Sony HDRCX115EB HD czy PANASONIC HDC-SD40EP

stilo_kielce

New member
Witajcie.

W okresie świątecznym otrzymałem na prezent kamerkę sony, tyle tylko że nagrywającą w standardzie SD, a więc mocno mnie nie zadowalającą.

W sklepie w którym została zakupiona zaproponowali mi wymianę tej kamery na 2 modele nagrywające w standardzie HD.

Ponieważ totalnie nie znam się na kamerach, a będę jej potrzebował do nagrywania okazjonalnych imprez czy czasami onboardów bo startuje w amatorskich wyścigach -> proszę Was o wybór pomiędzy tymi dwoma kamerami.

Z góry dziękuję za pomoc
 

aibo

New member
ja jestem od lat użytkownikiem kamer Sony i zdania nie zmienię - są najlepsze na świecie! :) Jeśli chodzi o ten model, na pewno charakteryzuje się dobrą, markową optyką Carl Zeiss oraz najlepszym w kamerach przetwornikiem obrazu Exmor R. Poza tym ma całkiem dobrą stabilizację obrazu (co prawda nie optyczną ale daje rade) i fajnie działające tryby automatycznej kontroli nad obrazem (to się chyba nazywa tryby iAuto). Znajomi mają i filmują swoje dzieciaki i w ich opinii REWELA!
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
I Panasonic i Sony to mniej więcej ten sam poziom jakości. Obiektywem się nie sugeruj, bo nowszy model Sony CX130 już nia ma optyki Carl Zeiss tylko własną Sony. Zresztą czy ktoś zauważy różnice?
 
Do góry