Sony ex720 vs. Sony hx720 vs. Sony hx750

beimz

New member
Tak jak w temacie - zastanawiam sie nad kupnem któregoś z tych 3 telewizorów. Aktualnie najbardziej skłaniam sie ku sony hx 720 , ale słyszałem że ma kiepską czerń i kąty, to prawda ? Jak wypada w porównaniu z ex720 ? Pozostaje jeszcze hx750 , o którym wiem niewiele , miał ktoś z nim styczność ? Jeżeli tak to czym różni sie przede wszystkim od hx720 ?

Z góry dzęki za wieści :-o
 

Mylagos

New member
HX720 z tego co pamiętam ma lepszą czerń niż EX720, a dodatkowo posiada ulepszony procesor obrazu ( X-Reality Pro), więc będzie sobie lepiej radził z obrazami w standardowych rozdzielczościach. Co do HX750 to jeszcze się nie wypowiem, gdyż czekam na jakieś testy tego modelu.
 

matejank

New member
Ja tam na kąty i czerń w moim hx nie narzekam.
Obraz z kablowki po HDMI z dekodera ZYXEL- jest rewelacyjny zarówno SD jaki i HD.
Dobry procesor...
W pełni jestem zadowolony
 

MarvynCox

New member
Witam,
Sam mam podobny dylemat. Właśnie wróciłem do domu z dekoderem cyfry plus po pachą :) podłączyłem i odtwarzałem w sklepie nagrany materiał HD na 40hx720, 40ex720 oraz na dwóch plazmach Panasa: 42GT30 i 42ST30.
Jechałem do sklepu z przeświadczeniem, że kupię plazmę tylko kwestią było GT30 lub ST30 (wersja VT30 jest zbyt droga a obraz niewiele lepszy od wspomnianych). Poświęciłem sporo czasu podłączając ten sam sygnał (dekoder cyfry z materiałem nagranym) na 4 telewizorach. Mój subiektywny werdykt: tylko 40hx720 !!!
Mam nadzieję, że pomogłem :)
 

valec

New member
sony kdl40 ex720

Jeżeli ktoś posiada ten model może podzieli się informacją jaki jest w nim dźwięk. Przy tak różnych opiniach ciężko jest się połapać. pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego jak dla ciebie jest za drogi hx 750 to zobacz ile kosztuje odpwoiedniki tego modelu lg czy samsunga i zwtedy zobaczysz co jest tanie...
Lolek
 

walosek

New member
Wszystkie wymienione modele Sony w temacie, mają rewelacyjnie dopracowaną płynność obrazu. Brak juddera. U kolegi na Samsungu za 4tyś i wujka na LG za 3500 niestety brak płynności. Ex720 jak ktoś ma mało kasiorki to tez jest bardzo dobry wybór. 100HZ, ładne 3D itd. HX720 rożni się tym, że ma wygaszanie LEDÓW (troszkę inne niż w Ex720) no i ma 200HZ. Poza tym wszystko podobnie. Szybszy procesor bo ma XREALITY PRO a w X720 ma bez PRO. HX750 nie jest następcą HX720 a bardzie następcą Ex720 mimo nazewnictwa. Ma procesor Xreality bez PRO. Ma natomiast WIFI co jest plusem. Jedyny sklep co daje super cene na HX750 najnowszy model 2012 to EURO AGD gdzie cena za 40" to 3399 a za 46 4399 więc MIAŻDZĄCA cena :)
 

eM!

New member
Walosek, dość ogólnie nakreśliłeś temat, choć wiem co miałeś ma myśli ;). Że tu jest PRO a tam nie ma PRO.
Nie wchodząc w szczegóły techniczne o których możesz doczytać w internecie, co dana nazwa oznacza i jak działa w praktyce, mogę powiedzieć Ci jedno - bierz HX720 i będziesz zadowolony.
W porównaniu do EX720 jest mocno widoczna różnica w obrazie (oczywiście mówimy o odpowiednio ostawionych i skalibrowanych TV).
W sieci pojawiły się pierwsze HX750-ki więc, HX720 opadł z ceny trochę, a obraz trzyma się u niego bardzo dziarsko!
Na Twoim miejscu śmiało kupowałbym HX720, gdyż ma odczuwalnie lepszy obraz od EX720 i jest sporo tańszy od HX750.
 

beimz

New member
Zdecydowałem sie na hx750 , telewizor jest elegancki , w oglądaniu nie przeszkadza to że jest w naświetlonym pomieszczeniu . Jezeli chodzi o obraz to nie mam do niego jak na razie żadnych zastrzeżeń :). Telewizje mam cyfrową więc niestety nie wiem jak wszystko wygląda na analogu. Jest duzo bajerów internetowych , choć szczerze mówiąc to do przeglądarki komputerowej to jeszcze daleka droga -w kontekscie wygody i szybkości :)
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Byłem dzisiaj na szybko w salonie sony, spoglądnąłem na pokaz Valkirii na BR 55HX750 i powiem szczerze wrażenie wywarł na mnie konkretne. Zazwyczaj przy 55 calach z bliska widać już rozmazywanie kontur jednak tu wszystko było czyste i ostre jak zdjęcie !! obraz był krystalicznie czysty, nawet z bliska. Albo zasługa kontrastu, albo algorytmu wyostrzającego. Kolory czyste i bardzo soczyste, kontrast równomierny, nie przepalony więc nie było wrażenia LCD !!!!
Nie wiem jak ten tv zachował by się w oświetleniu nocnym, tzn jak czerń, znając jednak sony w tym względzie zawsze dobrze sobie radziło. Tak sobie myślę, jak sony dołoży crystal led to już naprawdę mają szansę odzyskać zaufanie klientów, mnie przekonali tym HX750.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Byłem dzisiaj na szybko w salonie sony, spoglądnąłem na pokaz Valkirii na BR 55HX750 i powiem szczerze wrażenie wywarł na mnie konkretne. Zazwyczaj przy 55 calach z bliska widać już rozmazywanie kontur jednak tu wszystko było czyste i ostre jak zdjęcie !! obraz był krystalicznie czysty, nawet z bliska. Albo zasługa kontrastu, albo algorytmu wyostrzającego. Kolory czyste i bardzo soczyste, kontrast równomierny, nie przepalony więc nie było wrażenia LCD !!!!
Nie wiem jak ten tv zachował by się w oświetleniu nocnym, tzn jak czerń, znając jednak sony w tym względzie zawsze dobrze sobie radziło. Tak sobie myślę, jak sony dołoży crystal led to już naprawdę mają szansę odzyskać zaufanie klientów, mnie przekonali tym HX750.

Wiadome jest równanie:
dobry TV+dobry materiał np na BR+dobrze ustawiony TV = super obraz.

Przyznam, że nie widziałem 55" na żywo które dawałoby świetny obraz. Będę musiał przejechać się do sklepu na małe testy z filmem :).
 
Do góry