Sony BRAVIA THEATRE DAV-IS10

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy zestaw DAV-IS10 zawiera wszystko, czego potrzeba do stworzenia dobrego kina domowego. Jest łatwy w instalacji i prosty w obsłudze. Czarne, błyszczące obudowy elementów zestawu mają dyskretnie umieszczone elementy sterujące, zapalające się pod wpływem dotknięcia, a głośniki są tak małe, że mieszczą się w dłoni. Mimo to, zestaw ma aż 550 watów całkowitej mocy wyjściowej i swobodnie napełnia imponującym dźwiękiem przestrzennym nawet duże pomieszczenia. Automatyczna konfiguracja urządzenia trwa tylko 30 sekund, a dzięki technologii BRAVIA Theatre Sync umożliwia pełną integrację z telewizorem Sony BRAVIA i obsługę najważniejszych funkcji jednym przyciskiem.

Zestaw jest ponadto wyposażony w Digital Media Port – nowoczesne rozwiązanie firmy Sony umożliwiające podłączenie odtwarzacza Network WALKMAN®, telefonu komórkowego lub domowej sieci komputerowej w celu odtwarzania całej zgromadzonej kolekcji nagrań.

Małe wymiary, potężny dźwięk
Wolna przestrzeń w mieszkaniu jest niezwykle cenna. Dlatego firma Sony projektując zestawy stara się łączyć duże możliwości urządzeń z niewielkimi wymiarami.

Miniaturyzacja zestawu DAV-IS10 osiągnęła jednak nowy poziom, bowiem 5 głośników ma wielkość piłeczki golfowej. Dzięki temu można je z powodzeniem ukryć na półce, zawiesić na ścianie przy użyciu dostarczonych uchwytów lub umieścić na oferowanych oddzielnie, smukłych stojakach.

Technologia BRAVIA Theatre Sync – sterowanie całym systemem
Rozpoczęcie projekcji filmu i wyłączenie całego systemu może być równie łatwe jak naciśnięcie jednego przycisku. Jest to zasługa technologii Sony BRAVIA Theatre Sync, która zapewnia synchronizację działania zestawu DAV-IS10 z innymi urządzeniami Sony z tą technologią, takimi jak najnowsze telewizory LCD BRAVIA czy rekordery DVD.


Dzięki wykorzystaniu interfejsu HDMI do przesyłania sygnałów sterujących między zestawem, telewizorem BRAVIA i innymi urządzeniami, jeden przycisk może zmienić stan całego systemu.

Przykładowo, naciśnięcie przycisku odtwarzania na pilocie zestawu DAV-IS10 spowoduje włączenie zestawu i telewizora, przełączenie telewizora na wejście sygnału z zestawu i rozpoczęcie odtwarzania. Przycisk wyłączania pozwoli z kolei na wyłączenie wszystkich elementów systemu. Oznacza to, że do obsługi wystarczy jeden, a nie tak jak kiedyś kilka pilotów.

Jednostka centralna zestawu DAV-IS10 – efektowna i łatwa w obsłudze
Sercem zestawu jest niewielka jednostka centralna w czarnej, błyszczącej obudowie. Znajdziemy w niej odtwarzacz DVD/CD/MP3 ze szczelinowym mechanizmem wkładania płyty, procesor dźwięku przestrzennego i radio UKF / ŚR z systemem RDS. Urządzenie ma tylko 21 cm szerokości i nieco ponad 10 cm wysokości. Dla zapewnienia stonowanego, eleganckiego wyglądu zastosowano w nim niewidoczne, sensorowe elementy sterujące, które „ożywają” pod wpływem dotknięcia.

System DCAC (Digital Cinema Auto Calibration)
Każde pomieszczenie ma inne właściwości akustyczne. Z tego powodu pasjonaci spędzają czasami wiele godzin przestawiając głośniki, regulując poziomy dźwięku i mnóstwo innych parametrów – wszystko po to, żeby uzyskać najlepszy efekt przestrzenny. Użytkownicy zestawu DAV-IS10 osiągną ten sam cel, naciskając jeden przycisk! Wszystkimi pomiarami i regulacjami zajmuje się bowiem opracowana przez Sony technologia Digital Cinema Auto Calibration, uznawana za jedno z najszybciej działających i najdokładniejszych rozwiązań tego rodzaju.

