Sony HDR-CX 155, Panasonic HDC-SD60 albo...

rkaniews

Member
Dylemat duży.

Po wstępnym przewaleniu się przez forum i innych źródłach, po oszacowaniu zdolności budżetu waham się pomiędzy:
Sony HDR-CX 155; Sony HDR-CX 116; Sony HDR-CX 115
(ceny Sony praktycznie identyczne, z różnic to chyba tylko posiadanie dysk wew.)

Panasonic HDC-SD60
Samsung HMX-H204
JVC GZ-HD500

Ceny b. zbliżone, porównania ciężko znaleźć.

Zastosowania - domowe nagrywanie.
 

rafkam

New member
Mam podobne zestawienie i podobny dylemat
+ Sanyo_HD2000

Sony HDR-CX 115
Panasonic HDC-SD60
Samsung HMX-H204
JVC GZ-HD500

Moze ktosik pomoze?
 
Ostatnia edycja:

freshq

New member
Panowie, a do czego wa te kamery? Jaki macie sprzęt komputerowy do obróbki? Co będziecie nagrywali? Wszystkie kamery które przedstawiliście mają swoje zalety i wady. Ale napiszcie coś od siebie!
 

rafkam

New member
Młody rośnie - całe 9 miesięcy. Niedlugo zacznie chodzić, więc chcialem to uwieczniać. Czyli w większości filmowanie w domu, z czasem w plenerze. Krótkie filmiki z podróży itp

Sprzęt komputerowy na dzień dzisiejszy bardzo mocny - nie bedzie problemu z obróbka.
 

rkaniews

Member
Młody rośnie - całe 9 miesięcy. Niedlugo zacznie chodzić, więc chcialem to uwieczniać. Czyli w większości filmowanie w domu, z czasem w plenerze. Krótkie filmiki z podróży itp

Sprzęt komputerowy na dzień dzisiejszy bardzo mocny - nie bedzie problemu z obróbka.

Czy Ty to ja?? :-D Mam dokładnie taką sytuację. :hihi:
Żeby było trudniej to Panasonic HDC-SD66 też jest na tej półce cenowej.
 

rafkam

New member
:) - może uda sie cos razem wybrać.
Ja juz zastanawiam sie miedzy Sony HDR-CX 115 a Panasonic HDC-SD66. Ściagnalem sample z niemieckiej strony (VIDEOAKTIV | Camcorder | Videoschnitt | Präsentation) i wydaje sie ze sony ma żywsze kolory.Ale to może kwestia ustawień, których to panasonic ma więcej.
Na stronie HD camcorder reviews/tests and comparison of Sony PMW-EX1R (PMWEX1R),Sony PMW-EX3 (PMWEX3) and Sony PMW-EX1 (PMW-EX1E/ PMWEX1) Best values high można wyklikac porównanie i zobaczyc że Panas wypada lepiej. M.in. ma stabilizacje optyczna, więcej ustawień manualnych obrazu, większa wage i wymiary (dzieki ktorym lepiej sie ja trzyma), obsługuje karty SDXC.
Za Sony natomiast przemawia max bitrate - 24 Mbit/s zamiast 17 Mbit/s(Panas) co moze nie miec większego wpływu, przetwornik Exmor R zapewniający wysoką jakość obrazu przy słabym świetle, obiektyw Carl Zeiss no i te kolory z sampla :)

Nie wszystkie parametry do mnie przemawiają - bo i sie nie znam na tym a w akcji nie widziałem więc trudno stwierdzić, która lepsza.

Kierując sie ceną (z przesyłką) - Panasonic - 1600 (czarny, srebrny, czerwony),Sony - 1720 (czarny), 1660 czerwony.
 

rkaniews

Member
Do Sony 115 trzeba dokupić kartę - trzeba dodać parę złotych.
Zobacz cenę CX155 - pierwsza z brzegu to 1850, a CX116 to już 1730.
Ciężka sprawa. Szukałem porównań side-to-side tego samego obrazu z tych kamer, ale nie znalazłem.

Dzięki za link do sampli - zaraz popatrzę.

EDIT

Patrzę w te sample - Sony lepiej wypada wg nich (oczywiści subiektywna ocena). W ciemnej części materiału Panasonic pokazuje więcej szczegółów.
 
