sony HDR-SR12, JVC HZ-HD7, CANON HF10, czy PANASONIC HS9

luki00775

New member
witam, jak w temacie ktorą z tych kamer doradzilibyscie mi wybrac?? ktora z nich nagrywa najlepiej? chodzi mi gl. o JAKOSC obrazu, nie kupie kamery dlatego ze ma 2x wiekszy dysk a nagrywa do kitu.... zapraszam do dyskusji i prezentowania swoich opinii... z tego co wiem jvc najlepszy przetwornik, deklasujacy rywali ale jak to sie ma w koncowym efekcie obrazu na ekranie?
 

emigrant

Member
luki00775 napisał:
witam, jak w temacie ktorą z tych kamer doradzilibyscie mi wybrac?? ktora z nich nagrywa najlepiej? chodzi mi gl. o JAKOSC obrazu, nie kupie kamery dlatego ze ma 2x wiekszy dysk a nagrywa do kitu.... zapraszam do dyskusji i prezentowania swoich opinii... z tego co wiem jvc najlepszy przetwornik, deklasujacy rywali ale jak to sie ma w koncowym efekcie obrazu na ekranie?

po co Ci ten post jak o tych 4 kamerach na tym forum już masz super informacje co i jak plus jeszcze każdej z nich review na camcorderinfo.com .

Poza tym, to te pseudo HD kamerki w klasie amatorskiej wszystko nagrywają podobnie i tu cudów nie będzie. Z tych co wymieniłeś dla mnie liczy się tylko HF10 i SR12, tylko te dwie kamerki są godne zainteresowania jeżeli cena nie gra priorytetowej sprawy. Choć kupując tego JVC(już chyba dość*stary model i dość*duża kamerka, jedna z pierwszych Full HD, choć wizualnie bardzo fajna) czy ten HS9 mało się straci albo można powiedzieć, że w ogóle.
Sam osobiście kupuję HF10 ze względu, że jest czarna, dość*dobry model, nie ma dysku i bezproblemowa praca z applowymi programami jak Final Cut Pro czy iMovie 08.

Sam musisz ocenić czego oczekujesz od kamery bo jakość*obrazu między tymi kamerkami to wsadź między bajki. Są takie same w dobrym oświetleniu naturalnym i tak samo słabe przy sztucznym albo w ciemnościach. O jakości mówimy w kamerach raczej półprofesjonalnych i lepszych a takie zaczynają się cenowo chyba od 8.000pln albo i więcej.
 
Ostatnia edycja:

luki00775

New member
owszem jest kilka tematow o tych kamerkach ale kazdy dotyczy JEDNEJ z nich i gdy ktos wtracal cos o innej to byl za to ostro krytykowany, mnie interesuje POROWNANIE jakosci obrazu
 

P_M_

New member
luki00775 napisał:
jeszcze chcialbym dodac pytanie czy te wszystkie kamery nagrywaja 1080p?
Canony napewno. Ale czy tak trudno zajrzec do specyfikacji?
Znosne recenzje znajdziesz na www_camcorderinfo_com
Masz tam nawet porownanie obrazu.
 

luki00775

New member
a wiec jeszcze raz was prosze... pomozcie mi dokonac wyboru miedzy hf10, sr12 i hs9, mam na to 4 tys wiec moge kupic kazda z nich, camorderinfo? nie znam angielskiego dobrze i nic mi z tego, tego typu tekstu nie wykalecze ze slownikiem, moze by ktos cos tu zacytowal w jezyku ojczystym?
jeszcze raz hf10, sr12, hs9? za i przeciw, głownie chodzi o jakosc obrazu

P.S 1920x1080 bez przeplotu nagrywaja wszystkie?
 
Do góry