SONY HDR-XR550VE czy PANASONIC HDC-HS900

straber

New member
Witam,
Jako, że jestem nowy witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym kupić kamerę z wyższej półki coś co jest na rynku nowe czego nie będę musiał zmieniać przez dłuższy czas.
Zaznaczam, że będzie to moja pierwsza kamera i zbyt dużego pojęcia o filmowaniu na ten moment nie posiadam.
Mój wybór padł dość przypadkowo na SONY HDR-XR550VE lub PANASONIC HDC-HS900.
Kamerę SONY widziałem w salonie SONY.
Kamerę PANASONIC widziałem niestety tylko na zdjęciach.
Chciałbym prosić forumowiczów o jakieś opinie na temat obu produktów ze wskazaniem co kto by wybrał i dlaczego.
Osobiście bardziej skłaniam się do kamery PANASONIC ale zbyt dużego pojęcia na temat np. parametrów (co i jak porównać) szczerze mówiąc nie mam.
Za wszystkie opinie będę wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam,
Arek
 

marder

Member
Osobiście bardziej skłaniam się do kamery PANASONIC ale zbyt dużego pojęcia na temat np. parametrów (co i jak porównać) szczerze mówiąc nie mam.
Za wszystkie opinie będę wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam,
Arek
Przede wszystkim powinieneś porównywać jakość nagrywanych filmów. Temat, który producent robi lepsze kamery, jest wałkowany od dawna i w różnych wątkach, powinieneś je przejrzeć. Zaletą Sony jest z pewnością szerszy kąt obiektywu i świetna stabilizacja, z kolei Panas ma trzy przetworniki, dzięki którym lepiej odwzorowuje kolory a jego obraz jest ostrzejszy. Tutaj kolega podał linki do testu obu kamer w identycznych warunkach oświetlenia sztucznym światłem, możesz sam ocenić (SD900 to to to samo co HS900, ale bez twardego dysku).
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Witam,
Jako, że jestem nowy witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym kupić kamerę z wyższej półki coś co jest na rynku nowe czego nie będę musiał zmieniać przez dłuższy czas.
Zaznaczam, że będzie to moja pierwsza kamera i zbyt dużego pojęcia o filmowaniu na ten moment nie posiadam.
Mój wybór padł dość przypadkowo na SONY HDR-XR550VE lub PANASONIC HDC-HS900.
Kamerę SONY widziałem w salonie SONY.
Kamerę PANASONIC widziałem niestety tylko na zdjęciach.
Chciałbym prosić forumowiczów o jakieś opinie na temat obu produktów ze wskazaniem co kto by wybrał i dlaczego.
Osobiście bardziej skłaniam się do kamery PANASONIC ale zbyt dużego pojęcia na temat np. parametrów (co i jak porównać) szczerze mówiąc nie mam.
Za wszystkie opinie będę wdzięczny.
Serdecznie pozdrawiam,
Arek

Który produkt, porównywalnej klasy jest lepszy
Kamera Sony czy Panasonic,
Auto BMW i Mercedes,
Blondynka czy brunetka,
Piwo, wino, czy wódka.

Na takie pytania NIE MA sensownej odpowiedzi o czym świadczą sklepy.
Stoja w sklepie kamery Sony i Panasonic.
Gdyby, któraś z nich była zdecydowanie lepsza to inne by nie stały, w tej kjlasie cenowej.

Obie te kamery, jak na tanie i amatorskie są przyzwoite(ja mam Sony) i zadnej niema co się wstydzić.
A jakiej firmy masz telewizor i czy się go wstydzisz? :confused:
 

straber

New member
Który produkt, porównywalnej klasy jest lepszy
Kamera Sony czy Panasonic,
Auto BMW i Mercedes,
Blondynka czy brunetka,
Piwo, wino, czy wódka.

Na takie pytania NIE MA sensownej odpowiedzi o czym świadczą sklepy.
Stoja w sklepie kamery Sony i Panasonic.
Gdyby, któraś z nich była zdecydowanie lepsza to inne by nie stały, w tej kjlasie cenowej.

Obie te kamery, jak na tanie i amatorskie są przyzwoite(ja mam Sony) i zadnej niema co się wstydzić.
A jakiej firmy masz telewizor i czy się go wstydzisz? :confused:

Słodki Gucio,
Ja prosiłem o opinie, a nie o nic nie wnoszący post, który krytukuje moje zapytanie.
Pytanie jaki mam telewizor i czy się go wstydzę uważam za co najmniej nie na miejscu.
Jak nie widzisz sensownej różnicy pomiędzy piwem, winem, a wódką to przykro mi naprawdę.
Są produkty lepsze i gorsze pod wieloma względmi i po to jest to forum aby ich wady i zalety tutaj opisywać polecać lub nie i tego właśnie dotyczył mój post.
EOT
 

Marek.x

Member
Pytanie o tv o tyle ma sens,że posiadając np: tv panasonica podłączamy do niego kamerę sd900 i sterujemy nią pilotem od telewizora.Obie kamery są warte
polecenia,i ciężko coś radzić.Jeśli nie widziałeś serii xx900 panasa
to zerknij na zeszłoroczne xx700,są bardzo podobne i będziesz miał porównanie.
 

