SONY HD-4400 vs. SAMSUNG tz215

Jacol22

New member
Nie szukam KINA DOMOWEGO a jedynie taniej namiastki dobrego dźwięku z płyt DVD, koncertów. Przez jakiś czas dane mi jest jedynie oglądanie tvn'u z anteny jednak w najbliższym czasie się to zmieni. Wybrałem dwa modele "kina domowego" jednak kilka różnic między nimi nie pozwala mi wybrać właściwego. Mam kilka pytań na które nie potrafię znaleźć odpowiedzi:

1. rozumiem że zestaw Sony nie posiada subwoofera, tak? Czy warto z tego powodu brać Samsunga? Oczywiście z czasem kupię coś pokroju YAMAHA SW-030 ale teraz brak na to mamony. Z drugiej strony warunki mieszkaniowe nie są specjalnie "otwarte" na głęboki i przenikliwy baaas.
2. Sony nie ma USB, szkoda ale można z tym żyć, jak wygląda odczyt napisów w odtwarzaczu sony? txt z polskimi znakami daje radę?
3. Rozumiem, że z czasem, mogę bez problemów zastąpić odtwarzacz dvd dowolnym odtwarzaczem BD tak? Nawet innego producenta?
 

Jacol22

New member
martwi mnie tylko ten brak subwoofera.
w specyfikacji widnieje coś takiego:
* 10-centymetrowy, komórkowy głośnik niskotonowy wzmacniany miką
* 10-centymetrowy głośnik tonów średnich i niskich z Kevlaru

spełni to swoje zadanie przez te kilka miesięcy? pokój jest mały, a sąsiedzi mało wyrozumiali, jednak nie chciałbym porywać się na droższy sprzęt wiedząc, że za kilka złotych mniej dostaję więcej... basu ;)
 

Jacol22

New member
więc jestem już przekonany ;)

co do dvd to na ceneo same świetne opinie. mniejsza z brakiem polskiego menu.

a powiedz mi jeszcze czy sub pokroju Jamo 200 czy yamaha sw030 jest coś wart żeby kupować go już teraz czy lepiej poczekać i dozbierać do lepszego modelu? ;)
 

Jacol22

New member
czy to, że mój obecny telewizor ma jedynie dwa wejścia EURO stanowi jakiś problem przy podłączeniu zestawu sony? potrzebuje jakiś specjalny kabel? :niewiem:

ps. rozumiem, że te dwa małe głośniki to są tyle ;)
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Przewód euro idzie tylko z DVD, jak chcesz podłączyć dźwięk z TV do ampli to zwykłym przewodem stereo chinch, bo jak mniemam TV nie ma żadnego wyjścia cyfrowego. Tak, to są kolumienki satelitarne.
 

Jacol22

New member
mam dwa euro w telewizorze, chciałbym dźwięk z kanałów telewizyjnych również odtwarzać przez głośniki ;) szczerze mówiąc tak, jestem głupi ;)

moja wizja jest taka:
- dvd podłączone do ampli i jednocześnie do TV poprzez euro cośtam
- TV podłączony do ampli przez przejściówkę euro-3xCHINCH (IN/OUT)

dobrze rozumuję? :roll:
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jak nie masz wyjścia RCA stereo z tego telewizora to nie wiem czy jest sens kupować takie kino, bo dźwięku z TV w kolumnach nie uświadczysz. Lepiej kup sobie jakieś "zwykły" zintegrowany zestaw, który podłączysz przez scarta i tyle. Jeśli chcesz mieć bardziej nowoczesne i wszechstronniejsze kino (czyli w tym przypadku Sony) to polecam zmianę TV.
 

Jacol22

New member
zawsze pozostaje mi darować sobie dźwięk z tv przez kino do czasu zmiany telewizora, tak też chyba dane mi jest zrobić ;) dzięki:D
 
Do góry