Sony HDR-CX6EK

nowy 1507

New member
witam ponownie, czy ktos moze cos wie o tej kamerce, bede wdzieczny za wszelkie opinie. Chce zakupic canona hv10 , ale przegladajac sklepy ta kamerka tez wpadla mi w oko. Jesli ktos sie pokusi o jakas recenzje z plusami i minusami bedzie extra. z gory dzieki za odpowiedzi ;)
 

art71

New member
Mam problem z importem plików mts z kamery poprzez Picture Motion Browser , pokazuje że pliki są na karcie natomiast ich nie importuje, a odtwarzacz Player for AVCHD w momentcie otwarcia pliku zamyka się. Nie wiem co to może być.
 

Aleball

Member
Witam!
Mam zamiar kupić tą kamere i też chętnie poczytam o wrażeniach z jej użytkowania. Jeśli można więc prosić o dokładniejsze opisy byłoby fajnie.
Ponieważ w USA można kupić analogiczny model cx7, a różnica w cenie dość znaczna (w USA 900$), proszę o wyjaśnienie co tak naprawdę w domowym użytkowaniu trace mając NTSC a nie PAL?
Pozdrawiam.
aleball
 

robi250

New member
Witam!!
Dołączam się do prośby o jakieś konkrety , ponieważ zastanawim się nad kupnem tej kamery. Dane techniczne są opisane na wielu stronach lecz mnie najbardziej interesuje możliwość obróbki materiału nagranego tą kamerą. Wiadomo że kamery miniDV są do obrabiania (materiał z tych kamer) najlepsze , ale mi chodzi o drobne ,np przejścia między częściami nagrania , dodawanie zdjęć , muzyki lub głosu - chodzi o to czy takie rzeczy można robić po zrzuceniu materiału do komputera.
Do miniDV czasem używam programu "WinDVD Creator 3" - bo jest bardzo prosty w obsłudze , ale chciał bym wiedzieć czy i materiał z tej kamery można bdzie obrobić tym programem lub jakimś bardziej profesjonalnym np. "Adobe Premiere Pro". Interesuje mnie też jakość nagranego materiału w porównaniu z kamerami tej samej rozdzielczości miniDV i HDD , wiem że miniDV nagrywa w lepszej jakości obrazu od HDD przy takich samych parametrach , ale czy i pomiędzy Kartą pamięci , a HDD lub Kartą a DV też będzie różnica ??
Proszę o wypowiedzi
Pozdrawiam Robert
 
Ostatnia edycja:

robi250

New member
robi250 napisał:
Witam!!
Dołączam się do prośby o jakieś konkrety , ponieważ zastanawim się nad kupnem tej kamery. Dane techniczne są opisane na wielu stronach lecz mnie najbardziej interesuje możliwość obróbki materiału nagranego tą kamerą. Wiadomo że kamery miniDV są do obrabiania (materiał z tych kamer) najlepsze , ale mi chodzi o drobne ,np przejścia między częściami nagrania , dodawanie zdjęć , muzyki lub głosu - chodzi o to czy takie rzeczy można robić po zrzuceniu materiału do komputera.
Do miniDV czasem używam programu "WinDVD Creator 3" - bo jest bardzo prosty w obsłudze , ale chciał bym wiedzieć czy i materiał z tej kamery można bdzie obrobić tym programem lub jakimś bardziej profesjonalnym np. "Adobe Premiere Pro". Interesuje mnie też jakość nagranego materiału w porównaniu z kamerami tej samej rozdzielczości miniDV i HDD , wiem że miniDV nagrywa w lepszej jakości obrazu od HDD przy takich samych parametrach , ale czy i pomiędzy Kartą pamięci , a HDD lub Kartą a DV też będzie różnica ??
Proszę o wypowiedzi
Pozdrawiam Robert
Ponawiam prośbę o wypowiedzi na temat obróbki AVCHD
Wiem ,że już kilka programów bez problemu rozpoznaje i daje możliwość edytowania materiału , ale czy przy zapisywaniu na płytę dvd nie traci się jakości ?? Jak ma się jakość AVCHD do HDV , wiadomo że HDV łatwiej obrobić ale czy ktoś ma jakieś doświadczenia z plikami AVCHD ??
Czekam naodpowiedzi
Pozdrawiam
 

autorus

New member
Gdzie można dorwać instrukcję do tej kamerki bo na stronie sony polska raczej nie :(
No i każdy komentarz mile widziany :)

Autorus
 

pablowit

New member
Witam

Instrukcja do kamery dostepna jest na stronie Sony USA, tam ta kamera wystepuje jako HDR - CX7. Instrukcja jest identyczna z ta polska. Jakosc nagrywanych filmow jest bardzo dobra. Materialu nie edytowalem gdyz do ogladania filmow uzywam PS3.


PS. Przepraszam za brak polskich liter. Jestem na wakacjach we Francji i uzywam francuskiej klawiatury. Po powrocie moge przeslac polska instrukcje na maila. Wracam na poczatku wrzesnia
 

hypnos

New member
Aleball napisał:
Witam!
Mam zamiar kupić tą kamere i też chętnie poczytam o wrażeniach z jej użytkowania. Jeśli można więc prosić o dokładniejsze opisy byłoby fajnie.
Ponieważ w USA można kupić analogiczny model cx7, a różnica w cenie dość znaczna (w USA 900$), proszę o wyjaśnienie co tak naprawdę w domowym użytkowaniu trace mając NTSC a nie PAL?
Pozdrawiam.
aleball

Czy udło Ci się dowiedzieć jaka jest różnica w tych modelach ?
 
Do góry