jest w moim wypadku za duży. Chodzi też o miejsce w którym stoi. A nie chciałem by telewizor robił za parawan na okno i dominował w pomieszczeniu.
Materiały wideo odtwarzam sobie przez dlna, wymaga to softu do tego celu (serwer dlna). Jeżeli jakiś format jest nieobsługiwany to oprogramowanie transkoduje dany materiał co wiąże się ze znaczym obciążeniem procesora... Przynajmniej w oprogramowaniu, które używam obecnie.
Czasami bywa, że jakiś program w tv jest obcięty od góry i od dołu, ale nie widzę na nim plam.
Wiele zależy od regulacji telewizora. Jeśli ktoś ustawi jakikolwiek telewizor poza wszelkie normy poprawnych ustawień to wyeksponuje wszelkie wady technologi LCD(led).

55 calowy telewizor wymaga też więcej od procesora. Więc to, że procesor sobie z czymś świetnie radzi na 46 calach, może już być gorzej na większej przekątnej. Ale nie sprawdzałem tej kwestii bo moim targetem było 46 cali. Nie wiem ile rezerwy mocy ma procesor X-REALITY.

Tutaj z zakresu jaką przekątną wybrać, już Ci nie doradzę. Jedyne co mogę napisać, to tak jak wyżej. Ale do moich zastosowań swobodnie wystarczy te 46cali. Kupno telewizora o mniejszej niż 46 cali przekątnej to nieporozumienie w mojej ocenie. Zwłaszcza jeśli chodzi o materiał full HD.

Zabawne jest trochę zjawisko, gdy idąc do sklepu wydaje nam się, że 46 cali to maleństwo, a nawet 50cali to maleństwo, bo obok stoją 55 calowe lub większe telewizory. Dopiero w warunkach domowych okazuje się czy jest za duży czy nie :)
Ja sobie zrobiłem szablon o wymiarach telewizora i ustawiłem go w miejscu w jakim miał stać. To zobrazowało gabaryty w odniesieniu do pomieszczenia (23m2).

Co do jakości filmów. Wszystko zależy od materiału źródłowego, jeśli będzie miał gigantyczną kompresję i niską rozdzielczość to siłą rzeczy nie będzie wyglądał jak HD czy full HD. Pewnych ograniczeń jakościowych materiału wideo nie przeskoczymy i nie można oczekiwać, że z materiału wyjściowego o słabej jakości uzyskamy coś wiele ponad to. Tą kwestię najlepiej sprawdzić idąc z pendrivem do sklepu i ocenić samodzielnie.
Bo nawet jeśli napiszę "jest dobrze, bardzo dobrze, źle, fatalnie" to nie zobrazuje ci to kompletnie nic i nie jest miarodajne bo różny może być materiał wideo.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Divix a raczej dvd-ripy i niskie rozdzielczośći, do których głównie używano tego kodeka to przeżytek i do HD się nie nadaje, tym bardziej do odtwarzania na tv hd.
 

tedi111

New member
Witam wielkie dzięki za szybkie i obszerne odpowiedzi bardzo mi pomogły w wyborze tego modelu przy ostatecznym zakupie wezmę wszystkie Twoje sugestie i rady pod uwagę jak będę miał jeszcze jakieś pytanie będę pisał wielkie dzięki
 

tedi111

New member
Witam mam jeszcze jedno pytanie byłem dzisiaj w sklepie (Rtv EURO Agd) tuż przed zamknięciem i nie mogłem tego sprawdzić byłem zdecydowany na kupno cena (3999) pytałem o Sony HX750 Pan powiedział mi że obraz w sony w tym modelu i innych jest mało ostry tak jak za delikatną mgłą i ma mało jaskrawe kolory stonowane proszę o opinie czy to prawda
 

Turturum

New member
Turturum
a możesz mi napisać jaki rozstaw ma ta prętowa podstawka?

56cm

Witam mam jeszcze jedno pytanie byłem dzisiaj w sklepie (Rtv EURO Agd) tuż przed zamknięciem i nie mogłem tego sprawdzić byłem zdecydowany na kupno cena (3999) pytałem o Sony HX750 Pan powiedział mi że obraz w sony w tym modelu i innych jest mało ostry tak jak za delikatną mgłą i ma mało jaskrawe kolory stonowane proszę o opinie czy to prawda


Być może panu sprzedawcy po całym dniu pracy i gapienia się w wykontrastowane do oporu Samsungi z wyciekającą dominatą niebieskiego rzuciła się mgła na oczy... :)

Jaskrawe kolory według sprzedawcy to wyznacznik jakości obrazu?
W ogóle co to za parametr?

