Sony czy Sharp

Druss

New member
Witam wszystkich.
Moi rodzice chca kupic sobie tv LCD i zainteresowani sa/jestemy sonym albo sharpem.

Wymagania :

40/42 cale
odleglosc od tv - 2,5-3m
tv kablowa, dvd, ps3-razem z tv bedzie kupowane, komputer-jesli bedzie mozliwosc polaczenia.
full hd
najwazniejsze zeby sluzyl dluugi czas nieawaryjnie
ladny czysty obraz.
kasa do dyspozycji - 4200-4500 MAX ( niemoze przekroczyc tych 4500 )
Narazie mi nic wiecej nie przychodzi do glowy co jeszcze moze byc wymaganiami.

Ja osobiscie jestem za Sharpem Aqosem. widzialem jak staly obok siebie sony i sharp i roznica w kolorach, barwach byla niesamowita.
A co do sharpa to na jakie parametry zwracac szczegolna uwage ? bo na sone to wiem, sony engine,dlna itp itd. a w aqosie ?

Najlepiej sklepy w warszawie badz okolicach.

Mam nadzieje ze te info co Wam podalem wystarcza Wam zeby mi pomoc w wyborze.
Pozdrawiam, Druss.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najlepiej to poproś o prezentację w domu .
DO prezentacji poprosiłbym :
Sharpa 40LX700
JVC 42 DV1
Toshiba 42ZV 635

Z Twoich wybrałbym - Sharpa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=46027
013_P1060151.JPG
 

Druss

New member
No dobrze jak Sharp to na jakie parametry patrzec ? bo wiem ze w sklepach sa roznice w cenach np - 3400-4300 ... czym one sie roznia ? jakie cechy musi miec dobry tv zeby dobrze slozyl.

Mam pytanie, bo z jednego miejsca w domu bedzie ogladany tv z kanapy w pozycji lezacej czy wtedy niebedzie roznicy w kolorach, szczegolnie w czarnym ? bo ja mam monitor LCD LG'ka i jak ja leze to czarny zlewa sie reszta kolorow i zaciekawie to niewyglada ... podobnie bedzie tutaj ?

najlepiej to poproś o prezentację w domu .
DO prezentacji poprosiłbym :
Sharpa 40LX700
JVC 42 DV1
Toshiba 42ZV 635
Tv bedzie brany w raty wraz z PS3'ka wiec nie wiem czy ta opcja jest dobra. Ale bardzo ciekawy pomysl z tym zeby prezentowac wybrane modele w domu.

Z Twoich wybrałbym - Sharpa:
Przeczytalem ta recenzje i podobala mi sie, ale mam kilka pytan w roli wyjasnienia mi kilku zagadnien.

O co chodzi z tymi katami ??
Czy Sharp'a oplaca sie brac tylko w tech LED ? Czy starsze modele tez byly tak dobre ?
To jest tv 100Hz to czemu na naklejce stylu na zdj widac ze tam jest napisane 50Hz - czy to jest do czegos innego ?

Przepraszam za takie pytania ale ja jestem laikiem w tym temacie i chcialbym sie jak najwiecej dowiedziec i rozwiac moje watpliwosci.
 

Druss

New member
jak masz wątpliwości poproś o prezentację w domu i pamiętaj o kalibracji obrazu.
Czyli kupujac tv za 4500 tys musze jeszcze dac ~1200zl za kalibracje ... czyli moje PS3 pujdzie w zapomnienie ... Nie wiem czy rodzicom sie to spodoba, bo jak by niepatrzec tv sam w sobie jest drogi a do tego jeszcze ta kalibracja...

Czy kazdy LCD potrzebuje kalibracji czy tylko LCD LED ??? Czy bez kalibracji bedzie mozna jakos ogladac tv czy to bedzie beznadziejny obraz ??

Bo jesli tylko LED to musimy kupic normalnego LCD'ka i to bedzie zapewne sony.
 

Druss

New member
Kalibracja podstawowo ( 250zl ) + zaawansowana ( 1000zl+dojazd )

Czyli mam wnioskowac ze podstawowa kalibraja wystarczy, tak ?

Ja potrzebowalbym wtedy kogos z okolic wawy badz z wawy.
 
Do góry