ArtiW

New member
seria 900 jest chyba trochę większych gabarytów. To może mieć znaczenie przy wyborze. Trzyma się ją, moim zdaniem, lepiej niż serię 700
 

slimak

New member
Bez reklam
Pytanie o tv o tyle ma sens,że posiadając np: tv panasonica podłączamy do niego kamerę sd900 i sterujemy nią pilotem od telewizora.

TV Samsung (i pewnie inne z HDMI CEC) też tak działają. Ale już przy próbie odtworzenia nagrania bezpośrednio z karty pamięci, najnowsze Panasoniki odtworzą 50i/50P, a Samsungi nie odtworzą ani 50p ani 50i.
 

straber

New member
seria 900 jest chyba trochę większych gabarytów. To może mieć znaczenie przy wyborze. Trzyma się ją, moim zdaniem, lepiej niż serię 700

No właśnie trzymałem w ręku kamerę SONY i jakąś 700-tkę PANASONIC i PANAS zdecydowanie lepiej leży w dłoni.
A co z tym 50i i 50p?
Chciałbym zgrywać materiał najpierw na dysk kompa, a następnie na płyty BluRay.
W salonie SONY gość powiedział, że nie będzie z tym problemu ale chyba rozminął się z prawdą?
Pozdrawiam,
Arek
 

ArtiW

New member
Ja miałem na myśli to, że Panas 900 lepiej trzyma się niż Panas 750.
Jednak chyba też (900) leży trochę lepiej w dłoni niż Sony 700, ponieważ ma bardziej obłe kształty. Z drugiej strony, jest wyraźnie większych gabarytów. Więc... :) coś za coś.
Mnie osobiście mniejsze gabaryty bardzie przypasowały, np. łatwiej upchnąć w torbę z aparatem.

Oczywiście powyższe nie ma się nijak do jakości nagrywania, ale ergonomia również ważna sprawa.

Co jest ciekawe to Panas ma funkcję zoom'a wyciągniętą poza ekran. Są to przyciski. Górny-przybliżenie, dolny-oddalenie.
W Sony sa to przyciski wirtualne. Moim zdaniem gorsze rozwiązanie. Kuriozalnym jest jednak odwrotne ich przypisanie, tzn. górny-oddalenie, dolny-przybliżenie. Ja tego nie kumam... Na szczęście zdecydowanie częściej używam zooma wykorzystując ten "suwak" na górze kamery.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jak nagrasz w 50i to od razu może wrzucić na płyte BD bo to ten sam format, bez głupiego przerabiania i tracenia czasu, genialne rozwiązanie ma PMB program do Sony kamer.
 

Marek.x

Member
Ja miałem na myśli to, że Panas 900 lepiej trzyma się niż Panas 750.
Jednak chyba też (900) leży trochę lepiej w dłoni niż Sony 700, ponieważ ma bardziej obłe kształty. Z drugiej strony, jest wyraźnie większych gabarytów. Więc... :) coś za coś.
Mnie osobiście mniejsze gabaryty bardzie przypasowały, np. łatwiej upchnąć w torbę z aparatem.

Oczywiście powyższe nie ma się nijak do jakości nagrywania, ale ergonomia również ważna sprawa.

Co jest ciekawe to Panas ma funkcję zoom'a wyciągniętą poza ekran. Są to przyciski. Górny-przybliżenie, dolny-oddalenie.
W Sony sa to przyciski wirtualne. Moim zdaniem gorsze rozwiązanie. Kuriozalnym jest jednak odwrotne ich przypisanie, tzn. górny-oddalenie, dolny-przybliżenie. Ja tego nie kumam... Na szczęście zdecydowanie częściej używam zooma wykorzystując ten "suwak" na górze kamery.

Panas sd700 jak i sd900 ma funkcję zooma w 3 miejscach
-na górze -i ta jest najbardziej poręczna(szybkość zomowania zależna od siły nacisku)
-przy ekranie LCD -przydatna podczas filmowania gdy kamerę trzymamy nisko,aczkolwiek b.wolne zomowanie w serii xx700 nie wiem jak w xx900
-w pierścieniu wielofunkcyjnym przy obiektywie

Seria sd900 jest o 8mm dłuższa od sd700 z uwagi na większy wyświetlacz 3,5cala-3cale w sd700
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
slow zoom bo o nim mowa, zawsze powinna byc wolna, widziales film zeby ktos zapierdzielam z zoomem :) dlatego wolno i nie spieszno i wtenczas film jest OK, niestety my nagrywajac sie spieszymy, nagrywamy tak jak nasze oko widzi, a powinnismy o polowe wolniej.
 
Do góry