Sony HDR SR12

dunker

New member
Witam

pożyczyłem kamerke od kolegi na wakacje teraz chialem przerobic filmik do dvd .Poisiadm Ulead VideoStudio 11 ,ale jakos nie mogłem zrzucic filmiku poprzez uleada wiec skopiowalem pliki mts recznie,usb na kompa .Chcialem teraz te filmiki skonwertowac do jakiegos formatu aby sie nie ciol podczas obróbki i potem ładnie go wypalic na dvd w znosnej jakosci .
Jakimi ustawieniami przerobic mtsy i jakim programem najlepiej no i potem jakie ustawienia dla zapisu dvd ,prosze ?
Dla przykladu wziolem jednego malego mtsa i go przejechałem pal dvd 16-9 jakosc byla no taka sobie wiadomo jak sie oglada w pelnym hd a potem widzi sie taka jakosc to nie jest sie zadowolonym.Prosze o jakąkolwiek pomoc i wyrozumialosc ,czytalem duzo tutaj duzo ale jakos nie moglem poskladac nic do kupy

pozdrawiam
 

johanek

New member
Jest na to kilka sposobów - najprostszy z nich: pożycz od tego samego kolegi program który dostał w komplecie z kamerą (Picture Motion Browser) pozwoli Ci zrobić z materiału nagranego na kamerze zarówno materiał zgodny z formatem DVD, jak i BluRay co szczerze polecam (za kilka lat docenisz jakość BluRay)
Drugi sposób: ściągnij sobie z netu triala: http://www.sonycreativesoftware.com/download/trials/moviestudiopp
pełna wersja na 30 dni
Program jest o wiele bardziej zaawansowany ale za pomocą kilku kliknięć również przekonwertuje AVCHD na płytę DVD.
Powodzenia
 
Do góry