Ostatnia edycja:

rafkam

New member
Do panasonica d66 też trzeba dokupic. Dlatego to moje male porownanie dotyczylo kamer bez zadnych dyskow, pamieci wew. Wole takie rozwiazanie gdyz karty moge wykorzystyawac na przemian w lustrzance, telefonie, laptopie. A CX155 mzna porownywac z Panasonic HDC-TM60 (16GB)
 
Ostatnia edycja:

rkaniews

Member
Do panasonica d66 też trzeba dokupic. Dlatego to moje male porownanie dotyczylo kamer bez zadnych dyskow, pamieci wew. Wole takie rozwiazanie gdyz karty moge wykorzystyawac na przemian w lustrzance, telefonie, laptopie. A CX115 mzna porownywac z Panasonic HDC-TM60 (16GB)

Patrzę i patrzę i skłaniam się ku Sony. :popcorn:
 

rafkam

New member
Dzięki pdkl za material poglądowy - rzeczywiscie kolorki sa troche przyblakle ale to moze kwestia ustawien. A może mi sie wydaje i sony (przyklad ktory widzialem) ma podkręcone kolory.
Może ktosik zapoda tym razem material z kamery sony "w najlepszej jakości, bez obróbki,"?
 

don333

New member
Patrzę w te sample - Sony lepiej wypada wg nich (oczywiści subiektywna ocena). W ciemnej części materiału Panasonic pokazuje więcej szczegółów.
Jeśli rzeczywiście Panasonic daje więcej szczegółów w ciemniejszej części, to ponieważ autor wątku pisał o nagrywaniu w domu, Panasonic jest lepszym wyborem. Niemal wszystkie kamery dają bardzo dobry obraz w idealnym oświetleniu, ale warunki domowe to akurat gwarancja słabego oświetlenia. O ile ktoś w domu nie ma żyrandola na 10 żarówek po 100W każda ;)
rzeczywiscie kolorki sa troche przyblakle ale to moze kwestia ustawien. A może mi sie wydaje i sony (przyklad ktory widzialem) ma podkręcone kolory
Przejaskrawienie kolorów to norma w kamerach z segmentu konsumenckiego. Takie bardzo (lub aż za bardzo) żywe kolory przyciągają oko. W sprzęcie z wyższych półek się tego nie stosuje, bo taki sprzęt zwykle kupują ludzie, którym zależy na rzeczywistym oddaniu kolorów w nagraniu (które może później w postprodukcji przejść proces zmiany tonacji i saturacji koloru).
 

rkaniews

Member
Witam,
poniżej materiał z mojego Panasonica HDC-SD66, kręcony z reki, bez statywu w najlepszej jakości, bez obróbki, w różnych warunkach świetlnych
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: Klipy z kamery HDC-SD66.zip
Może się przyda do porównań. Jest to ca 400Mb.
Pozdrowienia

Również dziękuję za udostępnienie plików.
Teraz jeszcze tylko znaleźć surowe pliki od Sony cx115 i mamy kpl. Ma ktoś taki materiał do podzielenia się?:blagam:
 

mazeusek

New member
Napisze wam cos
Panasonic to syf kupilem kamere sdr s26 i wiekszego gowna nie moglem kupic
Poprostu ta firma to syf jakiego sie nie da oopisac moze kiedys byla dobra ale teraz to szajs
I nie obrazajcie sony bo panasonic do sony do piet nie dorasta
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Masz rację w jednym. Kupiłeś tanią słabą kamerę z cienkim przetwornikiem 1CCD (1 / 8 ").
Tu się zgadzam, ale nie uogólniaj, że Panasonic to syf bo ta firma produkuje dobre kamery.
Jednakże jakiej firmy kamery byś nie kupił to pamiętaj o jednym za jakość trzeba niestety zapłacić...
 

kondi39

New member
Podłączam się do tematu. Więc którą byście wybrali panasonic TM60 (dla mnie tu zaletą jest wbudowany obiektyw szerokokątny) czy sony CX155 ? ps. Będę nagrywał raczej na dworze kolegów na bmx i deskorolkach, ewentualnie jakieś uroczystości szkolne mam zamiar też spróbować amatorskiego teledysku. Co byście wybrali ?
 

ntgale

New member
Niedawno kupiłem kamerę Panasonic SD60. Głównym zastosowaniem dla niej kręcenie filmów z moją roczną córcią w roli głównej.
To co muszę po kilku filmach napisać, to to, że przy sztucznym świetle wychodzi ziarno na filmach. Częściowo można temu zaradzić wbudowaną lampą (której w Sony CX105 nie ma) ale dioda daje zimny odcień filmowanym obiektom.
Jest jeszcze kilka innych pozycji specyfikacji, które przemawiają za Panasonic SD60 a nie Sony CX105, m.in.:
- szerszy kąt
- stabilizacja optyczna
- większa ilość użytecznych pikseli
czy choćby taki szczegół jak automatycznie otwierana przesłona obiektywu.
Ja z zakupu jestem zadowolony i choć mogłoby być lepiej przy sztucznym świetle to nie jestem przekonany, że ta jakość jest warta dopłacenia do modelu 700 i pieniądze tu nie są większym problemem.
 

kondi39

New member
Czyli Panasonic lepszy. Zastanawiam się tylko czy TM60 (to chyba to samo co SD60 tylko ma pamięć flash) ma wyjście na akcesoria(np.lampa) i wejście na mikrofon ??
 
Do góry