Kalibracja zestawu DAV-IS10 polega na podłączeniu dostarczonego mikrofonu do jednostki centralnej, umieszczeniu go w miejscu słuchania i naciśnięciu jednego przycisku.

Zestaw generuje wówczas krótką sekwencję dźwięków kontrolnych, dokonuje pomiarów, analizuje wyniki i na tej podstawie wyznacza optymalne ustawienia głośności, opóźnienia i częstotliwości głośników. To wszystko – przygotowanie zestawu do reprodukcji świetnego dźwięku przestrzennego zajmuje mniej więcej 30 sekund bez względu na kształt i wielkość pomieszczenia.

Sony Digital Media Port – podłączanie przenośnego odtwarzacza muzyki lub komputera

Wiele osób nosi ulubione nagrania ze sobą, w odtwarzaczu MP3 lub telefonie komórkowym Sony Ericsson WALKMAN. Zestaw DAV-IS10 potrafi odtwarzać muzykę z takich urządzeń, jak również nagrania przesyłane z komputera przez sieć bezprzewodową.

Dostępne są dwa interfejsy Digital Media Port współpracujące z odtwarzaczami MP3, takimi jak Network WALKMAN. Model TDM-BT1 umożliwia natomiast transmisję muzyki przez interfejs Bluetooth™, z telefonów zgodnych z profilem A2DP. Użytkownicy laptopów VAIO i innych komputerów mogą skorzystać z modelu TDM-NC1, łączącego się z domową siecią Wi-Fi.

Na uwagę zasługuje ponadto funkcja Portable Audio Enhancer. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik przetwarzania cyfrowego, poprawia ona jakość skompresowanego dźwięku z odtwarzaczy przenośnych.

Interpolacja sygnału DVD
Wraz ze wzrostem popularności telewizorów HD i zwiększenia ich ekranów potrzebne stało się rozwiązanie, dzięki któremu obraz z płyty DVD wyglądałby równie dobrze jak w nowych audycjach telewizyjnych o wysokiej rozdzielczości.

Zestaw DAV-IS10 umożliwia interpolację sygnału o standardowej rozdzielczości z płyty DVD do wyższej rozdzielczości i jego reprodukcję przez interfejs HDMI. Dzięki temu film DVD oglądany na telewizorze HD wygląda jeszcze lepiej.
Oryginalny zestaw domowej rozrywki
Mimo niewielkich wymiarów, zestaw DAV-IS10 ma imponujące możliwości i moc wyjściową. Dzięki maleńkim głośnikom, mocnemu dźwiękowi i zaawansowanym rozwiązaniom technicznym będzie idealnym uzupełnieniem telewizora Sony BRAVIA.

Prezentowany model będzie dostępny od września br.


dav_is10_product1.JPG

dav_is10_product2.JPG

dav_is10_mood2.jpg

dav_is10_mood4.jpg


Sony Poland, nowetrendy.pl​
 

PieroPL

New member
kiki - powiedz szczerze, czy ten sprzęcik coś gra w ogóle?
Podoba mi sie ze względu na małe rozmiary i dość zaawansowane technologie na jak tak "miniaturowy" sprzęt. Myślisz, że wart jest 2000zł ???
Podpięcie pod TV Hitachi 42'' z serii VP01, do odtwarzania muzyki i radyjka.
 

SinNameOn

New member
I nikt nie odpowiedzial. A szkoda :( dzis slyszalem to dosc pobieznie i jak na moje ucho to gralo calkiem przyzwoicie. Zastanawia mnie tylko dlaczego na stronie Sony jest to juz model wycofany? Dosc szybko. Czyzby sie nie sprzedawal?
 

musti

Banned
Model jest cały czas w ofercie i gra naprawdę dobrze. Przekonać się można wyłacznie słuchając - ja też nie dowierzałem ;)
 

SinNameOn

New member
musti napisał:
Model jest cały czas w ofercie i gra naprawdę dobrze. Przekonać się można wyłacznie słuchając - ja też nie dowierzałem ;)

