Sony ex500 or ex520

Burbon2009

New member
Witam bardzo proszę o rade,na telewizor mam przeznaczone 2600 wiele ludzi mówiło mi żeby zakupić ex500,jednak w sklepie jest promocja i ex520 jest droższy tylko o 100zł i moje pytanie co wybrać ?
 

samochodzik

New member
EX520 różni się od EX500 między innymi nowym procesorem obrazu - X-Reality. Dla niego samego warto wydać sporo więcej a nie tylko 100 złotych. Zdecydowanie warto brać EX520 :)
 

Dig Dug

New member
samochodzik - no nie wiem. O ile porównując EX400 z BE2 i EX500 z BE3 widziałem różnice w SD na korzyść BE3 to w porównaniu z XR nie widziałem zbytnio wyższości tego nowego. Jak porównywałem EX500 z EX520 to wyszło na to, że nie ma zbytnio róznicy w jakości obrazu, EX500 wg mnie tak jakby lepszy obraz, mniej rozmyć na krawędziach i lepsze kąty. Takie miałem odczucia.
Co do podświetlenia to nie wiem bo to w sklepie było i na chwilę.

Jak bym miał kupować większy to wziął bym większy EX500, a nie EX520. Slimowatość kusi, ale obraz jest najwazniejszy, zwłaszcza gdy cena jest OK.
 

samochodzik

New member
Nie upieram się przy swojej podpowiedzi, bo są to moje subiektywne odczucia ;-) Najlepiej było by mieć możliwość obejrzenia tych modeli w warunkach domowych. Do mnie akurat EX520 całkiem miło przemawia i poważnie się nad nim zastanawiam.
 

Larus

New member
Wg mnie EX520 to spory downgrade. Przede wszystkim brak interpolacji ruchu ("100 Hz", MotionFlow), więc jest to duży zawód i krok wstecz dla mnie. Poza tym EX520 ma świetną matrycę - kontrast, kąty, kolory. Sam jestem na zakupie 40", ale EX520 poszedł z automatu w odstawkę za brak motion interpolation.
 

isis29

New member
Różnica jest zasadnicza i na dobrą sprawę, to obydwa modele nie mają ze sobą nic wspólnego, poza zbliżoną nazwą. EX500 to klasyczny LCD ze 100Hz odświeżaniem obrazu, a EX520 to Edge LED i 50 Hz.

Wybór na dzień dzisiejszy jest oczywisty, EX500 w 40" dostępny jest zawsze z matrycą Samsunga.

Pozdrawiam
 

kubis

New member
Ja właśnie kupiłem bratu 40ex500 i powiem, że obraz ma nawet nawet, sam posiadam hx700 i wielkiej różnicy jak dla mnie nie ma. Spokojnie możesz go brać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żebyś dostał większą ofertę musisz podać jakie masz warunki w mieszkaniu ? Jakie potrzeby i jakie oczekiwania?
 

edi730

New member
W nowych TV 50Hz są systemy poprawy płynności wyświetlania obrazu. Które dorównują tym pseudo 100Hz, które i tak włączasz bo robi się teatrzyk. Tak że jeśli nie widzisz różnicy to po co ? Ja osobiście w EX500 nie używam pełnego Motionflow bo mnie wkurza!
No chyba że dla komfortu psychicznego ;)
 

piotr83hdtv

New member
czy ktos wie czym sie rozni Ex520 od EX525,gdziez znalazlem ze ex525 posiada tuner satelitarny, moze sa jeszcze jakiez roznice?
bo EX520 i Ex521 to chyba kolorem dolnej czesci ramki sie roznia ,ale 525 to chyba inny model,

PS. CZY WARO DOPLACIC DO EX 720???

i jeszce jedno pytanie: czy ktos wie jakiej produkcji jest matryca w tych modelach w wielkosciach 32 i 37 cali(40 cali to podobno samsung ale 32 i 37 cali to juz niewiem)?
 

Mylagos

New member
Różnica między EX520 a EX525 to tylko ten tuner. Moim zdaniem warto dołożyć do modelu EX720, gdyż ma on już 100Hz, oraz 3D.
 

isis29

New member
czy ktos wie czym sie rozni Ex520 od EX525,gdziez znalazlem ze ex525 posiada tuner satelitarny, moze sa jeszcze jakiez roznice?
bo EX520 i Ex521 to chyba kolorem dolnej czesci ramki sie roznia ,ale 525 to chyba inny model,

PS. CZY WARO DOPLACIC DO EX 720???

i jeszce jedno pytanie: czy ktos wie jakiej produkcji jest matryca w tych modelach w wielkosciach 32 i 37 cali(40 cali to podobno samsung ale 32 i 37 cali to juz niewiem)?


ex520
ex521+PVR
ex525+PVR, DVB-S, moduł TNK HD

czy warto dopłacić do ex720? zdecydowanie tak.
 

piotr83hdtv

New member
co znaczy "PVR"
myslalem ze miedzy ex520 a ex521 to tylko roznica w kolorze dolnej ramki,
jezezeli sie nie myle to ex520 to cala ramka czarna a ex521 to dolna czesc jest srebrna

moze ktos potwierdzi co z tym "PVR"
bo taka sama pewnie bedzie roznica w ex721 i ex721
 

Mylagos

New member
Chodzi tutaj o możliwość nagrywania na dysk tego co pochodzi z wbudowanych tunerów. Tutaj naprawdę dziwnie to wygląda bo model EX520 nie posiada takiej możliwości a EX521 już posiada. Uspokoję Cię. Według danych które posiadam EX720 jak i EX725 posiada możliwość nagrywania na dysk twardy.
 
Do góry