Sony Dcr-sr190e Vs Jvc Gz-mg575

mczdeb

New member
Witam.

Od jakiegoś czasu szukam kamery do amatorskich nagrań. Z tego co znalazłem i przeczytałem w necie te dwa modele są warte rozpatrzenia. Są w podobnej cenie, ale jest wiele różnic w budowie. Sklepy oczywiście opisują zalety tych kamer i dla laika ciężko czasem przebrnąć przez techniczny bełkot. Na co najbardziej zwracać uwagę, jakie są mankamenty tych modeli? Jak sprawuje się stabilizacja obrazu w Sony, JVC chyba jej nie ma. Czy może rozważyć jakiś inny model? Interesują mnie kamery z dyskiem twardym.
 

pxl666

Member
Bez reklam
mczdeb napisał:
Witam.

Od jakiegoś czasu szukam kamery do amatorskich nagrań. Z tego co znalazłem i przeczytałem w necie te dwa modele są warte rozpatrzenia. Są w podobnej cenie, ale jest wiele różnic w budowie. Sklepy oczywiście opisują zalety tych kamer i dla laika ciężko czasem przebrnąć przez techniczny bełkot. Na co najbardziej zwracać uwagę, jakie są mankamenty tych modeli? Jak sprawuje się stabilizacja obrazu w Sony, JVC chyba jej nie ma. Czy może rozważyć jakiś inny model? Interesują mnie kamery z dyskiem twardym.

TO zobacz sobie i ocen
 

mczdeb

New member
pxl666 napisał:
TO zobacz sobie i ocen

To jest kamera zapisująca w formacie AVCHD czyli chyba tym trudniejszym do edycji?
Rozpatrując kamery HD jak w tym porównaniu z HG10 wypada Canon HV20 ? Która będzie lepsza, łatwiejsza w obsłudze dla amatora?
 

pxl666

Member
Bez reklam
mczdeb napisał:
To jest kamera zapisująca w formacie AVCHD czyli chyba tym trudniejszym do edycji?
Rozpatrując kamery HD jak w tym porównaniu z HG10 wypada Canon HV20 ? Która będzie lepsza, łatwiejsza w obsłudze dla amatora?

wszystkie znane mi kamy hd hdd nagrywaja w AVCHD i koniec. sadze ze kam z hdd bedzie latwiejszy bo nie trzeba materialu grabowac na dysk.codo obrobki to teraz chyba juz wszystko go lyknie a vegas to raczej napewno.
 

mczdeb

New member
pxl666 napisał:
wszystkie znane mi kamy hd hdd nagrywaja w AVCHD i koniec. sadze ze kam z hdd bedzie latwiejszy bo nie trzeba materialu grabowac na dysk.codo obrobki to teraz chyba juz wszystko go lyknie a vegas to raczej napewno.

Z tego co kojarzę to JVC GZ-HD7 nagrywaj w formacie hdv, a jest to kamera z hdd
 

mczdeb

New member
Jak wygląda w porównaniu z Canonem HG10 JVC GZ-HD3? Czy ta kamera JVC nagrywa w takim samym zmodyfikowanym mpg2 jak GZ-HD7?
 

pxl666

Member
Bez reklam
mczdeb napisał:
Z tego co kojarzę to JVC GZ-HD7 nagrywaj w formacie hdv, a jest to kamera z hdd

ja tam swoje sadze - moze sie i chwala ze maja hdv ale inni sie chwala ze kreca przy 1 luxie albo maja 700 zooma i wszyscy wiemy gdzie mozna sobie to wsadzic. z moich obserwacji jak wygladaja klipy z hd7 w porownaniu innych kamer gdzie producenci otwarcie mowia o AVCHD to sadze ze to jest wlasnie ten kodek tylko jvc sciemnia z powodu zlej prasy jaka ma AVCHD
amen
 
Do góry