Powiem tak. wiadomo, że jak nie ma skrzyni to głośnik nie zabrzmi, ale to małe ustrojstwo naprawdę sympatycznie gada, więc jesli nie jesteś audiofilem to spokojnie do normalnego mieszkania wystarczy. Dwie wady jaki dostrzegłem to brak skalowania dvd do 1080p (tylko 1080i) i zerow wejść HDMI, a szkoda, bo mogliby w niedługim czasie dorobić w tej serii i formacie, odtwarzacz Bluray i już byłby fajnie :). No i cena. 2800 pln, podczas gdy w stanach 400-500$
 

artim

New member
Interesuje mnie ten zestaw tylko zastanawia mnie jak ten odtwarzacz radzi sobie z obsluga divx i czytaniem napisow z polska czcionka. Szukalem i nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na to pytanie:(
Prosze uzytkownikow o wypowiedzi.
Dzieki
 

loniexz

New member
artim napisał:
jak ten odtwarzacz radzi sobie z obsluga divx i czytaniem napisow z polska czcionka
Dzieki

Zapewne ni jak. Z tego co wiem to sprzęt sonego nie czyta napisów w formacie txt, ewentualnie srt lub sub ale to tez bez polskiej czcionki
 

tomasz607

New member
Txt

loniexz napisał:
Zapewne ni jak. Z tego co wiem to sprzęt sonego nie czyta napisów w formacie txt, ewentualnie srt lub sub ale to tez bez polskiej czcionki

Nie do końca moge się z tym zgodzić. Posiadam DVD Sony NS 78H i oglądam tylko na nim filmy DIVIX i czyta bez problemu TXT, jest tylko jeden warunek: napisy muszą mieć taka sama nazwe jak plik video.
Z zasadzie odpala mi on 99% filmów .
 

Riddick

New member
No to żeby odświeżyć wątek to przyznam się, że posiadam Sony HT-IS100 - jest to sam zestaw audio ale dostępne w zestawie z BD-S350 pod nazwą HTP-BD3IS. Osobiście kupiłem osobno IS100 i ten właśnie odtwarzacz BD bo wyszło taniej niż w zestawie ;)
Można chyba powiedzieć, że jest to następca DAV-IS10 - może nie bezpośredni ale ma takie same głośniczki wielkości piłeczek do golfa. Do HT-IS100 można podłączyć 3 urządzenia kabelkiem HDMI. Wyjście na TV również HDMI. Zestawik mimo małych głośniczków gra naprawdę pięknie.
 

musti

Banned
Bezpośrednim następcą IS10 jest IS50 - podstawowa różnica to tylne głośniki bezprzewodowe. Podobno ma być latem kolejny model, tym razem z napędem BluRay :)
 

Tiberium

New member
No to jak to w koncu z tym jest? ten DAV-IS50 to jest to samo co HT-IS100 tylko ten pierwszy jest bogadszy o BD odtwarzacz czy jak?
Zestaw przykul moja uwage ze wzgledu na rozmiary ,a z tego co piszecie to podobno i gra dosyc dobrze wiec odswiezam watek z zapytaniem:p
BD nie jest mi potrzebny w zasadzie wiec sklonny jestem kupic tego HT-Is100 jezeli jest to to samo.Tylko czy warto? czy faktycznie ten DAV-IS50 ? a moze jeszcze jakis inny model tych malenstw:p
 
Ostatnia edycja:

Riddick

New member
DAV-IS50 i HT-IS100 to dwa różne zestawy.
Podstawowa różnica jest taka, że DAV-IS50 posiada dodatkowo szczelinowy odtwarzacz DVD a HT-IS100 to tylko zestaw audio.

No i teraz w zależności od tego co potrzebujesz taki zestaw wybierasz.
Znaczy się, jeśli posiadasz już odtwarzacz DVD lub BR i nie zamierzasz go zmieniać to wystarczy Ci HT-IS100.
 

