Sony czy Denon

Lewdator

New member
Przymierzam się do kupna "niedrogiego" , amplitunera kina domowego . W tej chwili mam na oku dwa modele Sony STR-DB 798 oraz Denone AVR 1507 . Posiadam dwukanałowy wzmacniacz sporej mocy Grundig FineArtist (2x100w) .10 lat temu było to top hi hi hi. I nadal gra świetnie. Czy te amplitunery spełnią choć troche wymagania sprzętu dwukanałowego , może ktoś miał jakieś porównania . Dziękuję za informacje. Lewdator.

NIe dodałem że na przód mam zamiar pozostawić kolumny Pioneera 2x190 W ( bas 25 cm) , więc nie wiem czy Sony lub Denon to uciągną hi hi. A może polecicie inny amplituner w cenie ok 1500 zeta? .
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Podejrzewam, że nawet dwukrotnie droższy (lepszy ?!) amplituner nie będzie tak "grał" jak ten Twój Grundig stereo.
 

von urlik

New member
Lewdator napisał:
Przymierzam się do kupna "niedrogiego" , amplitunera kina domowego . W tej chwili mam na oku dwa modele Sony STR-DB 798 oraz Denone AVR 1507 . Posiadam dwukanałowy wzmacniacz sporej mocy Grundig FineArtist (2x100w) .10 lat temu było to top hi hi hi. I nadal gra świetnie. Czy te amplitunery spełnią choć troche wymagania sprzętu dwukanałowego , może ktoś miał jakieś porównania . Dziękuję za informacje. Lewdator.

NIe dodałem że na przód mam zamiar pozostawić kolumny Pioneera 2x190 W ( bas 25 cm) , więc nie wiem czy Sony lub Denon to uciągną hi hi. A może polecicie inny amplituner w cenie ok 1500 zeta? .

ani sony ani denon
rxv459 yamahy spoko . za 1350 mozna nabyć
 

gatar

Active member
Bez reklam
von urlik napisał:
ani sony ani denon
rxv459 yamahy spoko . za 1350 mozna nabyć
Witam.
Czy dokładnie przeczytałeś co Lewdator ma aktualnie do stereo ?
Nie twierdze, że polecana przez Ciebie Y dobrze gra dla Ciebie (sam miałem 440 i byłem zadowolony). Jednakże , wydaje mi się , że w stereo, zwłaszcza w porównania do tego co ma Lewdator wypadnie bardzo blado.
 

Deimos

Banned
Lewdator napisał:
Przymierzam się do kupna "niedrogiego" , amplitunera kina domowego . W tej chwili mam na oku dwa modele Sony STR-DB 798 oraz Denone AVR 1507 . Posiadam dwukanałowy wzmacniacz sporej mocy Grundig FineArtist (2x100w) .10 lat temu było to top hi hi hi. I nadal gra świetnie. Czy te amplitunery spełnią choć troche wymagania sprzętu dwukanałowego , może ktoś miał jakieś porównania . Dziękuję za informacje. Lewdator.

NIe dodałem że na przód mam zamiar pozostawić kolumny Pioneera 2x190 W ( bas 25 cm) , więc nie wiem czy Sony lub Denon to uciągną hi hi. A może polecicie inny amplituner w cenie ok 1500 zeta? .
A co to za klasa hi hi hi? Bo ja rozróżniam Hi-Fi i High-end. Pozdrawiam;)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup budżetowego amplitunera z wyjściem pre-out i podłączenia wzmacniacza stereo do tego wyjścia. W ten sposób zachowasz dotychczasową jakość w stereo i będziesz miał efekty dźwięku przestrzennego.
 
Do góry