Na bazie czego dokonał takiej oceny i takiego werdyktu?
Z czym zestawił/porównał?
Naprawdę nie warto takich stwierdzeń brać poważnie, zwłaszcza gdy są rzucone bez uzasadnienia i poparcia konkretami i argumentami mierzalnymi.

Jeśli sprzedawca ostrość obrazu ocenia przy ustawieniach domyślnych na sygnale SD, często w warunkach sklepowych to oczekiwanie tzw "żylety" jest nie na miejscu jak i prawidłowości w odbiorze tego co jest na ekranie ze względu na warunki.

Często tak samo jest w tematyce fotografii. Wielu osobom wydaje się, że jak podostrzą do przesady fotografię, to wygląda to dobrze, a wówczas właśnie widać wręcz nienaturalność fotografii i brak wyczucia w obróbce materiału, to samo z kontrastem. To taka małą dygresja z obszarów którymi się zajmuję zawodowo...

Obraz jest wystarczająco ostry w HX750. Masz dodatkowo regulację samej ostrości od 0 do 100
optymalne ustawienie to gdzieś w okolicach 79-85 i już to jest dla mnie dość ostrym obrazem. Dużo zależy od źródła sygnału.
Tutaj też nie można przedobrzyć. Natomiast sygnał SD ma to do siebie, że będzie trochę bardziej "mydlany", czyli nie będzie tym czym jest materiał full HD pracujący w rozdzielczości natywnej telewizora. W końcu SD jest znacznie rozciągnięty...

Przy jego argumentacji posiadacze plazm powinni się pociąć mydłem w płynie z rozpaczy...
Bo plazmy mają naturalną cechę jaką jest mniejsza ostrość w stosunku do LCD. Ale ja osobiście tego w plazmie za wadę nie uważam.

Na około 10 różnych sklepów w jakich byłem, raz trafiłem na pracownika który sporo o telewizorach wiedział, a reszta nie wiedziała jak wybrnąć z pytań na które nie znali odpowiedzi, a były to pytania raczej bardziej kontrolne, nie oczekiwałem odpowiedzi.
Po prostu sprzedawcy niewiele wiedzą o tym co sprzedają.
Próbują coś tam improwizować ale z zasady rotacja pracowników i samego towaru w takich sieciach jest dość spora, a fachowość pozostawia wiele do życzenia.

Część ze sprzedawców ma wiedzę wynikającą z obserwacji telewizorów w sklepie, a to nigdy miarodajne nie będzie.

Jaskrawość nie jest żadnym parametrem definiującym jakość obrazu.
Kontrast zaś to inna sprawa.
Często klienci się na to nabierają, że im bardziej telewizor wali po oczach tym lepiej.
A to błędne podejście.

Po prostu taki telewizor trzeba odpowiednio ustawić. Współczesne telewizory mają to do siebie, ze wyciągnięcie z kartonu i włączenie nie wystarczy. Zakres regulacji jest dość spory.
W sklepie nie da się takich parametrów ocenić, nie da się też właściwie wyregulować by mieć choć pogląd do oceny obrazu.

Tak jak pisałem, nie namawiam Cię wcale na HX750. Napisałem w zasadzie o moim wyborze, o moich odczuciach, obserwacjach, i tym co widzę w warunkach domowych przy ustawieniach jakie zastosowałem.
Nie bierz mojego zdania jako sugestię na zasadzie "bierz koniecznie HX750 bo ja jestem zadowolony".

Moje zadowolenie jest bez znaczenia, ważna jest twoja ocena ale i zgromadzona wiedza.
Niestety takie czasy, że żeby coś kupić to trzeba robić z tego doktorat najpierw.

Każdy tv ma jakieś wady, nie istnieje ideał, czy to kwestia kątów w LCD (HX750 nie ma kątów idealnych, to nie plazma), czy to kwestia równomierności podświetlenia, oprogramowania sterującego telewizorem itd. itp.
Za jakiś czas może dorwę kalibrator to się tym trochę pobawię bo i monitor mam do kalibracji i odświeżenia profili.

Natomiast jestem daleki od polecania czegokolwiek na zasadzie jednoznacznego zakupu przez pryzmat mojego wyboru.

Kilka dni temu pobawiłem się jeszcze paroma modelami telewizorów i co ciekawe nadal bym wyboru nie zmienił tak więc dla mnie to był zakup trafiony.


Taka rada. Jeśli jesteś zainteresowany określonym modelem telewizora. To przewal różne fora dyskusyjne o jako takiej renomie, w poszukiwaniu ocen, analiz i wiarygodnych testów danego modelu. Najlepiej w przekątnej która Cie interesuje. Nie bazuj na jednym źródle informacji.
Później wyciągnij średnią z zebranych materiałów i będzie ci łatwiej dokonać wyboru.

I znowu wyszedł elaborat.
 
Do góry