SONY HDR XR-500VE problem!

vasquez

New member
Cześć
jestem od niedawna posiadaczem kamery SONY HDR XR-500VE...Kamera jest super...Świetnie filmuje słabo oświetlone sceny, odwzorowanie kolorów również ma znakomite... Jedyne co mne martwi to mało płynne ujęcia przy przesówaniu kamery w poziomie...Wiem, że chodzi tu o Interlacing, jednak w tym przypadku nie mogę sobie z nim poradzić: Próbowałem kompresje w VEGASie 9 z włączonym interlacingiem, z konwersją progressive scan (nterpolation fileds/blending fields), zostawiałem upper-field first itp...Kombinacje zrobiłem chyba wszystkie możliwe a efekt jak i na kompie (cyberlink powerdvd) jak i na moim Playstation3 nie jest powalający...Co mnie dziwi najbardziej, to to, że poprzednia kamera SD SONY (na kasety DV) również rejestrowała obraz z interlacingiem, niemniej po zostawieniu wszystkiego w VEGASIE po staremu (tak jak w templacie) efekt na TV jak i w powerdvd był znakomity!

Prosze o pomoc

próbka materiału tutaj

Plik zupdatowany - materiał prosto z kamery
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
chcialem sprawdzic ten plik, ale moj TV nie moze go odtworzyc, mysle tez ze jest jeden temat o sony i tej kamerce i jest dobrze tam to zamiescic, a nie tworzenie nowego temtu,
tych plikow nie ma potrzeby zmieniac, odtworz na jakim odtwarzaczu czy to n bluray albo TV sony i zobacz jak wyglada

nie rob przerobek w programach bo nie ma takiej potrzeby
 

vasquez

New member
Seba_Fan napisał:
chcialem sprawdzic ten plik, ale moj TV nie moze go odtworzyc, mysle tez ze jest jeden temat o sony i tej kamerce i jest dobrze tam to zamiescic, a nie tworzenie nowego temtu,
tych plikow nie ma potrzeby zmieniac, odtworz na jakim odtwarzaczu czy to n bluray albo TV sony i zobacz jak wyglada

nie rob przerobek w programach bo nie ma takiej potrzeby
ok znajde temat i tam to dam...plik nie byl zmieniany tylko wyciety by byl mniejszy :)

Ok...dalem oryginalny plik z kamery...
 
Ostatnia edycja:

vjdax

New member
Mam dokładnie ten sam problem z kamerą XR-200VE. Wykluczam na pewno winę komputera, ponieważ mam konfigurację dość mocną.Według mnie problem tkwi w niedoskonałości oprogramowania ponieważ zjawisko to nie występuje przy odtwarzaniu bezpośrednio z kamery na TV. Trzeba niestety czekać na nowe wersje kodeków i playerów. Oby jak najkrócej...
 

vasquez

New member
vjdax napisał:
Mam dokładnie ten sam problem z kamerą XR-200VE. Wykluczam na pewno winę komputera, ponieważ mam konfigurację dość mocną.Według mnie problem tkwi w niedoskonałości oprogramowania ponieważ zjawisko to nie występuje przy odtwarzaniu bezpośrednio z kamery na TV. Trzeba niestety czekać na nowe wersje kodeków i playerów. Oby jak najkrócej...
ja mam ten efekt na tv (puszczane pliki przez ps3) - co dyskwalifikuje dla mnie na dzien dzisiejszy ta kamere :(
Kupilem ja pod wesela w sumie - i co? nagram takie g...komus za pieniadze?
Stara kamera nie ma tego efektu...a to cos za 5000 ma...BEZ JAJ!
 

vasquez

New member
Seba_Fan napisał:
kupiles na slepo nie testowales

jak chcesz za odpowiednia sume moge kupic ja


nie no dzieki - taka pomoc mi sie jednak nie przyda...
wole znalezc rozwiazanie, a jak sie nie uda...to oddaje na gwarancji i mam w dupie...
To tak jakby miec samochod ktory moze skrecac kierownica o 20 stopni w lewo i w prawo..jezdzic sie da nie?....tylko na chuja taki komus samochod...
 

vasquez

New member
ok..sciagnalem 2i filmik w NTSC 29,97 fps
i KAMERA FILMUJE WTEDY PŁYNNIE...cudo obraz i płynność.
u mnie na palu lazi 10* gorzej...myslicie ze to wina kamery?
Jezeli ktos ma 500/520VE w PALU to poprosze o kontakt...Chetnie porownam pliki
 
Do góry