Sony hc90e na co?

muszyna2

New member
Witam. Mam do Kolegów prośbę o pomoc w wyborze nowej kamery. Do tej pory używałem hc90e kamery świetnej pod każdym względem jak dla mnie. Przed zakupem tej kamery spędziłem długie godziny i dni na testach i porównaniach żeby nie popełnić błędu przed zakupem bubla(była to kamera samsunga coś o symbolu z cyfrą bodajże 20) W tedy to cena samsunga mnie skusiła teraz wiem że nie warto był oszczędzać kasę dla jakości wspomnień. Filmy z samsunga już nie wrócą jakości ale i tak dobrze ze są :) Teraz przyszła era full hd i wygody kart pamięci i dysków nie to co kastet niestety. Co do firmy z moich doświadczeń preferuje sony bo się nie zawiodłem i nie tylko ja. Stawiam na kamerę raczej bez dysku ze względu na wielkość i baterię. Jakieś kilkuletnie amatorskie doświadczenie mam więc proszę tylko o wskazówki i opinie. Moi faworyci to sony cx505,520 lub dla mnie nowość(jeśli chodzi o firmę) jvc gz hm 400 ze względu na opinie i cenę.Żadną z tych kamer jeszcze sam nie testowałem ale wiem że sony i wieczór(brak dobrego światła) to jest to. Więc prosił bym o wypowiedzi co warto po testować do max 3300zł Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
testuję jeszcze JVC HM 400 i mogę Ci polecić z czystym sumieniem.
Chociaż muszę dodać że Sony 520 - gra też extra .
Ale 500 zł zostaje w kieszeni. A wyposażenie i duże możliwości JVC powinny Ci wystarczyć:
JVC | HD Everio
Accessory Shoe

External accessories like a microphone or video light can be attached for serious shooting.
Conversion Lens Attachable

Optional wide-angle or telephoto conversion lens (46mm) can be attached for creative shooting.

n02_f02_pct_04.jpg
 

freshq

New member
Ja mam xr520. Miedzy cx520 i xr520 są malutkie różnice. Moja opinia o tej kamerze jest bardzo pozytywna. Jednak jedna rzecz moze i wymaga poprawy. Funkjca nightshot. Załącza się podczerwień, i można nagrywać nawet w nocy. Jednak i co z tego, jeśli odległość podczerwieni to parę metrów. Może jestem zbyt bardzo wymagajacy, nie wiem.
Nagrywanie przy słabym świetle faktycznie robi wrażenie. Nie ma żadnych szumów, ziarenek, obraz jest rewelacyjny. Szczególnie po podłączeniu bezpośrednio pod telewizor.
Jeśli chodzi o sposób zapisu, nie wiem który jest lepszy (karta pamęci czy hdd).
 
Do góry