Sony HDR-CX115 czy Samsung HMX-H200

ferryth

New member
Witam,

Zamierzam kupić kamerę. W przedziale cenowym, który mnie interesuje znalazłem ww kamery. Znalazłem trochę opinii i test kamery Sony, ale niestety nie udało mi się znaleźć nic na temat samsunga. Poza tym w internecie są rozbieżne informacje co do stabilizacji kamery Sony. Raz pisze, że jest optyczna, innym razem, że jest elektroniczna, a nawet znalazłem informację, że jest optyczna z elektronicznym wspomaganiem. Czy ktoś mógłby mi to wyjaśnić? :)

Proszę o opinie i pomoc w wyborze.

Pozdrawiam
 

ferryth

New member
Temat nadal aktualny.

Dowiedziałem sie, ze stabilizacja w Sony HDR-CX115 jest elektroniczna niestety. Natomisat w Samsungu HMX-H200 jest optyczna i działa idealnie. Poza tym kamera Samsung otrzymała tytuł najlepszego produktu video w kategorii urządzeń dla początkujących użytkowników TIPA Awards 2010. Nagrodę dostała HMX-H205, ale to to samo tylko ma wbudowaną pamięć.

Jedyne co mnie martwi to dźwięk pracy kamery, który podobno nagrywa się podczas kręcenia filmu i słychać go cały czas.

Czy ktoś się z tym spotkał?
 

rkaniews

Member
Sam jestem bardzo ciekawy Waszych opinii.
Akurat zakres cenowy obu kamer jak najbardziej mi pasuje, jestem zupełnym amatorem w zakresie kamer, a sprzętu potrzebuję do tzw. kotleta. Najwięcej i tak będę nagrywał synka.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mialem gdzies sample (zrobione osobiscie) XR520 i CX7 Sony i moge powiedziec ze sa zblizone, oczywiscie XR wygrywa, to nie wygrywa cenowo, kwestia co chcemy miec.
 

Lemoniada

Member
Temat nadal aktualny.

Dowiedziałem sie, ze stabilizacja w Sony HDR-CX115 jest elektroniczna niestety. Natomisat w Samsungu HMX-H200 jest optyczna i działa idealnie. Poza tym kamera Samsung otrzymała tytuł najlepszego produktu video w kategorii urządzeń dla początkujących użytkowników TIPA Awards 2010. Nagrodę dostała HMX-H205, ale to to samo tylko ma wbudowaną pamięć.

Jedyne co mnie martwi to dźwięk pracy kamery, który podobno nagrywa się podczas kręcenia filmu i słychać go cały czas.

Czy ktoś się z tym spotkał?

Jestem zainteresowany zakupem tej kamery z racji chyba moim zdaniem w tej cenie najrozsądniejszy zakup. Przejżałem kilka filmów na youtubie i nie słyszę żadnego dźwięku pracy kamery, czy może ktoś potwierdzić czy takie coś występuje?
sampel
YouTube - Samsung HMX-H200 Sunrise Test
słychać że kamera zbiera dość dobrze otaczające odgłosy, śpiew ptaków, itd

Może chodzi o dźwięk pracy zoomu który się nagrywa chociaż też przyznam że nie słyszę
sampel z zoomem
YouTube - HMX-H200 outside test
Dobry sampel pokazujący możliwości tej kamery
YouTube - Samsung HMX-H200 Test - Downtown Charleston, SC

Zastanawiam się jeszcze nad Sony HDR-CX105 oraz CX 115 ale to już trochę wyższa cena
 

Dogen

New member
sprzedam Samsung HMX-H200

witam kamera jest swietna niestety nie uzywam jej juz w ogole.kupilem ja w anglii 4 miesiace temu.obecnie nie mozna juz jej nigdzie dostac. chce ja sprzedac za 1000zl stan idealny nienaruszona folia ochronna ekranu...jutro wystawiam na allegro. jesli ktos jest zainteresowany prosze pisac na gg:4875270 pozdrawiam
 
Do góry