Tiberium

New member
Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem wielkie dzieki :cool:

A jeszcze jendo pytanie, Jak ze stojakami do tego? jak to wyglada na stojakach czy cos blizej :p
 

tomasz607

New member
Riddick napisał:
No to żeby odświeżyć wątek to przyznam się, że posiadam Sony HT-IS100 - jest to sam zestaw audio ale dostępne w zestawie z BD-S350 pod nazwą HTP-BD3IS. Osobiście kupiłem osobno IS100 i ten właśnie odtwarzacz BD bo wyszło taniej niż w zestawie ;)
Można chyba powiedzieć, że jest to następca DAV-IS10 - może nie bezpośredni ale ma takie same głośniczki wielkości piłeczek do golfa. Do HT-IS100 można podłączyć 3 urządzenia kabelkiem HDMI. Wyjście na TV również HDMI. Zestawik mimo małych głośniczków gra naprawdę pięknie.

Chce kupić ten zestaw ale też będę słuchał też na nim muzyki, odpisz czy naprawdę można na tym słuchać płyt audio na wysokim piozimie ??
 

Riddick

New member
@Tiberium
stojaków nie ma w zestawie ale za to są całkiem fajne wieszaki na ścianę. Osobiście mam powieszone tylko tylne głośniczki i wygląda to naprawdę przyzwoicie.

@tomasz607
jeśli chodzi o audio to słuchałem na razie tylko muzy z CD odpalonej na BDP-S350 (mimo 'tylko' stereo zestaw gra dość dobrze) oraz koncertu U2 na BD (no tutaj muszę przyznać, że dźwięk zrobił na mnie piorunujące wrażenie).

 

mikulas

New member
Stojaki można sobie dokupić o symbolu: WS-IS10F około 500zł za dwa druty :grin:
Mam IS50, oczywiście można się przyczepić, bo brakuje trochę pasma, ale przy tak niewielkich gabarytach dźwięk jest niesamowity, bardzo czysty. Ten zestaw robi wrażenie, nie widać skąd dobiega dźwięk, polecam.
Testowałem kilka koncertów z dźwiękiem dts i stwierdzam że to jest mój najlepszy zakup
 

tomasz607

New member
Riddick napisał:
@Tiberium
stojaków nie ma w zestawie ale za to są całkiem fajne wieszaki na ścianę. Osobiście mam powieszone tylko tylne głośniczki i wygląda to naprawdę przyzwoicie.

@tomasz607
jeśli chodzi o audio to słuchałem na razie tylko muzy z CD odpalonej na BDP-S350 (mimo 'tylko' stereo zestaw gra dość dobrze) oraz koncertu U2 na BD (no tutaj muszę przyznać, że dźwięk zrobił na mnie piorunujące wrażenie).


OK dzięki za odpowiedź, kupuje na allgero za 2222 zł mam nadzieje że nie będę żałował :)

pozdro
 

Bagin

New member
S-air w IS-100

hello,
też zamierzam kupić HT IS-100 i fajnie, że ktoś oto opisał ten sprzęcik.

Niedawno kupiłem BD-S370. Działa rewelacyjnie, czyta wszystki pliki (jakie do tej pory miałem możliwość odtwarzać). 2 złącza usb to dla mnie zbawienie - z tyłu podpięty mam dysk zewnętrzny 1TB z muzyką, filmami i zdjęciami. Działa sprawnie, choć im więcej na tym dysku rzeczy tym dłużej się ładuje. Nie wpływa to jednak na fakt, że jak się załaduje to działa szybciutko. Trzeba było sformatować na FAT32!!! W sieci znalazłem tylko 1 program robiący taki trik ;)
Odtwarzacz jest podpięty pod tv sony 40W5500 i teraz brakuje mi tylko dobrego dźwięku. Nie jestem melomanem, ale trochę mocy by się przydało, bo koncerty z blu ray`a mimo cudnego obrazu na tv dźwięku i emocji nie oddają (tv ma za słabej jakości głośniki).

Czy ktoś używa S-AIR? Chciałbym tylne podłączyć bezprzewodowo, ale trzeba kupić jakiś nadajnik i ... chyba odbiornik. Czy już te głośniczki mają możliwość odbiory? Nawet przeglądałem instrukcję ale za chiny nie mogę dojść jak to ma działać i co do czego ma być podłączone. Przecież w tych głośniczkach nie ma miejsca na baterie <?>. Jak więc działają?
 
Do góry