Sony ex500 vs. Toshiba XV733

butcher23

New member
Mam zamiar kupić TV LCD
Czytając od dłuższego czasu zdecydowałem się na 32ke Sony Kdl ex500
Wcześniej czytałem o Samsungu c650, ale odpadł..

Teraz pojawiła się opcja Toshiby 32XV733
Z tego co czytałem w opisie ma podobne "flaki" jak Soniak
Co idzie na + Toshiby to jest tańsza i mógłbym kupić nawet 40ke
za cenę 2200zł, a tyle kosztuje soniak 32ka

Pokój mam mały i max odległość oglądania to ok. 2m

Proszę o opinię i pomoc
Nie chcę byle jakiego TV, ale kasy też nie mam nie wiadomo ile (max 2300zł)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jesteś już w klasie LCD LED Sharpa 32 LE 705 - więc może warto :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
011_P1060112.JPG


Z Twoich do potrzeb wybrałbym Toshibę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/video/52681-toshiba-40xv733-test.html
Z całą pewnością tak jest skoro nawet oglądany telewizor z odległości 1,5 m zwykłego sygnału
daje taki efekt końcowy.
012_P1110808.JPG
 

yorik

New member
Mam podobny problem jak ty, tyle, że jeszcze kilka telewizorów w opcji do wyboru i gryzę się z tym niemiłosiernie...:niewiem:

Jeśli chodzi o Toshibę to zwróć uwagę na coś, czego ja osobiście nie do końca rozumie: w modelu xv733 każda odmiana matrycy w przedziale 40''-32'' ma gorszy kontrast: 40'' ma rewelacyjne 5000:1, 37'' ma 1300:1 a 32'' 1200:1. Prawdopodobnie modele te mają matryce różnych producentów i z tego to wynika. Gdybym mógł pozwolić sobie na 40'' to pewnie wziąłbym tą toshibe. Ale nie mogę ze względu na średnią odległość z której będę oglądał tv (1,5-2,5 m) a ni chcę czuć się jak w kinie w I rzędzie. A szkoda, bo bardzo cenię tą markę, mam lapka tej firmy i bardzo sobie chwalę.

sony ex500 ma lepsze rozwiązania multimedialne, ale z kolei gorzej radzi sobie z sygnałem analogowym, a to dla mnie jes jeden z priorytetów...

Osobiście mam w opcji jeszcze Philipsa 5605 (full led) albo ewentualnie nieco przekroczę budżet i wezmę sharpa le705 (ten z kolei nie odtwarza filmów z usb). Swojego czasu bardzo podobał mi się philips 7665, ale to edge led, i dałem sobie spokój...

Mozna kręćka dostać od tego fshystkiego....:fool:
 

MajkiMajk

New member
Ja mam tą Tosię 40, jeżeli chodzi o kontrast to zależy on od producenta matryc, natomiast jeśli chodzi o oglądanie telewizji z 1,5 m to się z tobą nie zgodzę, na początku nie mogłem się przyzwyczaić przez kilka dni, a obecnie to zdarza się że nawet z 1 metra czasem oglądam tv. Komfort takiego oglądania zależy od sygnału jaki będziesz oglądał.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie ma za dużych telewizorów - jest tylko za słaby sygnał.
To i odległość determinuje zakup przekątnej.
 

butcher23

New member
Oczywiście nie będzie opinii pozytywnych 100/100
ale chyba zostanę przy ex500 z tego powodu, że ma prawie wszystko
Tośka nie ma tych nieszczęsnych dixvów choć mogę puszczać przez PS3 MS i
będzie hulać wszystko
Może jakiś inny Tv jeszcze znajdę (Sharp lub Philips)
 

butcher23

New member
Czytałem czytałem ;)
Jestem zdecydowany na 99% na ex500, ale patrze co jeszcze można godnego znaleźć. Jeszcze chwila jest do wypłaty, ale z moich poszukiwań na razie tylko soniak w tej cenie i z takimi "flakami" jest najlepszy

Tak chodziło mi o możliwość oglądania divxów przez USB
 

yorik

New member
Byłem dzisiaj w jednym z marketów i tak się złożyło, że obok siebie stały sharp le700e, sony ex500, toshiba xv733 wszystkie w wydaniu 32'' na zwykłym sygnale. Oglądałem sobie różne programy (tvp1, tvp2, puls i coś tam jeszcze, chyba tvn) i muszę obiektywnie stwierdzić, że najlepiej wypadł tutaj pod względem ostrości i ogólnego wrażenia sony. Toshiba miała najładniejsze barwy (takie ciepłe i nasycone) ale gorszą ostrość obrazu. Najlepszą czerń miał sharp, ale akurat w tym przypadku było to raczej wadą, bo wyglądało wręcz nienaturalnie. Z ostrzeniem tragedia, nawet napis tvp wychodził z "ząbkami". Sony miał barwy nieco chłodniejsze od toshiby ale ogólnie wygladał dość naturalnie, z 1,5-2 metrów wyglądał wręcz bardzo dobrze. Ale muszę podkreślić że swojego czasu w tym samym markecie też ogladałem rzeczonego soniaka, akurat był jakiś teatr czy przedstawienie z jasno ubranymi postaciami na czarnym tle i wyraźnie występowało smużenie.

Oczywiście wszystko zależy od ustawien obrazu i też nie mogę mieć gwarancji, że sony był na tzw. ekspozycji celem jak najszybszego wypchnięcia. Ale muszę stwierdzić, że taki odbór sygnału jak dziś widziałem był naprawdę niezły.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
po dlugich lekturach zostaly mi dwa typy a w zasadzie dwie serie, bo

40ex500 vs 40xv733
lub
46ex500 vs 46xv733

i teraz tak. no wlasnie, przekatna jaka. Odlegosc ogladania bedzie 2.5-3m. Oczywiscie nie ma szans zeby non stop ogladac BD albo kanaly HD, bo takich albo duzo nie ma , a jak sa to platne i wszystkich napewno nie wykupie. No bo sami powiedzcie, czyz nie kazdy tutaj ma stycznosc z sygnalem SD na codzien i stanowi to znaczny % calej ogladalnosci ? nie powiecie mi ze Tv sluzy wam tylko do ps3 albo BD. no i tak, nie pamietam gdzie ale zapamietalem takie cechy na korzysc toshiby mianowicie:

1) kompatybilnosc z win7
2) dobre skalowanie SD

nie powiem zeby te punkty przy wyborze tv mnie nie obchodzily, ba, wydaja sie dosyc kluczowe. o czerni nie wspominam bo oba prezentuja sie ok.pozatym toska jest chyba ciut tansza, ale wlasnie, powiedzcie mi co z ta przekatna, bo informacje z roznych zrodel sa bardzo rozbiezne. no bo kilka dobrych lat telewizor by mi posluzyl, a mysle ze z czasem tv bedzie w pelni cyfrowa i zebym sie wtedy nie obudzi z 40' w nocniku.

aha, i kwesta samego zakupu. jak to teraz jest z cenami, czy one poprostu liniowo sobie powoli tanieja czy np teraz w wakacje jest gorka i lepiej poczekac (no wlasnie, do kiedy). tv potrzebowalbym kupic po 10 lipca ale moge sie wstrzymac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry