SONY - cienka niebieska linia!

_BARI_

New member
Witam,
od niecałego roku posiadam telewizor SONY KDL32W5500....

Od wczorajszego dnia pojawia się na ekranie - na jego całej długości pionowej - cieniutka niebieska linia - bardzo wyraźna - szerokości 1-2mm (milimetrów!)...tak jakby jeden piksel na całej długości pionowej - około 10cm od prawej krawędzi ekranu....

Linia widoczna jest na wszystkich programach - SD, HD - podczas włączenia DVD oraz przełączenia na sygnał naziemny...

Udało mi się 2x tę linię zlikwidować:

1. Poprzez wyłączenie TV z sieci na około 1min - później właczyłem telewizor i wszystko było ok - linia zniknęła - poszedłem spać - TV off....rano włączam telewizor - linia znów jest :confused:

2. Robię więc ustawienia fabryczne - tak dla sprawdzenia - linia znika - jestem happy...oglądam telewizor przez pół dnia - wszystko OK....wyłączam TV ide na ogród - właczam i linia znów jest :sad:....znów wyłączam z sieci i znów znika ....

/....i tak w kółko...

Czy ktoś może mi pomóc? Co się dzieje?

Z góry dzięki za jakieś rzetelne informacje,

Mirek.

(P.S. Przepraszam administratora ze umiescilem podobny temat w innym dziale - dopiero teraz zauwazylem ze jest cos takiego jak dzial serwis!)
 

Szymonidius

New member
Miałem taką linie w moim 40W3000, ale poziomą od lewej do prawej. (podobnie czasami się pojawiała, a czasami znikała) Zgłosiłem usterkę w Serwisie Sony i wymienili mi ekran bo tv był na gwarancji.
 

_BARI_

New member
Coś mi się wydaje że bez tego się właśnie nie obejdzie...a możesz mi powiedzieć ile w twoim przypadku serwis trwał?
 
Do góry