Sony czy Sharp ?

Emeka

Member
Sony KDL-65W855C czy Sharp LC-65XUF8772 ? Co byście doradzili. Liczy się dla mnie przede wszystkim jakość obrazu i stabilność, inne bajery w drugiej kolejności. Cena jest ta sama, przy promocji w MM mam na styk.

Czy w Sharpie jest Android ? Który z tych tv ma lepszą matrycę ? Czy można zainstalować Kodi w Sony (ew. Sharpie jeśli też ma Androida) ?

Moje warunki (lekko zmienione do wstawionych w innym temacie):

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok. 20-25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku ale to nie ma znaczenia bo ma rolety zewnętrzne
7. Jaki masz obecnie telewizor? PANASONIC TX-P50X10Y (a więc jeszcze 720 czyli tzw. HD Ready)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobra jakość obrazu, aplikacje Netflix, HBO Go, może Amazon, dobre wifi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder nc+,
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? blu ray, nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4 w tygodniu, w weekedny 5-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? max 3 godz przy dłuższym filnie lub mini maratonie serialowym
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chyba tylko you tube ale może się to zmienić gdy spróbuję :))
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Panasonic z racji przyzwyczajenia ale jestem otwarty na możliwość zdrady
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zacinanie obrazu, nienaturalny obraz
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok. 4500-5000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? chciałbym by był to zakup na ok. 8 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? bardzo często z Netflixa, w przyszości chciałbym HBO GO i Amazon.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Sony. Sharp tak ale ten co dopiero wejdzie w lutym.
Miałeś plazmę Panasonica więc dobra jakość jest najważniejsza.
 
Do góry